Šiuo metu yra prisijungę 59 svečiai ir 8 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Kaip vertinate G. Nausėdos pasisakymus LGBTQ+ temomis?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 23, komentarų: 0

Renginiai

Biseksualų diena 09/23 - 09/23

E-BANYA @ Glamour gay sauna 09/18 22:00 - 09/19 07:00, Glamour gay sauna, Vilnius

SoHot Autumn Saturday @ SOHO 09/18 22:00 - 09/19 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

UNderwear party @ Glamour gay sauna 09/24 22:00 - 09/25 07:00, Glamour gay sauna, Vilnius

GayNaked party @ Glamour gay sauna 09/25 22:00 - 09/26 07:00, Glamour gay sauna, Vilnius

Weekend Horoscopes: Libra @ SOHO 09/25 22:00 - 09/26 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Martynas, sekmadienį, 2021.08.01 15:40. Perskaityta 227 kartus

"Jie mums Lukašenkos marionetės, mes jiems Europos Sąjungos, Vakarų marionetės. Marionetės neturi savo veidų ir tarp jų nėra moralinės tolerancijos, tik instrumentinis suderinamumas arba supriešinimas. Lukašenka į juos taip pat žiūri tik kaip į priemones, ir mes savo instrumentalumu mažai nuo jo skiriamės. Arba turime pamatyti migrantuose pagarbos vertus asmenis", - sako G. Mažeikis LRT paskelbtoje nuomonėje.

Veidrodis // Nuotr. Alex MotocVeidrodis // Nuotr. Alex Motoc

Raudonasis kryžius ir kitos žmogaus teises ginančios institucijos, vertėjai ir paprasti stovyklų darbuotojai bando įveikti nepakantos perskyrą, panaikinti instrumentinį požiūrį vienas į kitą, įgalinti abipusį pilietinį ir moralinį atsakingumą, kurio taip trūksta. Jie ir yra taikos šaukliai ir jų dėka išspręsime augantį konfliktą, o ne su tvorų iliuzija ir ne su „nepaprastąja padėtimi“.

Kodėl nepakanta auga? Pirmiausia, bėglius paskelbėme iš karto kaltais be teismo. O tai, kad jie yra dvigubos ar trigubos apgavystės ir suvaržymų aukos, mums nerūpi. Juos pirma apgavo Irake, išviliodami pinigus, po to Baltarusijoje – atimdami pasus ir atveždami prie sienos, o dabar jie uždaryti, be galimybės siekti jiems pažadėtos svajonės. Jie laikomi kaltais, jų bijoma, juos norima nustumti, kaip galima toliau nuo savęs, kaip užkratą, kaip ligą. Nepasakojama, kad Irake temperatūra pakyla virš penkiasdešimt laipsnių karščio, trūksta vandens, beveik neliko žemės ūkio ir kad dauguma gyventojų neturi jokių gerovės perspektyvų. Jų didelėms šeimoms išeitis yra viena – migracija. Esant ekologinei ir ekonominei katastrofai, į vėsesnius, lietingesnius, veiklesnius kraštus bėgs ne tūkstančiai, o milijonai.

O mes juos pavertėme Lukašenkos atpirkimo ožiais, hibridinio karo siuntomis. Tam jie tarsi antrina, pasakodami vikipedines istorijas apie tai, kaip Eritrėjoje persekioja homoseksualus, ar kad daugelis jų yra nepilnamečiai: jiems taip liepė. O jei papasakos tiesą – mes vis tiek nepatikėsime. Įveikti melo sluoksnius nepakanka paprasto pasakojimo, reikia žurnalistinio tyrimo, vyriausybių patvirtinimo, net ir tų, nuo kurių jie bėgo.

Svarbu šalinti populistinius pasakojimus. Pirmiausiai apie tai, kad migrantai greitai bus deportuoti. Tai neįmanoma: reikia, kad Irakas sutiktų juos priimti, suderinti su jais grąžinimo tvarką, o, svarbiausia, kad irakiečiai prisipažintų esą tos šalies piliečiai ir sugebėtų įrodyti jiems, kai neturi dokumentų ir meluoja vardus. Europos praktika rodo, kad jie migrantų centruose gali gyventi metų metus, vadinasi, jiems reikės darbo, mokyklų, sveikatos paslaugų, ne tik pašalpų. Kitas abejotinas pasakojimas, esą jiems negalima suteikti leidimo gyventi. Kodėl ne? Tokia teisė jiems gali būti suteikta, kai tik jie įrodys savo tapatybę ir pakankamą pagrindą.

Daugiau LRT.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis