Šiuo metu yra prisijungę 35 svečiai ir 4 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar pritariat, kad Lietuva privalo užtikrinti migrantų teisių apsaugą?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 67, komentarų: 0

ReklamaAtsiuntė Martynas, antradienį, 2021.07.20 12:30. Perskaityta 148 kartus

"Seimo nariai šią vasarą vienas per kitą sublizga pasiūlymais atversti Lietuvą pasiekusius pabėgėlius į teisingesnį tikėjimą ar bent neduoti maisto veltui (...) Vietoj to, kad paaiškintų nuoširdžiai nesusigaudantiems savo rinkėjams, kad dėl tarptautinių įsipareigojimų ir paisydama teisės Lietuva negali nei praleisti migrantų į kitas šalis – kaip daro Lukašenka, nei automatiškai naikinti jų žmogaus teises, nors jų užtikrinimas ir sekina šalies resursus, net tik gadina vasaros atostogas pasienio apsaugos vadams", - sako R. Miliūtė LRT paskelbtoje nuomonėje.

KryžiusKryžius

Norinčiųjų kitos tautybės, rasės ar tikėjimo žmones laikyti antrarūšiais – visus lig vieno, nepriklausomai nuo to, dėl ko jie atsiduria Lietuvoje, užtenka. Juoba, kad jau pasitikrinome su savais – nevertais visų žmogaus teisių laikome ne tiktai svetimus, bet ir savo bendrapiliečius, jeigu jų orientacija ne tokia, kaip daugumos. Ir nieko. Eina. Tie patys entuziastai buriasi renginiams pasienyje – sako, gaudyti pabėgėlius, tarsi valstybės sienos apsauga būtų pramoga, kuriai pasirengimo reikia dar mažiau, negu kad pasiplaukioti baidarėmis. Užtektų vieno provokatoriaus ar savaitgalinio aktyvisto neapgalvoto veiksmo, kad prasiveržtų smurtas. Dar viena Lukašenkos ir panašių į jį svajonė.

Ar yra pigus būdas, kad ši krizė pasibaigtų? Ne. Užtikrinti teisingą atranką ir sąlygas tiems, kam prieglobstis suteikiamas, kainuoja, kaip ir nepriimtus siųsti atgal, ir reikia visos ES paramos. Tam reikia nuryti poviškąjį išdidumą - atsiprašyti, kad Lietuva buvo per išdidi girdėti, kuomet pagalbos prašė Italija ir Graikija, ir pasakyti, kad ji bus valstybė, kuri laikysis tų taisyklių, dėl kurių stojo į bendriją. Nepaisant visų tų, kas tiesiai ar veikdami aplinkui, maskuodamiesi jautriausiais šūkiais bando padaryti, kad Lietuva nuo tų europinių vertybių ir jų besilaikančių valstybių toltų kuo toliau. O tuo pačiu ir nuo Europos Sąjungos.

Daugiau LRT.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis