Šiuo metu yra prisijungę 197 svečiai ir 3 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Įvairi šeima

Apklausa

Kurie politiniai rinkimai jums svarbiausi?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 519, komentarų: 2

Reklama
Renginiai

Transseksualų atminimo diena 11/20 - 11/20

Pasaulinė AIDS diena 12/01 - 12/01

Twink Party @ Glamour Gay Sauna 11/23 22:00 - 11/24 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Play House Saturday Inc. @ SOHO 11/23 22:00 - 11/24 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Gay Naked party @ Glamour Gay Sauna 11/24 22:00 - 11/25 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Just Party w Compliments @ SOHO 11/24 22:00 - 11/25 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Sunday Chill @ Glamour Gay Sauna 11/25 20:00 - 11/26 03:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Keep It - Classy Weekend @ SOHO 11/30 22:00 - 12/01 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

Atsiuntė Oxious, ketvirtadienį, 2017.08.31 09:58. Perskaityta 1849 kartus

Analitikų ir Europos žvalgybos perspėjimai dėl 2014-aisiais įvykusių geopolitinių pokyčių pasaulyje pasekmių teko laukti vos porą metų. Karas Ukrainoje ir migrantai iš Afrikos bei Artimųjų Rytų, kartu su ekonomine krize, džihadistų terorizmu leido Vakarų neonacistinei bendruomenei atlikti tą „kokybinį šuolį“, kurio buvo taip baiminamasi, ir perėjo prie ginkluotos veiklos ir organizuoto karinio mokymosi, rašoma italų „La Stampa“.

Neonaciai / asociatyvi nuotr.Neonaciai / asociatyvi nuotr.

Mozaika susidėliojo į vieningą visumą po vieno švedų teismo sprendimo. Liepos 22-ąją dėl bandymo nužudyti iš neapykantos buvo nuteisti du vyrai, užpuolę pabėgėlių centrą su savadarbėmis bombomis. Nusikaltėliai yra „ Svenska motståndsrörelsen“, švedų pasipriešinimo judėjimo, atstovai, įkurto 1990-aisiais kelių „Baltųjų arijų pasipriešinimas“ grupuotės narių.

Anot teismo nuosprendžio, „du nuteistieji veikė ne spontaniško, jie buvo pasirengę: abu pabuvojo Rusijoje, treniruočių stovykloje, kuriai vadovavo kariškiai, kurie kovojo smogikų Ukrainoje pusėje“.

Panašus scenarijus siejamas ir su vengrų neonacių grupuotė „Maggyar Arcvonal“, sukarinto judėjimo, pasisakančio prieš gėjus ir žydus. Prieš pusmetį iš šios grupuotės konfiskavo savadarbių sprogmenų ir automatų arsenalą, o taip pat įvairiausių svastikų ir kitų nacistinių simbolių. Ir šiuo atveju ginklų kontrabanda siejama su prorusiškais Donbaso smogikais.

Daugiau TV3.lt.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

Crowley

2017-08-31 15:14:49

"Neonacių" atgimimas Europoje tiesiogiai proporcingas regresyvios kairės įsitvirtinimu valdžioje bei akademjijoje, atviromis sienomis oportunistams bei ekonominiams migrantams iš trečiųjų pasaulio šalių, kurie net nesiruošia integruotis, dažnai kuria savo bendruomenes, importuoja savo barbarišką kultūra, pavyzdžiui "sharia law" bei burkos, ir tik kelia nusikaltimų ir teroro aktų statistikas, taip pat toms pačioms liberaliomis vertybėmis, kaip pavyzdžiui žodžio is saviraiškos laisvė, kuri, ironiškai, yra trypiama tos pačios regresyvios kairės vardant "muh feels" ir baimės, kad jų "status quo" bus pažeistas, todėl jie dar labiau stumia mėšlą kaip "įvairovė" ir skatina priimti kuo daugiau imigrantų, nes jie, o tiksliau, jų balsai, yra gyvybiškai svarbūs išsaugojant tą patį status quo, ko pasekoje atsiranda vis daugiau "neo nacių". O pastarieji kažkada buvo tokie patys žmonės kaip tu ar aš, bet ta pati minėta regresyvi kairė ir jos kaina europai dažnai priverčia kai kuriuos žmones palūžti, dažnai netinkamai. But hey, svarbu, kad yra lepūnėliai, užaugę aukštesnės klasės šeimose, ramiose bendruomenėse, o paskui besimokydami universitetuose, infiltruotose tos pačios regresyvios kairės atstovų, niekad nematę "įvairovės" realybės, visada bus čia, kad mus auklėti apie "įvairovės" gėrį, o žmones (čia nekalbu jau apie neo nacius), kurie tam nepritaria, užsivilkę kaukes, antifa, bei kitokią komunistinę simboliką, bei apsiginklavę lazdomis, ašarinėmis dujomis, ir žinoma kitais ANTI FASH įrankiais paauklės suskaldytomis kaukolėmis, pažeistomis akimis bei draugišku batų balių metodu, nes jie yra didvyriai kovojantys prieš baisų fašizmą!

Bet nah. Putinas.

eukaliptas

2017-08-31 15:22:26

Delfi strikes again. Toks juokingas šiuolaikinis Lietuvos "žinių" diskursas. Kad ir kas benutiktų - Putinas.. Dar juokingiau yra tai, kad nėra pastebima, jog naciukai buvo visiškai marginalizuoti, miegojo žiemos miegu po savo akmenimis ir atsibudo vien dėl regresyvios kairės kultūrinių kryžiaus žygių. Much cultural analysis Delfi

Oxious

2017-08-31 15:35:09

why delfi?

eukaliptas

2017-08-31 20:44:22

Delfi su Garbačiauskaite priešaky pastaruoju metu dažnai strike''ina, tai todėl

Crowley

2017-08-31 16:42:17

Ironiška tai, kad tikrų neo-nacių skaičius vis dar išlikęs apgailėtinai mažas. Tačiau tam tikromis institucijoms, gyvenančioms iš fondų, ir kovojančiomis prieš "rasizmą, seksizmą", ir visą kitą -izmą reikia iš kažko pragyvent, ir kad pateisinti fondų plaukimą, tai patys kuria hate crimes, bei iškraipo tokių sąvokų kaip fašizmas reikšmę.

Domimi

2017-08-31 19:30:45

Ne kiek iškraipo, o specialiai išplečia. Kaip pvz., rape terminą, kuriam jau net nebereikalingas penetration aktas, užtenka to kad... kažkas į kažką ne taip pažiūrėjo. :D I shit you not.

Ozhys

2017-09-01 10:50:19

Labai įdomu. Source, please?

katinas

2017-08-31 17:37:22

Istorija linkusi kartotis. Kadaise Vokietijoje siautėjantys bolševikų aktyvistai išprovokavo nacių populerumą ir galiausiai leido Hitlerininkams užimti valdžią.
Tuometiniai politikai ignoravo problemą ir bejėgiškai stebėjo vis blogėjančią padėtį. Aktyvistai siautėjo po gatves, engė, užpuldinėjo žmones, reikalavo beprotiškų dalykų, mojavo raudonomis vėliavomis, apiplėšinėjo namus, parduotuves, daužė kaizerio ir vokiečių kareivių paminklus ( neprimena kai ko? :D ) ir tt. Netrukus žmonės pradėjo simpatizuoti, arba net jungtis prie visokių neaiškių skinheadų gaujų. Dauguma išsilavinusių žmonių realiai nepalaikė nacizmo, fašizmo idėjų, tačiau tokių organizacijų palaikymas tapo vieninteliu būdu apsiginti. Ir mes visi žinome kuo viskas galiausiai baigėsi ( karas, genocidas ).
Įdomu, ar mes tikrai einame tais pačiais, jau senai pramintais keliais?

Dan321

2017-08-31 22:48:35

Ir kas prie viso to privedė? būtent puolimas prieš europietiškas vertybes, europietišką kultūrą, tradicines šeimas ir tradicinį gyvenimo būdą... Visuomenė vis labiau atsikanda politkorektiškų demagogų išėjusių visokius indoktrinacinius kursus George Soros organizacijų stovyklose...
Pradžioj tai užkniso tik vyresnius žmones iš kurių dauguma jaunimo net pasijuokdavo, bet dabar ir jaunajai kartai vis labiau ir labiau tai įsiėdą. NET IR GĖJAMS.
Riba buvo peržengta kai mainstream''inės medijos kaip MSBC, CNN, BBC, MTV, CBS pradėjo transliuoti visokias laidas apie ''''White people are inherently racist'''', ''''white people owe the world'''',''''Sex-change operations for kids'''', ''''refusing to date trans person is transphobic'''', ''''Islam is a religion of peace'''', ''''European countries are for everyone - Somalis, Eritreans, Afghans, doesn''t matter just come a take as much as you can get''''.

Enough is enough kaip sakoma. Net ir man kaip leftistiniame universitete studijavusiam easy-going gėjui to jau ryyyškiai per daug. Vakarų šalyse turi iškilti jėgos, kurios stumtų prieš visą šitą ideologinį (Cultural marxism/Frankfurt school) bullshit''ą.

Oxious

2017-08-31 23:00:21

reikėtų pratęsti sąrašą: tradicinę orientaciją, tradicinį vyrą ir jo tradicinę paskirtį gyvenime. Nes viskas turi būti tradiciška. Jei nenori būti tradicinis, vadinasi puoli tradicijas. Jei jau supaprastinus: jei augini paprikas, griauni tradicinių bulvių kultūrą. Nes nu, negali juk tos paprikos augti niekam nekliudydamos.

Iš to ką pastebiu - savo misiją tradicines etikos ir tikybos pamokos mokyklose su gėjų manifestais ir gėjais kanibalais, savo misiją atlieka neblogai. Rezultatai jaučiasi, ne vien ISIS sugeba indokrinuoti vaikus :)

Dan321

2017-08-31 23:21:09

Oxious,

Nereikia kalbėti apie kraštutinius vienetinius atvejus... Kažkokia Rugpienų kaimo mokytoja tai ne mass-medijos stumiančios tokias idėjas kaip ''''white self-guilt'''' arba valstybinės institucijos bei švietimo įstaigos (daugumoj kairieji soc. mokslų universitetai, SJW peryklos) stumiančios political correctness ideologiją įvesdamos ''''hate crime'''' terminą, kuris nėra daugeliu atveju net konkrečiai apibrėžtas šalių įstatiminėse bazėse, žodžiu galima taikyti prieš visus nepatogius ar lefty-liberal status quo kritikuojančius asmenis.
Welcome George Orwell 1984...

Oxious

2017-08-31 23:31:23

Ar Lietuvoje priimtas įstatymas dėl nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos, kuriame tokia informacija laikoma kitokias šeimas, nei tradicinės - irgi yra lefty-liberal? Juk LGL klipai apie homo-šeimas buvo cenzūruoti. O lytinio "švietimo" programos mokyklose, kur homoseksualumas įvardijamas, kaip liga/nukrypimas/emocinis kentėjimas - left-liberal? Galbūt VDU Teologijos fakultetas, kuris ruoš etikos mokytojus taip pat juos ugdys left-liberal idėjų dvasioje? Visas šis srautas nukreiptas į mokinius bei paauglius. Būtent tuos, kurių vertybinės pozicijos mokyklose yra formuojamos. Ta Telšių mokytoja tiesiog išdėstė poziciją tiesmukiškai, neapipindama visokiais mylėk artimą bet ne nuodemę marazmais. Jau nekalbant apie visokias propatrias, tėvų forumas, alkus ir kitas pumpurines organizuocijas penimas iš right-wing neokonų. LIvely, Cameron, Regnerus vizitai Seimo dešiniųjų kvietimu ir t.t.

Man šio institucializuoto proceso rezultatai jau gan akivaizdžiai pastebimi.

