Šiuo metu yra prisijungę 203 svečiai ir 3 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
COX

Apklausa

Kurie politiniai rinkimai jums svarbiausi?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 246, komentarų: 0

ReklamaRenginiai

BloodyRED Halloween @ SOHO 10/26 22:00 - 10/27 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Twink Party @ Glamour Gay Sauna 10/26 22:00 - 10/27 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Gay Naked party @ Glamour Gay Sauna 10/27 22:00 - 10/28 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Progress Bar x Rupert @ SOHO 10/27 20:00 - 10/28 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Sunday Chill @ Glamour Gay Sauna 10/28 20:00 - 10/29 03:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Visi renginiai »

Atsiuntė BayRidge, ketvirtadienį, 2017.11.16 08:49. Perskaityta 1522 kartus

Sutikimas turėti lytinių santykių yra tai, nuo ko turi prasidėti bet koks seksualinis ryšys. Sutikimas yra saugių ir abiems pusėms malonių santykių pagrindas, jo reikia ne tik užsiimant seksu, bet ir bučiuojantis, liečiant ar glamonėjant žmogų.

StopStop

Toks sutikimas reiškia, kad abu žmonės į lytinius santykius įsitraukia laisva valia bei sutaria dėl abiems priimtinų seksualinio bendravimo būdų. Kitaip tariant, inicijuojant seksualinį artumą, reikia įsitikinti, kad partneris/partnerė jo nori jų taip pat stipriai kaip jūs.

Dažnai bandome perskaityti mums patinkančio žmogaus kūno kalbą ir skaitome ją taip, kaip mums norėtųsi girdėti. Geriausias būdas suprasti, ar kitas žmogus nori to paties, yra tiesiog tiesiai paklausti. Šis sutikimas turi būti duotas laisva valia – jei partnerį/ partnerę tenka įkalbinėti ar jam/ jai grasinti, santykiai tampa prievartiniais.

Būtina nepamiršti, kad pasakius „taip“, galima pasakyti ir „ne“. Kiekvienas iš mūsų visuomet turime teisę apsigalvoti nepriklausomai nuo to, kaip toli su partneriu nueita sekso metu. „Ne“ galima pasakyti ne tik seksui apskritai, bet ir bet kuriems veiksmams jo metu. Sutikus daryti tam tikrus dalykus, tai netampa įpareigojimu daryti bet ką, ko nori partneris/ partnerė. Taip pat, sutikus mylėtis vieną kartą arba padaryti kažką, ko norėjo partneris/ė, neprivaloma tą patį daryti ir kitą kartą.

Sutikimas galioja tik tai situacijai, konkrečiu metu ir konkretiems seksualiniams veiksmams. Sutikimas negali būti automatiškai perkeliamas kitam susitikimui, nes kiekvienu atveju patinkančio žmogaus savijauta, nusiteikimas, noras ir jausmai gali būti skirtingi. Kaip ir jūsų paties! Todėl kas kartą paklauskite, net jei anksčiau su tuo žmogumi jau bendravote seksualiai.

Na ir apskritai kalbėtis su partneriu/ partnere būtina, ypač jei jūs abu ar vienas iš jūsų tik pradedate seksualinį gyvenimą! Gali būti, kad partneriui/ partnerei patinka bučiuotis ir glamonėtis, bet jis/ ji nenori užsiimti vaginaliniu, analiniu ar oraliniu seksu. Kalbėtis ir klausti galima ne tik prieš seksą, bet ir jo metu – dažnai žmonės drovisi ir nedrįsta pasakyti, kad jiems kažkas nepatinka.

Kartais patinkantis žmogus gali pakeisti savo ankstesnę nuomonę, apsigalvoti ir bet kuriuo metu nutraukti seksualinį ryšį. Jei jums pasako „ne“, privalote sustoti. Juokeliai apie „ne reiškia taip“ čia negalioja. „Ne“ seksualiniuose santykiuose visuomet reiškia „ne“.

Seksas be asmens sutikimo laikomas nusikaltimu, o bet kokia prievarta netoleruojama. Ją baudžia ir Lietuvos įstatymai. Kartais būna ir tokių situacijų, kai žmogus negali duoti sutikimo arba jo (anksčiau) duotas sutikimas negalioja. Tokiais atvejais pirmiausia, svarbu amžius – jei vienas iš jaunuolių yra pilnametis, o kitas/a – jaunesnis nei 16 metų, Lietuvos įstatymai numato galimybę bausti pilnametį, net jei nėra prievartos požymių. Įstatymai nebaudžia tik tokiu atveju, kai jaunuoliai smarkiai nesiskiria amžiumi ar branda.

Nepamirškite, kad seksu užsiima du žmonės. Jei patinkantis žmogus yra netekęs sąmonės, apsvaigęs nuo alkoholio ar narkotikų, jis/ ji duoti sutikimo negali. Net jei prieš tai buvote sutarę mylėtis, partneriui/ partnerei netekus sąmonės, užmigus ar apsvaigus, toks sutarimas nebegalioja. Bet kokie seksualiniai veiksmai jo atžvilgiu yra ne meilės išraiška, o nusikaltimas.

Kartais taip nutinka, kad mes tampame kitų žmonių netinkamų veiksmų liudininkais. Visuomet prisiminkite, kad sutikimo turėti seksualinių santykių taisyklės galioja visiems, todėl jei vakarėlio metu ar kokioje kitoje situacijoje pastebite, kad kažkas jų nesilaiko (pavyzdžiui, mėgina santykiauti su sąmonės netekusiu ar apsvaigusiu žmogumi), nelikite tik stebėtoju, neleiskite šiai situacijai vystytis patys arba kvieskite pagalbą. Prievartiniai lytiniai santykiai ilgam fiziškai ir emociškai sužaloja juos patyrusį žmogų.

Nuorodos į kitus šaltinius

Pastaruoju metu sutikimo turėti lytinių santykių sąvoka dažnai sulaukia dėmesio užsienio žiniasklaidoje. Jei mokate anglų kalbą ir norėtumėte sužinoti daugiau, pažiūrėkite šį paprastą filmuką, kuriame sutikimas mylėtis paaiškinamas per asociaciją su svečio vaišinimu arbata.

Tea and Consent (Clean) from Blue Seat Studios on Vimeo.Šaltinis: Mano teisės.lt.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

balamutas

2017-11-16 20:08:32

Jei teisingai supratau, pavartojus alkoholio mylėtis negalima.

Domimi

2017-11-17 00:59:18

Reikia sudaryti specialią sekso stebėjimo arbitražą, kuris stebėtų visą sekso procesą ir kaip arbitrai sustabdytų sušvilpę švilpuku.

homofoto

2017-11-17 02:41:24

kai tave kažkas prievartaus, tai prisimink savo komentarą; )

Shacou

2017-11-17 06:41:52

Persikonvertuokite į islamą > švedijoje dulkinkinkite viską kas juda > būkite nepakaltinami.

Jmind

2017-11-20 23:52:45

Nedaryti kažko, ko partneris aiškiai nenori? Vajetau, koks naujas atradimas! Niekada nebūčiau apie tai pagalvojęs...

Kūno kalba gali pasakyti žymiai daugiau negu žodžiai - nei aš, nei mano parteris nėra robotai - jeigu jis suaimanuos "oh ne, neik artyn, aš bijau, Jis toks didelis... ;)", aš tai priimsiu kaip kvietimą.

Ir dar - įsivaizduokite jaukų žiemos vakarą. Snūdūriuojate prie židinio, namai kvepia jazminais... ir iš nugaros jūsų antroji pusė klausia - galiu tave apkabinti? Po to - žinau kad tai darau dešimt metų iš eilės, bet ar galiu tave pabučiuoti? O taip, laaaaabai netūraliai skamba.

