Šiuo metu yra prisijungę 63 svečiai ir 7 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
COX

Apklausa

Ar \"Laisvės partija\" turėtų palikti daugumą, jei taip ir nesulauks koalicijos partnerių palaikymo dėl Narkotikų dekriminalizavimo ir Partnerystės įstatymo?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 121, komentarų: 0

Renginiai

Žmogaus teisių diena 12/10 - 12/10

Visi renginiai »

ReklamaAutorius Martynas, pirmadienį, 2021.10.25 16:26. Perskaityta 411 kartų

Praėjusią savaitę mama atviru laišku kreipėsi į prezidentą, prašydama „skleisti Lietuvą vienijančią, o ne skaldančią Jūsų ar Jūsų artimos aplinkos retoriką“. Po susitikimo su Gitanu Nausėda gydytoja Rasa Račienė sako, kad jai pavyko pasikalbėti ne tik su šalies vadovu, bet ir žmogumi. Ji pridūrė, kad turinti vilties, kad prezidentas nebus tas žmogus, kuris užkirs kelią LGBTQ+ žmonėms gyventi kaip heteroseksualios poros. Tiesa Rasa prakalbo ir apie sprendimų vengimo taktiką, kai pokalbyje būta užuominų, jog tokiems sprendimams "dar ne laikas", ar kalbama apie visuomenės požiūrio keitimą ir tik tuomet perėjimą prie įstatymų.

Rasa Račienė ir Gitanas NausėdaRasa Račienė ir Gitanas Nausėda

Povilas Mačiulis, Prezidento vyriausiasis patarėjas spaudos konferencijoje sakė, kad tai buvo labai jautrus pokalbis tarp dviejų tėvų. „Prezidentas jaučia tą nerimą, kurį išdėstė gerbiama mama“, - sako jis. P. Mačiulis atkreipė dėmesį, kad padėtis nėra keičiama tik įstatymais, būtini visuomenės požiūrio pokyčiai.

„Lietuva yra per maža tauta, kad galėtume skirstyti į gerus ir blogus, į tinkamus ir netinkamus“, - sakė prezidento patarėjas. Pasak jo, prezidentas laikosi pozicijos, jog bendro gyvenimo sureguliavimas turi būti išspręstas Lietuvoje. Jis pridūrė, kad prezidentui nebūtina susitikti su LGBTQ+ nariais, nes jis bendrauja su jais savo pažįstamų rate.

„Iš prezidento supratau, kad jis nėra tik šalies vadovas, bet ir žmogus. Jam nėra tas pats kaip žmonės jaučiais Lietuvoje, įskaitant ir LGBT žmones“, - sako Rasa Račienė. Ji teigė, kad daug dėmesio susitikime buvo skirta aptarti kaip mažinti susipriešinimą Lietuvoje ir išgirdo pažadą, kad prezidentas bus vienijantis o ne skaldantis žmogus. Tiesa, žurnalistų paklausus, kas prezidento nuomone tą vienijantį darbą turi atlikti, Rasa Račienė sakė, jog prezidentas kalbėjo apie Seimo atsakomybę šiuo klausimu, nes jis tik pasirašys įstatymą.

„Aš uždariau prezidentui klausimą – ar šiandien Lietuvoje visi žmonės turi lygias teises jo manymu. Ir iš jo atsakymo galėjau suprasti, kad ne“, - tvirtina R. Račienė. Tiesa ji užsiminė, kad prezidentas kalbėjo ir apie tai, kad partnerystės įstatymui priimti dar nėra laikas.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis