Šiuo metu yra prisijungę 192 svečiai ir 22 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Įvairi šeima

Apklausa

Kurie politiniai rinkimai jums svarbiausi?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 510, komentarų: 2

Reklama
Renginiai

Transseksualų atminimo diena 11/20 - 11/20

Pasaulinė AIDS diena 12/01 - 12/01

Sunday Chill @ Glamour Gay Sauna 11/18 20:00 - 11/19 03:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Twink Party @ Glamour Gay Sauna 11/23 22:00 - 11/24 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Play House Saturday Inc. @ SOHO 11/23 22:00 - 11/24 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Gay Naked party @ Glamour Gay Sauna 11/24 22:00 - 11/25 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Just Party w Compliments @ SOHO 11/24 22:00 - 11/25 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Keep It - Classy Weekend @ SOHO 11/30 22:00 - 12/01 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

Atsiuntė Oxious, penktadienį, 2017.10.13 10:00. Perskaityta 1082 kartus

Spalio 11 d. minima Tarptautinė atsiskleidimo diena. Ir nors pasaulyje ji švenčiama beveik tris dešimtmečius, Lietuvoje daug žmonių apie savo tapatybę bijo prabilti viešai. Tą rodo ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos gaunamų skundų statistika – dėl savo teisių pažeidimų LGBT* bendruomenė kreipiasi ypač retai.

Tomas V. RaskevičiusTomas V. Raskevičius

Pasak Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL žmogaus teisių politikos koordinatoriaus Tomo Vytauto Raskevičiaus, tokį rezultatą lemia kelios pagrindinės priežastys.

Skirtingos realybės

Nors įstatymiškai LGBT* bendruomenė Lietuvoje ginama ganėtinai neblogai (Baudžiamasis kodeksas reglamentuoja neapykantos kurstymą, Lygių galimybių įstatymas draudžia diskriminaciją lytinės orientacijos pagrindu), kasdienis gyvenimas stipriai skiriasi nuo oficialių dokumentų. „Kol mes gyvename socialiai priešiškoje atmosferoje, reikia konstatuoti, kad atsiskleidimas, taip jis turi daug pozityvių aspektų, bet tikrai gali sukelti ir neigiamų pasekmių“, – sako T.V.Raskevičius.

Aktyvistas pastebi, kad socialinė atmosfera Lietuvoje yra sudėtinga. Savo mintį jis iliustravo situacija, įvykusia prieš keletą metų. 2015 m. po teroro išpuolio Paryžiuje, vienas Seimo narys internetinėje erdvėje atvirai pareiškė, jog jei LGL ir toliau užsiims tokiais veiklos sklaidos metodais, organizacijos laukia toks pats likimas kaip ir „Charlie Hebdo“ redakcijos. „Mes, žinoma, kreipėmės į prokuratūrą dėl tokio pareiškimo viešojoje erdvėje. Bet įspūdingiausia buvo mūsų savanorio iš užsienio reakcija. Kai jis pamatė tokią retoriką, jo vos neištiko panikos priepuolis. Ir tada supratome skirtumą. Mums – tai kasdienis gyvenimas, bet žmogui iš kito konteksto, tai socialiai ir kultūriškai nepriimtina“, – prisiminė T.V.Raskevičius.

Jis atkreipia dėmesį, kad pati LGBT* bendruomenė gyvena labai skirtingose realybėse. „Kartais mąstau sau filosofiškai: LGBT* teisių padėtis Lietuvoje yra tokia, kokios pati bendruomenė ir nusipelno – kokiu mastu mes esame atviri, ko reikalaujam, tą ir turim. Žinoma, toks požiūris labai ciniškas, nes vertinu iš subjektyvios, jauno žmogaus, kovojančio už pripažinimą, perspektyvos. Bet kalbant apie vyresnius žmones, reikia suprasti, kad yra tokių penkiasdešimtmečių, šešiasdešimtmečių, kurie kaip asmenybės brendo tuo laiku, kai homoseksualūs santykiai buvo kriminalinis nusikaltimas“, – apie vidinę homofobiją mintimis dalijasi LGL atstovas. Anot jo, tokia netolerancijos rūšis yra viena sunkiausiai įveikiamų.

Daugiau 15min.lt.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis