Šiuo metu yra prisijungę 183 svečiai ir 8 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Sauna

Apklausa

Kurie politiniai rinkimai jums svarbiausi?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 971, komentarų: 5

Reklama
Renginiai

Tarptautinė Holokausto aukų atiminimo diena 01/27 - 01/27

Underwear party @ Glamour Gay Sauna 01/25 22:00 - 01/26 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

SoHot Goes 2019 Now @ SOHO 01/25 22:00 - 01/26 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Gay Naked party @ Glamour Gay Sauna 01/26 22:00 - 01/27 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

White Attire Encouraged @ SOHO 01/26 22:00 - 01/27 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Sunday Chill @ Glamour Gay Sauna 01/27 20:00 - 01/28 03:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Visi renginiai »

Atsiuntė Aivmed, WARLIUS, ketvirtadienį, 2018.01.18 13:39. Perskaityta 1326 kartus

Nors kalbėti apie tokius asmeniškus dalykus kaip priklausomybės, sudėtinga vaikystė ar konfliktai su tėvais nėra įprasta, atvirai prabilę žinomi žmonės sulaukė didelio visuomenės palaikymo ir paskatino kalbėti kitus. DELFI pasiteiravus, ar jie šiandien nesigaili tokio savo sprendimo, visi vienbalsiu sakė, kad padarė tai, ką turėjo padaryti jau seniai.

Dominykas VaitiekūnasDominykas Vaitiekūnas

Apie seksualinę orientaciją prabilęs D. Vaitiekūnas: tai buvo vienas geriausių mano sprendimų

Žinomas aktorius ir atlikėjas Dominykas Vaitiekūnas savo gerbėjus prieš keletą metų nustebino atvirai prabilęs apie savo seksualinę orientaciją. Socialiniame tinkle „Facebook" žinomas vyras parašė prisipažinimą, jog yra homoseksualus. „Mano tekstas ir video pasakojimas tuo metu apskriejo socialinius tinklus ir spaudą, bet skandalu aš to visiškai nepavadinčiau. Reakcija buvo pakankamai rami ir džiugi. Tuo metu mane užplūdo daugybė palaikymo žinučių, padėkų ir asmeninių atsivėrimų.

Į bulvarinio pobūdžio laidas televizijoje aš atsisakiau eiti. Interviu po atsivėrimo iškart daviau lygiai vieną, nes jaučiausi pasakęs daug dalykų savo video pasakojime ir tekste, kurį parašiau paviešindamas video", – prisiminė pašnekovas.

Dominykas sako visuomet laukęs dienos kai galės atvirai prabilti apie save ir savo jausmus. „Buvau pavargęs apie ją galvoti, diskutuoti ir mąstyti, kas gi nutiks, ar nenutiks. Mano pasidalijimas patirtimi buvo ilgai planuotas ir apgalvotas. Be to, visą tą pavasarį praleidau klausydamas kitų LGBT (Lesbietės, gėjai, biseksualūs ir translyčiai asmenys) teisių gynimo asociacijos žmonių patirčių, filmuodamas kitų istorijas, kurios pasirodė su manimi, mat su kolegomis rengėme platformą „išgirsti", kurioje mano atsivėrimas ir pasirodė. Tai buvo didelis ir atsakingas darbas. Laukiau jo pabaigos ir labai smalsu buvo pamatyti visuomenės reakciją.

Sprendimą viešai atsiverti aš priėmiau likus pusmečiui iki vaizdo medžiagos pasirodymo. Tai buvo finalinis mano susigyvenimo su savo seksualine tapatybe etapas. Teko tą pusmetį išgyventi įvairius jausmus, kurie dažniausiai lydi sudėtingą paslaptį nešiojantį žmogų – baimę, nerimą, pasekmių numatymą, nemigą, svarstymą, kaip ir kokia forma apie tai kalbėti. Tas etapas buvo sudėtingas, bet tvirtai žinojau – viešas atsivėrimas man reikalingas. Tam, kad baigčiau vidinį konfliktą pats su savimi. Žinojau, kad tylėjimas man, jautriam ir aktyviam žmogui, reiškia nebylų pritarimą, kad homoseksualumas yra negerai", – sakė scenos atstovas.

Anot D. Vaitiekūno, akimirka prieš „Facebook" paspaudžiant „skelbti" mygtuką buvo kupina adrenalino. Juokaudamas jis tai sieja su šuoliu parašiutu. „Žinai, kad kelio atgal nebus. Visi sužinos tavo paslaptį, ją aptarinės, vertins ir greičiausiai tai darys labiau negatyviai nei pozityviai. Tik skirtumas šokant su parašiutu nuo mano atsivėrimo tas, kad iššokus iš tikro lėktuvo man pasidarė baisiau nei sėdint lėktuve ir laisvas kritimas man visai nepatiko, o štai paspaudus mygtuką socialiniuose tinkluose man pasidarė lengviau".

Tą patį vakarą Dominykas su riedlente nuvažiavo į Vingio parką. Jis sako tiesiog norėjęs įsitikinti, kad nieko nenutiko ir pasaulis po jo prisipažinimo nesugriuvo, o žmonės neužbadys pirštais. Parke jis tai ir suprato. Visi buvo užsiėmę savo reikalais ir niekas nekreipė į jį dėmesio. Jį sustabdė tik du vyrai. Vienas padėkojo už drąsą, o kitas moralizavo Dominykui, kad jis per plonai apsirengęs.

„Buvau laimingas laimėjęs kovą prieš patį save. Tokio masinio palaikymo aš nebuvau sulaukęs niekad. Ir tai tik dar labiau padėjo suprasti, kad mūsų projektas ir mano atsivėrimas svarbus ne tik man. Tiesa, anoniminių komentarų internete neskaičiau, nes man su anonimais bendrauti atrodo nevertinga. Nežinau, ką tu ten gali pasiimti iš anoniminio burbesio".

Daugiau Delfi.lt.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis