Šiuo metu yra prisijungę 65 svečiai ir 3 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Pranešk

Apklausa

Dalis progresyvių žmonių po balsavimo dėl partnerystės paliko Lietuvos socialdemokratų partiją. Ar ši partija padarys išvadas?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 68, komentarų: 0

Renginiai

PRIDE mėnuo 06/20 - 06/28

Lietuvoje panaikintas BK 122 07/02 - 07/02

Underwear party @ Glamour Gay Sauna 06/18 20:00 - 06/19 03:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Gay Naked party @ Glamour Gay Sauna 06/19 20:00 - 06/20 03:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Martynas, trečiadienį, 2021.05.05 15:30. Perskaityta 466 kartus

Net bažnyčios hierarchams atsiribojus nuo Šeimų gynimo maršo, panašu, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga yra "šventesnė" ir už juos. Nepaisant maršo organizatorių žeminančios retorikos, nemaža dalis šio frakcijos Seimo narių, prisiekę tarnauti Lietuvos žmonių gerovei, nusprendė nevykdyti savo pareigų ir pritarė partijos dalyvavimui minėtame renginyje. Gayline.lt žiniomis frakcijoje tik du Seimo nariai pasisakė prieš tokį sprendimą.

Ramūnas Karbauskis Ramūnas Karbauskis

Gayline.lt vidinių šaltinių teigimu tokiam frakcijos sprendimui pasipriešino Lukas Savickas ir Tomas Tomilinas. Tačiau jei gavo nuožmų atkirtį. Agituoti už prisijungimą ėmėsi buvęs premjeras Saulius Skvernelis ir buvęs Vyriausybės kancleris Algirda Stončaitis. Kiti šios frakcijos nariai taip pat akcentavo tradicinių vertybių svarbą Lietuvai, bei būtinybę atsiriboti nuo žygio organizatorių retorikos. Vis dėlto, nugalėjo politiniai išskaičiavimai, nes didžioji dalis tautos priešinasi vienalytei partnerystei. Tiesa partijos lyderio pareiškimai dėl paramos šeimų maršui nustebino ne vieną frakcijos narį, nes tokio konkretaus sprendimo frakcijoje nebuvo priimta.

Kaip Delfi sakė LVŽS frakcijos seniūnės pavaduotojas Tomas Tomilinas, jis nepritaria idėjai dalyvauti šiame renginyje. Jo teigimu, toks renginys niekaip nepadės tradicinei šeimai. „Šeimai nėra geriau nuo to, kad už ją kalba žmonės, savo pavyzdžiu nerodantys jokios pagarbos toms vertybėms savo politine žinia, kuri dažnu atveju yra tiesiog banali homofobija, neapykanta kitoms seksualinėms mažumoms ir apskritai neturėjimas, ką pasakyti politikoje, neišmanymas įstatymų, nesigilinimas į sudėtingas socialines, ekonomines problemas“, – pažymėjo parlamentaras.

Paklaustas, ar partijos lyderio pareiškimas, jog LVŽS dalyvaus „Didžiajame šeimos gynimo marše“, negali pakenkti valstiečių įvaizdžiui, T. Tomilinas atsakė teigiamai. „Taip, be jokios abejonės. Vakar ne aš vienas, o daugiau mūsų išsakėme labai aiškius reikalavimus partijos vadovui, kad būtų aiškiai ir nedviprasmiškai pasisakyta prieš homofobiją. Būtent tai, kad organizatoriai praktiškai asocijuojasi su neapykantos kurstymu, yra labai didelis ir aiškus pavojus partijos įvaizdžiui“, – konstatavo jis.

„Aš tikrai neplanuoju šiame renginyje dalyvauti. Manau, kad jis įgijo šiek tiek tokios „dūmų uždangos“ situaciją, kuomet mes pradedame pamesti realius darbus, apie kuriuos reikėtų kalbėti – apie realias problemas, su kuriomis susiduria šeimos ir apie sprendimus, kurių mes turėtume ieškoti“, – Delfi sakė L. Savickas.

Vis dėlto už dalyvavimą minimame renginyje pasisakantis kitas frakcijos narys – Saulius Skvernelis teigia, kad maršas nėra nukreiptas prieš kažką. „Mūsų frakcijos dauguma narių pasisako už taip vadinamą tradicinę šeimą, jos vertybes. Manau, kad žmonėms, turintiems tokią poziciją, seniai subrendo momentas padaryti šeimų maršą, susibūrimą. Aš ir dauguma frakcijos narių pasakėme, kad mes už šeimą, bet ne prieš kažką. Tikrai mes atsiribojame nuo radikalių, homofobiškų pareiškimų, nuo pareiškimų, nesusijusių su tematika“, – Delfi paaiškino politikas.

„Dalyvavimas šiame renginyje tikrai nepakenks, nes didžioji dalis žmonių Lietuvoje nieko nežino apie šio renginio organizatorius ir važiuoja į šį renginį ne dėl to, kad buvo pakviesti vieno ar kito asmens, o tiesiog tai yra paprasčiausiai nacionalinis judėjimas, paremtas tomis vertybėmis, kurias ši valdančioji dauguma bando paneigti“, – neabejoja „valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Tokie partijos lyderio pareiškimai nustebino ne vieną Seimo narį. Rima Baškienė LRT tvirtino, kad frakcijos posėdyje tebuvo pasikeista nuomonėmis apie „Didįjį šeimų gynimo maršą“ ir galimybes dalyvauti šiame renginyje. „Dėl dalyvavimo marše taip pat diskutavome ir kiekvienas vertino iš savo galimybių visumos. Kalbėta apie dalyvavimą, bet tolerantišką dalyvavimą, nieko nežeminant. Apie tai buvo kalbama. Mes nesame tie žmonės, kurie sakytume: mes pasisakome už tradicinę šeimą, bet kitaip manantys turėtų būti kaip nors žeminami. Jokiu būdu taip nesakome“, – LRT.lt sakė R. Baškienė. "Aš nedalyvausiu marše. Bet aš tą dieną turėsiu nuostabų renginį savo rinkimų apygardoje, pagerbsime šeimas ambasadores, gražiai auginančias vaikus, kartu su rajono meru, su seniūnais dalyvausime šitoje šventėje kaip ir ankstesniais metais“, – teigė R. Baškienė. Daugiau DELFI ir LRT

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis