translytiškumas

Lietuvoje didėja supratimas kas yra translytis asmuo. Palaikymas auga vangiai

Tik 25 proc. tėvų Lietuvoje palaikytų savo vaiką, jei jis prisipažintų esantis transtylis, rodo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos užsakyta „Spinter tyrimai“ apklausa. Tiesa, tai šiek tiek geresnis rezultatas nei 2018 metais, kai analogišką atsakymą pateikė 20 proc. tėvų. Tokiais tempais judant, bent aštuoniasdešimt procentų tėvų savo trans vaikus galėtų palaikyti už 66 metų – 2090-aisiais.

„Telia“ pasidalino patirtimi apie darbuotoją pakeitusį lytį

Daugelis Lietuvos įmonių tik pastaraisiais metais imasi aktyvių priemonių sukurti saugią ir įtraukią aplinką visiems savo darbuotojams – taip pat ir LGBTQ+ žmonėms. „Telia“ neseniai viešai pasidalino savo patirtimi turint translytį darbuotoją ir teigia, kad nemažą dalį klausimų atsakyti įmonei padėjo „Trans Autonomija“. „Organizacija, kuriai tikrai rūpi LGBTQI+ žmonių problemos, turėtų siekti platesnių pokyčių ir neapsiriboti tik įmonės viduje puoselėjama tolerancijos kultūra“, - teigia „Telia“ atstovė.

Balandžio 24 ir 25 d. - Mo muziejus - pokalbiai apie lytiškumo ugdymą

„Kalbėti apie lytiškumą paprasta, kai žinai, kaip“ – taip teigia MO muziejus, kuris balandžio 24 ir 25 dienomis kviečia visus norinčius nugalėti baimes, įveikti stereotipus ir įsigilinti į su lytiškumo ugdymu susijusias temas. Nemokamų seminarų metu informaciją pateiks lytiškumo ugdymo ekspertė Akvilė Giniota, o parodos „Šito pas mus nėra“ lankytojams bus galima gauti ir atmintinę kaip šiais klausimais kalbėti su vaikais.

Vasario 17 d. - Vilnius - Vakarėlis "Gender Wrongs" - Emancipacija

Pasveikinkime vienos kitą! Nacionalinė emancipacijos diena (NED) pagaliau įtraukta į valstybės atmintinų dienų sąrašą! Tai šventė ne tik feministinei ir queer bendruomenei, bet ir visai Lietuvai. Tad traukime iš spintos savo geriausius šarvus, blizginkime savo dailiausius batus, nes yra ką švęsti!

75,1 proc. lietuvių mano, kad reikia mokyti vaikus atidėti lytinius santykius

Neseniai paskelbtos apklausos rezultatai rodo, kad lietuviai norėtų, jog vaikai mokyklose būtų mokomi atidėti lytinius santykius vėlesniam amžiui, siejant juos su meile, ilgalaikiais santykiais ir šeimos kūrimu. Per penkerius metus parama šiai idėjai išaugo.

Vėgėlė pareiškė, kad Lietuvoje vykdoma LGBTQ+ propaganda

Kandidatas į prezidentus Ignas Vėgėlė Delfi tiesioginio eterio laidoje „Iš esmės“ pareiškė, kad lytiškumo ugdymo programa užslėptai vykdoma LGBTQ propaganda. Jis sakė, kad šalis negali to leisti kai mažėja Lietuvos gyventojų skaičius. GayLine.LT redaktorius Martynas Norbutas teigia, kad būtent tokiomis kalbomis žmonės ir yra išvaromi iš Lietuvos.

Proveržis: Nepale įregistruota LGBTQ+ žmonių santuoka

Nepalo teismai padarė tai, ko nedrįsta teisėjai Lietuvoje. O lapkričio 29 d. Nepalas žengė dar toliau – įvykdė Aukščiausiojo Teismo nutartį ir įregistravo tos pačios lyties asmenų santuoką. Buvo pripažinta Maya Gurung ir Surendra Pandey dar 2017 metais sudaryta santuoka.

Lapkričio 23 d. - Seminaras - Lytiškumo ugdymo siaubai Lietuvoje

Kiek žinote apie dezinformacijos kampanijas? Ar esate joms paveikūs? Apie tai, kokią įtaką mums daro netikros naujienos ir kaip jas atpažinti lapkričio 23 d. (ketvirtadienį) 12 val. kalbėsis nevyriausybinės organizacijos „Stebėk teises“ atstovė Sandra Getautė ir VšĮ „Įvairovės ir edukacijos namų” lytiškumo ugdymo lektorė Rūta Pučaitė. Pokalbio trukmė – 1 val., seminaras yra nemokamas.

Translytis lietuvis: „Mama buvo prigąsdinus, kad „tėvą reikės su karstu išvežti, jei sužinos“

Atrasti tikrąjį save nėra lengva. Translytis vyras LRT pasakoja, ką jam teko įveikti, kad pagaliau galėtų būti savimi - neįtikėtinai sunkus brendimo laikotarpis, konfliktai su šeima, hormonų terapija, krūtų šalinimo operacija ir galiausiai tikra laimė.