Autorė aiškiai nieko nesupranta apie žmonių santykius ir/arba laiko skaitytojus atsilikėliais. O išvis įtariu kad nurašė kažkokius feministinus paistalus.

homofoto

2017-11-21 00:21:22

na tai kad tu nelabai supranti apie žmonių santykius. o ką reiškia nurašė feministinius paistalus? feminizmas šiaip eina ir už tokių kaip tu lygybę, kad ir koks kvailas būtum

Jmind

2017-11-21 00:40:25

1. Pateik argmentą kodėl manai kad aš nesuprantu santykių.

2. Feminizmas niekada nėjo ir neis už tokius kaip aš - homoseksualai visada tebuvo tik skydas ir pasiteisinimas. Beje, negi negirdėjai kad gėjai jau yra išmesti iš feminizmo užguitų grupių sąrašo? Mes turime per daug vyrų ir baltųjų privilegijos kad turėtume kokių nors problemų.

homofoto

2017-11-21 01:51:44

gėjai jau yra išmesti iš feminizmo užguitų grupių sąrašo? galima plačiau? kokių užguitų grupių?

Jmind

2017-11-21 12:55:40

Intersekcionalumo esmė yra kad privilegijuotumas ir opresija po vieną neveikšto. Kaip sveikas baltųjų rasės vyras, tu atstovauji patriarchijai ir turi užsičiaupti kai kalba juodųjų rasės trans neįgali moteris lesbietė, nes ji yra labiausiai užguita ir, pagal feminizmo doktrinas, užguitas=tyras ir teisus.

homofoto

2017-11-21 13:53:46

tai čia pagal tave ar pagal feminizmą? jei pagal feminizmą taip, kuom tai galėtum pagrįsti? nes db panašu į kalbas kad tie gėjai demonstruojas išskirtinių teisių norėdami.

Jmind

2017-11-21 14:45:12

Aš tau kątik parašiau feminizmo logiką. Įrodymų? O tu turi kokių įrodymų kad šiai ideologijai kadanors lygybė rūpėjo? Intersekcionalizmą per minutę galima padižiūrėti, štai ištrauka iš pačio pirmo:

Quote The view that women experience oppression in varying configurations and in varying degrees of intensity. Cultural patterns of oppression are not only interrelated, but are bound together and influenced by the intersectional systems of society. Examples of this include race, gender, class, ability, and ethnicity.”

In other words, certain groups of women have multi-layered facets in life that they have to deal with. There is no one-size-fits-all type of feminism. For example, I am a black woman and as a result I face both racism and sexism as I navigate around everyday life.

homofoto

2017-11-21 18:57:25

"Aš tau kątik parašiau feminizmo logiką." ne, tu parašei tai, kas tau atrodo feminizmo logika

Jmind

2017-11-21 19:50:10

... 1 min paieška apie intersekcionalizmą - feminizmo blogas kurį nukopijavau. Aš nesu aktyvistas, taigi visų paistalų ir įrodymų nerenku, tik klausau laidų kur dekonstruoja visus teiginius.

Taigi aš bent numanau tamsiąją fminizmo pusę, o tu kąnors daugiau be "lygybė!!!" žinai? Stalinas irgi sakėsi už lygybę, bet mes apie jį iš veiksmų sprendžiame.

homofoto

2017-11-21 20:26:04

tai jei kažkas pasivadino feministu, tai nereiškia kad yra.

Jmind

2017-11-21 20:39:13

Haha, tipiška. "Ak jie nėra tikri feministai, bet aš, aš tai žinau tikrąją judėjimo prasmę". Žinia, "tikras" socializmas dar niekada nebuvo išbandytas.
Tai kaipgi kitaip apibūdinti judėjimą jei ne pagal tuos, kurie sakosi jam priklausą, ir neatstumiami įtakingiausiųjų? Ar tiesiog kaip religija prisiimsi viską kas geriausia sau, o bet kokios pasekmės jau kažkieno kito darbas?
Kažkas visgi turi objektyviai sujungti į grupę...