Šiuo metu yra prisijungę 71 svečias ir 7 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė

Apklausa

Ar \"Laisvės partija\" turėtų palikti daugumą, jei taip ir nesulauks koalicijos partnerių palaikymo dėl Narkotikų dekriminalizavimo ir Partnerystės įstatymo?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 121, komentarų: 0

Renginiai

Žmogaus teisių diena 12/10 - 12/10

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Martynas, pirmadienį, 2021.10.25 12:26. Perskaityta 272 kartus

Dešimties Vakarų valstybių ambasadoriai, įskaitant Vokietijos ir JAV pasiuntinius, kurie neseniai paragino paleisti turkų aktyvistą Osmaną Kavalą, bus paskelbti nepageidaujamais asmenimis, šeštadienį pareiškė Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas.

TurkijaTurkija

„Jie turi pažinti ir suprasti Turkiją“, – pabrėžė R. T. Erdoganas, kaltindamas pasiuntinius „nepadorumu“.

10 ambasadorių paskelbė retą bendrą pareiškimą, kuriame pabrėžė, jog besitęsiantis Paryžiuje gimusio aktyvisto ir filantropo O. Kavalos laikymas už grotų „meta šešėlį“ ant Turkijos. JAV, Vokietija, Kanada, Danija, Suomija, Prancūzija, Nyderlandai, Naujoji Zelandija, Norvegija ir Švedija paragino Ankarą „teisingai ir greitai baigti nagrinėti jo bylą“.

O. Kavala kalinamas be teismo nuosprendžio nuo 2017 metų; jam pareikšta virtinė kaltinimų, susijusių su 2013 metais vykusiais antivyriausybiniais protestais ir nesėkmingu kariniu puču 2016-aisiais. Pats aktyvistas jam mestus kaltinimus neigia.

Daugiau Delfi.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

Jonatanas2

2021-10-26 09:01:49

TĘSINYS:


Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pirmadienį atsiėmė savo grasinimą išsiųsti 10 Vakarų šalių ambasadorių dėl šių diplomatų bendro pareiškimo, kuriuo jie parėmė vieną kalinamą turkų pilietinės visuomenės lyderį.

Tokia žinia nuskambėjo Jungtinėms Valstijoms ir dar kelioms šalims paskelbus identiškus pareiškimus, kuriuose teigiama, kad jos laikosi JT konvencijos, įpareigojančios diplomatus nesikišti į priimančiosios šalies vidaus reikalus.

R. T. Erdoganas susitiko su savo koalicijos partneriais iš ultranacionalistinės partijos, o paskui pirmininkavo kelias valandas trukusiam vyriausybės posėdžiui. Pranešama, kad ministrai perspėjo prezidentą apie pavojus ekonomikai, jei būtų eskaluojama įtampa su Ankaros vienais glaudžiausių sąjungininkų ir prekybos parterių.

Antrąjį susitikimą valstybės vadovas užbaigė pergalingai pareiškęs televizijoms, kad minėti 10 ambasadorių pasimokė ir „dabar bus atsargesni“.

Naujasis Vakarų pareiškimas „rodo, kad jie žengė žingsnį atgal nuo mūsų šalies šmeižimo“, – pabrėžė R. T. Erdoganas.

Liros kursas dolerio atžvilgiu pakilo iš istorinių žemumų, paaiškėjus, kad išvengta rimčiausios Turkijos ir Vakarų diplomatinės krizės per jau 19 metų trunkantį R. T. Erdogano valdymą. JAV valstybės departamento atstovas Nedas Price'as vėliau žurnalistams pareiškė, kad Vašingtonas ketina „toliau skatinti teisės viršenybę bei pagarbą žmogaus teisėms“ ir tuo pat metu spręsti su Turkija „daugelį abiem šalims svarbių klausimų“.

Ketvirtadienį R. T. Erdoganas pagrasino Vakarų pasiuntiniams, o šeštadienį žengė dar rimtesnį žingsnį – pavadino dešimtį pasiuntinių „nepageidaujamais asmenimis“. Visų jų išsiuntimas būtų beprecedentis atvejis NATO valstybių narių santykiuose, tuomet perspėjo diplomatai.

(C) 15min.lt