Šiuo metu yra prisijungę 90 svečių ir 7 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
COX

Apklausa

Kurie politiniai rinkimai jums svarbiausi?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 971, komentarų: 5

Reklama
Renginiai

Tarptautinė Holokausto aukų atiminimo diena 01/27 - 01/27

Gay Naked party @ Glamour Gay Sauna 01/19 22:00 - 01/20 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Snow Connection Party @ SOHO 01/19 22:00 - 01/20 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Underwear party @ Glamour Gay Sauna 01/25 22:00 - 01/26 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

SoHot Goes 2019 Now @ SOHO 01/25 22:00 - 01/26 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Gay Naked party @ Glamour Gay Sauna 01/26 22:00 - 01/27 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

White Attire Encouraged @ SOHO 01/26 22:00 - 01/27 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

Atsiuntė BayRidge, penktadienį, 2017.11.03 10:00. Perskaityta 1180 kartų

„Viskas vyko apie vidurnaktį,“ – pasakoja įvykių naktį iš penktadienio į šeštadienį, LGBT* bendruomenės lankomame klube „Burlesque“, liudininkas. „Aš į klubą atėjau su draugu. Apskritai klube tuo metu buvo apie 15 žmonių. Mes atsisėdome prie baro, užsisakėme kokteilį (mano draugas alkoholio nevartojo) ir pradėjome šnekučiuotis. Kad už baro esantys vyrai su kaukėmis, ne kokios nors klubo sumanytos šou programos dalyviai, supratome ne iš karto“, – prisiminė liudininkas.

Minskas, BaltarusijaMinskas, Baltarusija

Netrukus klubo lankytojai išgirdo riksmą ir jiems buvo liepta rankas sudėti ant baro. Į klausimus, kokia klube esančių žmonių padėtis, ar jie sulaikyti, kiek ilgai bus apribota jų laisvė, kaukėti omoninkai atsakyti neskubėjo.

Liudininkų pateiktais duomenimis, tuo metu klube buvo apie 12 specialiosios reagavimo tarnybos OMON pareigūnų bei grupelė žmonių civiliais drabužiais, kaip spėjama, operatyvinių darbuotojų.

„Mus surašė, tiesa, pasų nerinko, asmeninių daiktų netikrino, smurto ar kitos spaudimo formos nenaudojo. Telefonais naudotis neleido, bet kalbant apibendrintai, sakyčiau elgėsi gana korektiškai. Panašu, kad reikalų jie turėjo su klubo administracija, juos domino kasos aparatas, buhalterijos dokumentai ir alkoholis“, – naujienų portalui „Salidarnasc“ pasakojo „Burlesque“ klubo lankytojas. Reidas tęsėsi apie pusantros valandos, tuo metu lankytojai iš klubo patalpų išleidžiami nebuvo.

Sekmadienį paaiškėjo, kad savaitgalį reidai Minske buvo atlikti dviejuose klubuose, jau minėtame „Burlesque“ ir „Casta Diva“, kuriame tie patys pareigūnai pasirodė apie antrą valandą nakties. Abu klubai žinomi kaip vietos, kuriose lankosi LGBT* bendruomenės nariai. Kaip praneša liudininkai, keli asmenys reido „Casta Diva“ klube metu buvo sulaikyti ir išvežti nežinoma kryptimi. Taip pat nežinomos buvo ir jų sulaikymo priežastys. Tuo metu klube buvo apie 80 lankytojų, policijos pareigūnai surašė jų duomenis ir po kurio laiko pasišalino.

Pirmadienį naujienų portalas „tut.by“ paskelbė, jog reidus vykdė narkotikų ir alkoholio kontrolės tarnybos. Po reido „Burlesque“ klube, kaip pranešama, buvo konfiskuota nelegalaus alkoholio. Milicijos atstovai patvirtino, kad „Casta Diva“ klube buvo sulaikyti keli asmenys, pristatyti į nuovadą, kur buvo patikrinti jų asmens dokumentai. Netrukus po to jie buvo paleisti namo.

LGBT* žmogaus teisių aktyvistai nuogąstauja, kad šie reidai gali būti atsinaujinusio LGBT* bendruomenės persekiojimo ir spaudimo pradžia. Socialiniuose tinkluose pasirodė žinutės, pasakojančios kaip dar šių metų gegužę milicijos pareigūnai apsilankymė uždarame LGBT* vakarėlyje Minske, kurio metu surašė ten dalyvavusiųjų asmens duomenis, o kelis jų sulaikė. Plačiau apie šį įvykį pranešama nebuvo.

Panašūs reidai vos ne kasdienybe buvo tapę 2013 metais, kai vien sausio ir vasario mėnesiais buvo pranešta apie 8 tokius atvejus Minske ir Vitebske. Neretai pasitaikydavo atvejai, kai teisėsaugos pareigūnai pasirodydavo ir prie žinomų LGBT* bendruomenės atstovų namų durų, vykdė kratas, darė spaudimą, bandė įbauginti. Po panašaus spaudimo dviems LGBT* žmogaus teisių aktyvistams teko bėgti iš Baltarusijos, politinį prieglobstį jiems suteikė Švedija.

Daugiau Mano teisės.lt.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

Liquido

2017-11-04 21:37:38

Teko nesenai pabuvoti, supista shalis .. Paprasti zmones tikrai labai geri, bet visa kita yra nu nx ..xd