Oxious

2017-08-31 23:35:31

Beje protestai pirmieji prieš gėjų eitynes Lietuvoje įvyko, kai dar net tokių minčių apie jas nebuvo. Kaip ir pirmasis nepilnamečių apsaugos įstatymo variantas. Šie veiksmai ir mobilizavo atsaką bei NVO organizacijų aktyvesnę veiklą.

Aquel

2017-09-01 00:14:11

Kaip yra žiauru kai žmonės su 0 istorinių žinių kliedi komentaruose. Pavyzdžiui, pasakoja apie tai, kad nacizmo iškilimas Vokietijoje sietinas su bolševizmu, kai realiai jis sietinas su 1929 m. didžiąja depresija, vokiečių revanšizmu, plėšikiškomis reparacijomis ir konservatyviąja revoliucija Weimaro Respublikoje.
Kitas ten pasakoja apie tai, kad naciai ir visokie homofobai buvo tokie patys kaip "tu ir aš". Kaip jis gal ir buvo, bet kaip aš tai niekada nebuvo. Ir radikaliais dešiniaisiais jie yra ne dėl to, kad protestuoja prieš "kairę", o dėl to, kad yra autoritarinės asmenybės, dažnai socializuotos homofobiškoje, klerikalinėje ir nacionalistinėje aplinkoje.
Jau nekalbu apie tai, kad nesugebama įvertinti kad dauguma įtakingiausių dešiniųjų radikalų Europos Sąjungoje yra finansuojami Rusijos ir tai daroma ne atsitiktinai, o siekiant skatinti tokias pat konservatyviasias revoliucijas kaip Weimaro Vokietijoje tikintis tokių pačių padarinių.
Iš istorijos, kad konservatizmas tiesus kelias į nacizmą nedaug tepasimokyta.

katinas

2017-09-01 13:47:54

Lengviausia kito nuomonę pavadinti kliedesiais...
O tipo kairiųjų niekas nefinansuoja? Apskritai manau, kad daugumą Europos radikalų, nesvarbu jie kairieji ar dešinieji finansuoja galbūt Rusija arba kitos nedraugiškos, priešiškos savų interesų turinčios valstybės, politikai, ar verslininkai.
Aišku, galbūt bolševizmas nebuvo esminis dalykas leidęs iškilti nacizmui, bet teigti, kad tie įvykiai visai neturėjo įtakos - kažkaip naivu, vienašališka. Aš savo pirmu komentaru norėjau pasakyti, kad dažniausiai vienos pusės radikalai veisia kitos pusės radikalus.
Žmonės neturėtų aklai idealizuoti vienos pusės ir smerkti kitą. Dažniausiai visi radikalai yra vienodai blogi ir nesvarbu kurioje pusėje jie stovi.

kefyrasvalgomas

2017-09-01 15:36:06

Nacionalistų ideologija grįsta genocido ir eugenikos idėjomis, jos tiesiogiai skatina susidorojimą su žmonėmis be jokio racionalaus pagrindo. Žmonės, kurie patys (ar jų artimieji) iškentė visą hitlerininkų katorgą, dar gyvi. Iš atminties dar net nedingę, o kažkas jau glaisto istoriją.
Ar tikrai antifašiai tokie pat blogi? :D
https://en.wikipedia.org/wiki/Paradox_of_tolerance

eukaliptas

2017-09-01 22:56:56

Tamsta ryškiai nesuprantate "antifašistų" konteksto šioje diskusijoje. Kai mes, centristai, classical liberals ir konservatoriai kalbame apie antifašistus, mes išskirtinai kalbame apie ANTIFA.

Oxious

2017-09-01 15:38:38

Sunkiausia, ko gero, sutarti kurioje vietoje jau reikia brėžti brūkšnį „radikalai“.

eukaliptas

2017-09-01 22:58:07

"konservatizmas tiesus kelias į nacizmą" - stipru, kolega, stipru. Net neabėjoju, kad politikos ir filosofijos mokslus su tokiomis analizėmis aukščiausiais balais baigėte

kron

2017-09-02 05:08:00

UK tada yra nacizmo bastionas. :D