Šiuo metu yra prisijungę 191 svečias ir 8 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Sauna

Apklausa

Kurie politiniai rinkimai jums svarbiausi?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 203, komentarų: 0

ReklamaRenginiai

TJA gimtadienis 10/17 - 10/17

Funky Fall Flipside @ SOHO 10/19 22:00 - 10/20 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Jump! Feel The Joy @ SOHO 10/20 22:00 - 10/21 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

BloodyRED Halloween @ SOHO 10/26 22:00 - 10/27 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

Atsiuntė UTF16, ketvirtadienį, 2017.09.21 08:48. Perskaityta 1623 kartus

Dažnai juokaujama, kad netradicinės seksualinės orientacijos žmones atpažinti yra nesunku dėl kitokios kalbėjimo manieros, judesių ar net apsirengimo stiliaus. O kaip dirbtinis intelektas? Mokslininkai iš Stanfordo Universiteto nustebino savo tyrimu, kuriuo bandė išsiaiškinti, ar dirbtinio intelekto sistema gali iš nuotraukos atpažinti homoseksualų žmogų. Rezultatai pritrenkė net visko mačiusius.

NuotraukaNuotrauka

Jei reikėtų išvardinti keletą homoseksualių žmonių išvaizdos bruožų, ką paminėtumėte? Daugelis žmonių tiesiog pritrūktų žodžių - akivaizdžių išvaizdos bruožų, kuriais pasižymi tik homoseksualai, atrodo, nėra. Todėl ir šis tyrimas iš pirmo žvilgsnio atrodo keistas ir beprasmis. Visgi, mokslininkai norėjo išbandyti dirbtinio intelekto vizualinės informacijos interpretavimo įgūdžius, o tam toks eksperimentas tiko tiesiog puikiai.

Pradėkime nuo žmonių. Buvo atlikti panašūs eksperimentai ir žmonės taip pat dažnai gali atspėti, ar nuotraukoje pavaizduotas žmogus yra homoseksualus. Tačiau tikslumas yra gana prastas - žmonės gali atsakyti, ar nuotraukoje vaizduojamas vyras yra gėjus tik 61 % tikslumu. Turint omenyje, kad pateikiami tik du variantai (gėjus arba heteroseksualus), tikimybė atspėti yra 50 %. Nustatyti moters seksualinę orientaciją yra dar sunkiau - pataikoma tik 54 % atvejų. Kadangi dirbtinio intelekto sistema vis tiek vadovaujasi žmonių suvestais duomenimis, niekas nesitikėjo, kad ji šiuos skaičius pranoks ženkliai.

Dirbtinio intelekto sistema gali atskirti heteroseksualų vyrą nuo homoseksualo net 81 % tikslumu. Su moterimis kiek sunkiau - tikslumas siekia vis tiek įspūdingą 71 %. Neįtikėtina, tiesa? Tačiau tai dar ne viskas. Jei pateikiama ne viena, o penkios to paties žmogaus nuotraukos, sistema gali pasakyti, ar vyras yra homoseksualus su 91 % ir ar moteris yra homoseksuali su 83 % tikslumu. Tokie skaičiai nustebino ir mokslininkus, tačiau ši dirbtinio intelekto sistema turėjo iš ko mokytis.

Plačiau: Technologijos.lt

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

Eligijus

2017-09-21 13:33:29

Kokiu principu tai nustato įdomu, nes gyvenime teko sutikti tokių žmonių kur net neįtartum jog netradicinės orientacijos :-)

melynakis

2017-09-21 18:55:05

A real life gaydar! :D

jvd

2017-09-21 21:57:13

Kaip dirbantis toje srityje aš labai skeptiškai vertinu tokius tyrimus, tų tyrimų premisas, ir ką ten ta sistema aptinka.

Reikia labai aiškiai suprasti, kad ta sistema ne „nustato žmogaus seksualinę orientaciją iš nuotraukos“, o „nustato ar nuotraukose yra tam tikrų elementų, kurie statistiškai dažnai pasitaiko LGBT asmenų nuotraukose, kurias tie kelia į visokius puslapius a la OkCupid, GayRomeo, etc“. Tai yra du gigantiškai skirtingi dalykai.

Na, bet galima pasveikinti straipsnio autorius. Jie moka darytis PR''ą.