Šiuo metu yra prisijungę 45 svečiai ir 7 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Prevencijos Centras

Apklausa

Ar \"Laisvės partija\" turėtų palikti daugumą, jei taip ir nesulauks koalicijos partnerių palaikymo dėl Narkotikų dekriminalizavimo ir Partnerystės įstatymo?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 121, komentarų: 0

Renginiai

Žmogaus teisių diena 12/10 - 12/10

Visi renginiai »

ReklamaAutorius SOHO klubas, penktadienį, 2017.09.29 11:00. Perskaityta 2489 kartus

„Po straipsniu internete perskaičiau komentarą: „Aš jį pažįstu, jis – gėjus“. Ir ką? Taip nėra, bet to ir nėra ko gėdytis.“ – apie vis dar gajus LGBT stereotipus kalba visiems puikiai pažįstamas dainininkas, dainų autorius Jurgis Brūzga. Būtent Jurgio gyvo garso koncertas paskutinį rugsėjo penktadienį ir pažymės populiariausio gėjų klubo Lietuvoje – „Soho“ – naujojo, vienuoliktojo, sezono startą.

Jurgis BrūzgaJurgis Brūzga

Charizmatiškasis dainininkas ant gėjų klubo scenos lips pirmąjį kartą. Prieš koncertą mes ir kalbamės su dainininku apie jo vakaro lūkesčius, internete kuriamas apkalbas, solidarumą su LGBT bendruomene ir meilę – muzikai ar žmogui – apskritai.

Jurgi, pirmą kartą koncertuose gėjų klube. Jaudiniesi?

Kaip ir prieš kiekvieną „gyvą“ koncertą. Tačiau aš iš viešosios erdvės ir kitų kolegų žinau, kad „Soho“ vyksta puikūs vakarėliai, renkasi linksma publika, tai jaudinuosi mažiau (juokiasi, red. past.). O jei rimtai, tai nemanau, kad muzikai ar geram vakarėliui publikos ar atlikėjo seksualinė orientacija turi kokios nors reikšmės.

O kokia yra tavo asmeninė pozicija LGBT klausimais?

Aš manau, kad kiekvienas turi turėti teisę gyventi pilnavertį ir nesuvaržytą gyvenimą, todėl palaikau visus, kurie kovoja su homofobija, transfobiją ir tuos, kurie čia Lietuvoje kelia tolerancijos vėliavą.

Tačiau viena yra tyliai palaikyti, o visai kas kita – apie šiuos, dažnai nepatogius klausimus , kalbėti garsiai. Ne kartą interviu metu žymūs žmonės išreiškia solidarumą LGBT žmonėms, tačiau nenori, kad tai būtų viešinama ar, tarkim, panaudota, kaip antraštė. Ko bijoma?

LGBT klausimai mūsų šalyje vis dar priskiriami prie „aštrių“ temų. Daugeliui nedrąsu būti ne taip suprastam, kiti baiminasi prarasti dalį tave palaikančių žmonių dėl vienokios ar kitokios pozicijos, o dar kiti tiesiog nenori papildomų komentarų... Aš pats to nebijau. Man ne kartą yra pasitaikę, kad po straipsniais internete komentatoriai rašytų „jis pats gėjus“, „aš jį pažįstu, jis – gėjus“ ir pan. Bet mes tik pasijuokiame su žmona ir tiek. Aš nebijau, nes aš esu tikras savo pozicija, pats savimi ir savo gerbėjais.

O ar apskritai, viešiems asmenims reikėtų garsiai reikšti palaikymą socialiai atskirtoms grupėms, pvz. LGBT bendruomenei?

Žinoma. Tačiau aš labai nemėgstu, kai garsiai reikšdami savo poziciją žinomi žmonės tik keliasi sau reitingus, o iš tiesų tais klausimais galvoja priešingai. Tolerancijos nesuvaidinsi, o, kaip istorija byloja, nuo to dar ir nukentėti gali. Supratimas visuomet ateina su pažinimu. Manau, svarbiausia yra informacijos sklaida, todėl ir pats šiais klausimais šiandien kalbu su jumis.

Tavo atvirumas stebina. O jei paklausčiau kitaip – žinia, pats dažnai koncertuoji vestuvėse. Ar sutiktum pasirodyt ir gėjų ar lesbiečių poros ceremonijoje?

Tikrai taip! Muzika, kaip ir meilė, tiesiog neturi ribų. Dainuoju visiems, nesvarbu kokios orientacijos – mano muzika „eina“ iš širdies ir tenoriu, kad ji džiugintų žmones. Tai nieko baisaus koncertuoti gėjų ar lesbiečių vestuvėse nematau – dar ir selfį pasidarytume!

Kalbant apie tavo muziką – kaip „atidarysi“ naująjį gėjų klubo sezoną?

Pirma, nustebinsiu premjera! Susirinkę į mano gyvo garso koncertą penktadienį išvys labai užvedantį ir labai ypatingą mano naują šou. Nustebinsiu specialia klubine programa, kurios dar niekas negirdėjo – tai bus mano paties kūrinių klubinės versijos ir taip pat klausytojams jau gerai žinomi kūriniai. Išstovėti vietoje bus tiesiog neįmanoma, pažadu!

Tai paskutinį rugsėjo penktadienį daugiau geriau nieko neplanuoti?

Tikrai ne. Mano klubinė programa yra tiesiog užprogramuota judesiui ir labai geram vakarėliui. Be to, audringiausi vakarėlio dalyviai gaus dovanų neseniai išleistą mano debiutinį albumą „175“! Tad ar gali būti geresnis penktadienio vakaro planas (juokiasi, red. past.)?

Autumn No.11: Season Opening | SOHO LIVE - Jurgis Brūzga


Jurgis Brūzga - 1000 dienų


Jurgis Brūzga - Vakare

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

homofoto

2017-09-29 13:31:00

tik gėjams? :D

PandaLT

2017-09-29 15:25:47

Visiems pažįstamas?:Ddd dar ir puikiai?? Nusišnekėjimo lygis 991

kurnandan

2017-09-29 20:32:30

Tas jausmas ,nešioji tokią pat pavardę.. :D