Šiuo metu yra prisijungę 127 svečiai ir 33 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Su Šv. Kalėdomis ir Naujaisiais Metais
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė

Apklausa

Kurie politiniai rinkimai jums svarbiausi?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 765, komentarų: 2

Reklama
Renginiai

Gayme night + prep for holidace 12/20 17:00 - 20:00, Kaunas

It’s Snowing Men Mode On @ SOHO 12/21 22:00 - 12/22 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Darkness @ Glamour Gay Sauna 12/21 22:00 - 12/22 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Need U (100%) For Dance @ SOHO 12/22 22:00 - 12/23 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Gay Naked party @ Glamour Gay Sauna 12/22 22:00 - 12/23 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Sunday Chill @ Glamour Gay Sauna 12/23 20:00 - 12/24 03:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

I'll be Good This X-mas | SOHO LIVE - Birutė Dambrauskaitė @ SOHO 12/25 22:00 - 12/26 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

Atsiuntė Oxious, sekmadienį, 2017.11.19 12:37. Perskaityta 1233 kartus

Draudimas pasikeisti lytį, kurį įtraukti į Civilinį kodeksą pasiūlė grupė Seimo narių, Lietuvą padarytų išskirtine Europoje. Nors teisinis reguliavimas skirtingose Europose šalyse skiriasi, lyties keitimo operacijų ar hormonų terapijos žmonėms, kuriems diagnozuojamas lytinės tapatybės sutrikimas, nedraudžia nei viena ES valstybė.

ES vėliavaES vėliava

31 Seimo narys nori iš Civilinio kodekso išbraukti nuostatą, leidžiančią pilnamečiui asmeniui medicininiu būdu pasikeisti lytį, ir įtvirtinti naują nuostatą, kuri lyties keitimą medikamentiniu ar hormoniniu būdu bei su tuo susijusią psichologinę terapiją uždraudžia.

„Farmakologinės, chirurginės procedūros ar psichiatrinė, psichologinė terapija, kuriomis siekiama pakeisti genetiškai nulemtos asmens lyties požymius (lyties keitimas), Lietuvos Respublikoje yra draudžiamos“, – taip skamba Seimo narių siūloma pataisa.

Jei Seimo narių siūlomas įstatymas būtų priimtas, Lietuva taptų „balta varna“ visoje Europos Sąjungoje. Tokiu atveju, kai psichiatras diagnozuoja lyties tapatumo sutrikimą ir asmuo pats nori pasikeisti lytį, lyties keitimas tiek hormonų terapijos būdu, tiek chirurginiu būdu įstatymais nėra draudžiamas nei vienoje ES šalyje. Kita vertus, reikšmingai esamos situacijos, kalbant apie lyties keitimo operacijas, įstatymo pataisos nepakeistų. Lyties keitimo operacijos Lietuvoje nevyksta ir dabar.

<...>

Internetiniame puslapyje transrespect.org galima rasti pasaulio žemėlapį, suskirstytą pagal šalių požiūrį į lyties keitimo operacijas. Iš jo paaiškėja, kad Europoje, be Lietuvos, lyties keitimo operacijos šiuo metu visiškai nėra atliekamos tik Bosnijoje ir Hercegovinoje, Makedonijoje ir Albanijoje. Tiesa, net ir šiose valstybėse lyties keitimo operacijos nėra tiesiogiai uždraustos.

Dar keliose valstybėse – Austrijoje, Slovakijoje, Kipre ir Kroatijoje – atliekama tik dalis lyties keitimo operacijai reikalingų chirurginių procedūrų. Žemėlapis atskleidžia ir daugiau įdomybių. Lyties keitimo operacijos atliekamos netgi autoritarinėmis laikomosiose Rusijoje ar Baltarusijoje. Taip pat jos atliekamos daugelyje Azijos ir Pietų Amerikos valstybių, JAV, Kanadoje, Australijoje, Pietų Afrikos Respublikoje.

Be to, daugumoje ES šalių lyties keitimo operacijas, kainuojančias tūkstančius eurų, ar hormonų terapiją esant medicininei diagnozei bent dalinai kompensuoja valstybė. Lyties keitimo operacijos arba hormonų terapija ES nėra kompensuojama tik Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Graikijoje, Kipre ir Maltoje. Pavyzdžiui, Estijoje valstybė kompensuoja lyties keitimo operaciją, bet ne hormonų terapiją, Graikijoje – atvirkščiai. Likusiose ES šalyse kompensuojama ir viena, ir kita.

Daugiau 15min.lt.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis