Šiuo metu yra prisijungę 166 svečiai ir 5 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Su Šv. Kalėdomis ir Naujaisiais Metais
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė

Apklausa

Kurie politiniai rinkimai jums svarbiausi?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 765, komentarų: 2

Reklama
Renginiai

Gayme night + prep for holidace 12/20 17:00 - 20:00, Kaunas

It’s Snowing Men Mode On @ SOHO 12/21 22:00 - 12/22 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Darkness @ Glamour Gay Sauna 12/21 22:00 - 12/22 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Need U (100%) For Dance @ SOHO 12/22 22:00 - 12/23 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Gay Naked party @ Glamour Gay Sauna 12/22 22:00 - 12/23 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Sunday Chill @ Glamour Gay Sauna 12/23 20:00 - 12/24 03:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

I'll be Good This X-mas | SOHO LIVE - Birutė Dambrauskaitė @ SOHO 12/25 22:00 - 12/26 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

Atsiuntė DrugeliuMetas, trečiadienį, 2016.07.06 11:26. Perskaityta 4757 kartus

Homoseksualūs, aseksualūs, translyčiai ir įvairiausi kiti už plačiosios visuomenės „normos“ ribų atsiduriantys žmonės tos pačios visuomenės vis dar yra stigmatizuojami. Šiandien tai skamba galbūt elementariai, bet dažniausiai tada, kai stigmos, dar vadinamos gėdos žyme ar ženkleliu, atsiradimo istorija yra „aiški“ (svari), jos „turėtojai“ yra vertinami palankiau nei tie, kurių stigmos atsirado dėl neaiškių priežasčių arba jas lėmė asmenybės niuansai.

LGBTQIABCLGBTQIABC

Kitaip tariant, sociologų manymu, Dauno sindromas visuomenei yra priimtinesnis nei homoseksualumas. Apmaudu, tačiau dėl abiejų priėmimo vis dar reikia kovoti – kad ir skirtingais būdais. Po stigmatizuotojo dalgiu gali pakliūti bet kokio tipo galva: tamsios odos, skiauterėta, apsiblaususiomis nuo laipsnių akimis ar pridengta burka.

Išskirtinis ir šviežias pavyzdys – Kanada. Liepos 20-ąją priimta homoseksualių ir biseksualių vyrų kraujo donorystės taisyklių pataisa. Nustebau, jog toks dalykas apskritai egzistuoja, tačiau šiemet žengtas didis žingsnis – tokiems žmonėms privaloma susilaikymo nuo lytinių santykių trukmė prieš duodant kraujo nuo penkerių metų sutrumpėjo iki vienerių. Pataisa taip pat galioja moterims, turėjusioms santykių su šių orientacijų vyrais. Kanada nėra vienintelė: vienerių metų draudimas galioja Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Naujojoje Zelandijoje ir kt. Tokios taisyklės egzistavimo priežastys gali būti įvairios, bet greičiausiai tai susiję su stigmatizavimu ir vis dar gaju mitu, esą tik homoseksualai kalti dėl lytinių ligų plitimo. Svarbu paminėti: Kanadoje per 25 metus neužfiksuotas nė vienas ŽIV infekcijos atvejis perpylus kraują.

Dar šiek tiek istorinių faktų: anksčiau būta „gėjų bendruomenės“, vėliau –­­­ LGB, o nuo 10 dešimtmečio nusistovėjo akronimas LGBT (lesbietės, gėjai, biseksualai, transeksualai) nusistovėjo tarp šios bendruomenės narių. Kartais queer ir LGBT suplakami į vieną, bet tai nėra sinonimai, skirti apibūdinti kitus. Queer tapatybę prisiima (nors tokia frazė man primena oksimoroną) žmonės, atmetantys ne vien tradicinį tapatybės suvokimą pagal lytį, bet ir ieškantys nevienareikšmiškos ir atviresnės alternatyvos griežtai klasifikuojančiam LGBT. Prie jo kartais prilipdomos tai Q, tai I ar A (intersexual, asexual), o siekiant išvengti kone akademinio terminų aiškinimosi situacija „apžaidžiama“ saugiau –­ po LGBT pridedama žvaigždutė.

Daugiau: Literatūra ir menas.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis