Šiuo metu yra prisijungę 42 svečiai ir 6 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Prevencijos Centras

Apklausa

Ar \"Laisvės partija\" turėtų palikti daugumą, jei taip ir nesulauks koalicijos partnerių palaikymo dėl Narkotikų dekriminalizavimo ir Partnerystės įstatymo?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 120, komentarų: 0

Renginiai

Žmogaus teisių diena 12/10 - 12/10

Visi renginiai »

ReklamaAutorius Justas, ketvirtadienį, 2021.10.21 15:40. Perskaityta 271 kartas

Europos parlamento nariai laiškais kreipėsi į Europos Parlamento prezidentą David Maria Sassoli, taip pat Europos Komisijos prezidentę Ursula Von Der Leyen dėl Europos Parlamente Strasbūre spalio 8-9 dienomis vykusio jaunimo renginio EYE 2021. Jo metu dalyviai tapo prieš musulmonus ir LGBTQ+ bendruomenę nusiteikusių jaunuolių išpuolių liudininkais.

EYE 2021 renginys // Nuotr. iš YouthEP facebook paskyrosEYE 2021 renginys // Nuotr. iš YouthEP facebook paskyros

„Juodaodžių ir musulmonų jaunimo grupės, daugiausia merginos, praneša, kad patyrė priekabiavimą žodžiu ir neapykantos kurstymą internete. Jos taip pat pasmerkė tai, kad seminarai, kuriuose pagrindinis dėmesys buvo skiriamas kovai su rasine diskriminacija ir įtraukties didinimui, buvo sutrikdyti juoko ir nemalonių komentarų iš EYE dalyvių, kurie buvo pakviesti į renginį prancūzų kraštutinių dešiniųjų EP narių“, - rašoma žaliųjų frakcijos parlamentarų inicijuotame laiške.

Parlamentarų žiniomis rasinės ir religinės diskriminacijos aukomis tapo Belgijoje įsikūrusi, didesnę įtrauktį ir aktyvų mažumų dalyvavimą politikoje skatinanti organizacija #DiasporaVote! ir Europos musulmonų jaunimo ir studentų organizacijų forumas (FEMYSO), kurį sudaro 32 narių organizacijos iš 20 Europos šalių.

„Europos Parlamentas pažadėjo jiems saugią ir svetingą erdvę, bet, deja, tai nėra tai, ką jie patyrė. Mes, Europos Parlamento nariai, išreiškiame visišką solidarumą su EYE 2021 dalyviais, kurie tapo įvairaus pobūdžio priekabiavimo aukomis ir griežtai smerkiame apgailėtinus veiksmus ir žodžius tų, kurie įvykdė tokį priekabiavimą“, - rašo Europos Parlamento nariai.

Laišką pasirašiusieji ragina pradėti tyrimą, kad būtų galima nustatyti atsakingus asmenis ir suprasti ar šie išpuoliai iš anksto buvo planuoti ir apgalvoti, taip pat imtis veiksmų tokiems įvykiams užkardyti ateityje. Tyrimo dėl diskriminacijos prašoma ir kitame, Europos Parlamento kairiųjų politinės grupės inicijuotame laiške. Tik šį kartą dėl homofobinių išpuolių.

„Kai kurie kolegos atkreipkite jūsų dėmesį į ksenofobinius ir rasistinius išpuolius prieš kai kurias jaunimo grupes. Prie šio laiško norime pridėti ir išpuolius prieš LGTBIQ+ bendruomenę. Vienoje iš diskusijų būtent apie LGTBIQ+ teises, buvo paskelbti homofobiniai pareiškimai ir renginys buvo boikotuotas“, - rašo parlamento nariai. - „Tai, kad buvo leidžiama sakyti tokias kalbas, yra visiškai netoleruotina, ypač Europos Parlamento pastate. Bet koks žmogaus teisių puolimas neturi vietos demokratijoje, mažų mažiausiai Europos suvereniteto būstinėje“.

Jaunimo renginiai Europos Parlamento yra rengiami kas du metus ir suburia tūkstančius jaunuolių iš įvairių šalių. „EYE“ siekia skatinti lygybę, įtrauktį ir tvarumą. Renginio metu surinktos idėjos dėl Europos ateities bus vystomos ir toliau. Šiemet jaunimas jų pateikė net 1500.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis