Šiuo metu yra prisijungę 48 svečiai ir 7 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Pranešk!

Apklausa

Ar \"Laisvės partija\" turėtų palikti daugumą, jei taip ir nesulauks koalicijos partnerių palaikymo dėl Narkotikų dekriminalizavimo ir Partnerystės įstatymo?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 120, komentarų: 0

Renginiai

Žmogaus teisių diena 12/10 - 12/10

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Martynas, antradienį, 2021.11.23 19:30. Perskaityta 174 kartus

Vilniaus Universiteto parengtos Lyčiai jautrios kalbos gairės, politikų įsitikinimu, yra vienas iš kelių, „sekant brukama „pažangiųjų“ tiesa, neurolingvistiškai programuoti visuomenę siekiant sukurti visuomenę „sine sexu“ (turėtų būti sine sexus – lot. be lyties), rašo 15min. 39 Seimo nariai paragino Senatą atšaukti Lyčiai jautrios kalbos gaires ir kviečia „saugoti jos prigimtines ir pasaulio kalbų tyrimams būtinas savybes, tęsti pasaulinio garso nusipelniusias baltistikos tradicijas ir išsaugoti ateities kartoms tai, ką mes gavome – iš toliausių istorijos klodų atėjusią lietuvių kalbą“.

UltimatumasUltimatumas

„Bandymas keisti lietuvių kalbos formas, iki šiol išsaugojusias daug kalbinių ypatybių, kurių neliko kitose giminiškose kalbose, ir kurti dirbtinę kalbą, kuri vystosi ir keičiasi ne natūraliai, o per „pažangiųjų“ ideologų ir biurokratų brukamas tariamo korektiškumo normas, yra pačių asmeniškiausių žmogaus savybių, t. y. jo kalbos ir mąstymo, išniekinimas ir pavertimas karikatūra“, – dėsto politikai.

Po kreipimusi, kurį parengė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys Audronius Ažubalis ir kurio kopiją gavo portalas 15min, pasirašė 39 parlamentarai. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovų – net daugiau nei iniciatoriaus kolegų konservatorių. Parašus padėjo ir kone visi – šeši iš aštuonių – Lietuvos regionų frakcijos narių, tiek pat – Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovų, pora parlamentarų iš Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos.

Į kreipimąsi sureagavęs Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas docentas Ainius Lašas „Seimo antikinės lietuvių kalbos mylėtojų būrelio“ argumentus įvertino kaip silpnokus.Viena iš gairių autorių, Lietuvių kalbos instituto vyriausioji mokslo darbuotoja, VU profesorė Loreta Vaicekauskienė pabrėžė, kad šiais siūlymais nesikėsinama į kalbą: „Reikia atskirti gramatiką ir kalbą. Kultūrines normas kuriame patys, tai nėra gramatikos keitimas.“ Anot jos, daliai žmonių jautrumas kalbai lyties nelygybės aspektu yra svarbu, todėl galima rasti būdų atsižvelgti į jų poreikius.

Daugiau 15min.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis