Šiuo metu yra prisijungę 176 svečiai ir 22 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
LGBT paramos gruopė

Apklausa

Kurie politiniai rinkimai jums svarbiausi?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 960, komentarų: 5

Reklama
Renginiai

Tarptautinė Holokausto aukų atiminimo diena 01/27 - 01/27

Twink Party @ Glamour Gay Sauna 01/18 22:00 - 01/19 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Winter Destination VNO @ SOHO 01/18 22:00 - 01/19 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Gay Naked party @ Glamour Gay Sauna 01/19 22:00 - 01/20 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Snow Connection Party @ SOHO 01/19 22:00 - 01/20 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Underwear party @ Glamour Gay Sauna 01/25 22:00 - 01/26 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

SoHot Goes 2019 Now @ SOHO 01/25 22:00 - 01/26 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

Atsiuntė BayRidge, antradienį, 2018.01.23 10:47. Perskaityta 1164 kartus

Lietuvoje įsivaikinti kur kas lengviau nei Aglijoje ar Vokietijoje. Tuo tarpu istorijas apie ilgą įsivaikinimo procesą ir kitus kliudžius kurpia tokie žmonės, kurių pagrindinis rūpestis – ne vaiko interesai, o savo įvaizdžio gerinimas.

Šeima / asociatyvi nuotr.Šeima / asociatyvi nuotr.

Taip LRT.lt sako atestuotas GIMK (Globotojų ir įtėvių mokymas ir konsultavimas) programos mokytojas, viešosios įstaigos „Pagalbos paaugliams iniciatyva“ direktorius Zigmas Giedrimas. „Jie pirmiausiai nori pastiprinti savo statusą ir visuomenės akyse tapti vaikų gelbėtojais. Bet baisiausia, kad dominuojantis jų lūkestis – dėkingumas. Vaikas jiems turi būti dėkingas, nes jie jį išgelbėjo, ir jei ne jie, tai jis būtų š… krūva“, – pasakoja Z. Giedrimas.

Ilgametę patirtį dirbant su norinčiais įvaikinti bei globoti turintis pedagogas pasakoja, kad nuo 2008 metų veikianti GIMK programa padarė ryškių pokyčių tiek įvaikinimo bei globos procesuose, tiek žmonių suvokime. Nepaisant to, baisių istorijų, kaip ir lėlių, o ne vaikų ieškančių žmonių, visiškai išvengti nepavyksta.

<...>

– Ką tokio nustebinusio esate girdėjęs?

– Vienas svarbiausių gebėjimų – emocinio saugumo užtikrinimas: kaip aš gebu tvarkytis su savo emocijomis, netektimis ir kaip padėsiu vaikui susidoroti su jo netektimis.

Viena jau vyresnių asmenų šeima norėjo įsivaikinti vaiką būtinai iki dvejų metų. Vaikui nereikia senelių, vaikui reikia tėvų, todėl mes natūraliai klausėme, kodėl norite būtinai iki dvejų metų. Vyras sako: pagal meditacijos teorijas, medituojant kartu su vaiku būtent iki dvejų metų, kažkur atsidaro čakros, ir visos blogos vaiko patirtys išeina ir nebelieka jokių netekčių. Dar daug kartų klausėme to paties, ir jie tai kartojo, tad ta šeima turi neigiamą išvadą. Dažnai vyrauja ir religiniai elementai: „su dievo pagalba“ ir panašiai. Aš sakau: dievas dievu, kiekvienam mūsų jis – atskiras, apie jį – vėliau, nes nieko nežinau, o dabar – apie jus.

<...>

– Daugiausiai kalbame apie šeimas, bet įsivaikinti gali ir vieniši asmenys. Daug tokių atvejų?

– Nemažai. Tik neturėjome vyrų, kurie norėtų įsivaikinti, aš tuo džiaugiuosi. Tikriausiai patirtume labai didelį spaudimą tiek iš įvaikinimo tarnybos, tiek iš vaikų teisių, jei norėtų įvaikinti. Turime kelis vienišus vyrus globėjus, ir aš atvirai klausiau, kokia yra jų orientacija.

– Norite pasakyti, kad homoseksualiems asmenims Jūs nesutiktumėte leisti įsivaikinti?

– Iš principo tiek homoseksualūs vyrai, tiek moterys gali įsivaikinti, tame nematau jokios problemos. Kalbu apie visuomenės spaudimą ir homofobinę aplinką. Jeigu žmogui, atvirai pasisakančiam, kad jis – homoseksualus, mes parašytume teigiamą išvadą, aš labai bijočiau, ar įvaikinimo tarnyba man pratęstų atestaciją.

– Ar tai jums atrodo teisinga?

– Neteisinga. Deja, homofobija pas mus – stipri ir užslėpta, pasireiškianti iš visų pusių, o mano atestaciją sprendžia valdininkai, kurie yra politiškai priklausomi nuo visuomenės spaudimo.

Daugiau Diena.lt

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

UTF16

2018-01-23 15:32:57

Jie mano, kad globos namai yra blogis ir reikia gelbėti.

Iš viso straipsnio tarsi paaiškėja, kad įsivaikinimas yra daugiau valstybės paslauga įvaikintojams, o ne nauda, kurią įvaikintojai daro valstybei. Norint įsivaikinti, reikia stovėti ilgose eilėse ir nėra jokių garantijų, kad atsiras toks poreikis. Žodžiu, norinčių įsivaikinti heteroseksualių porų jau dabar tarsi būtų daugiau nei pačių vaikų.

Jei tokia situacija maždaug teisinga, tai reiškia, kad įvaikinimo tarnybų atžvilgiu gėjų ir lesbiečių siekis įsivaikinti yra perteklinis, tikimybė, kad jų paraiškos bus nagrinėjamos, o tuo labiau – patvirtinamos, yra niekinė.

jvd

2018-01-24 19:39:34

Nematau, ko kabinėtis. Visais atžvilgiais puikus interviu su tikrai blaivaus proto žmogumi.

Beje, jei jau taip rūpi, tai apsiimk vaiką globoti. Gi aiškiai pasakyta, kad skirtingi reikalavimai. ;-)