Šiuo metu yra prisijungę 62 svečiai ir 1 narys Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar Jus tenkina pasiūlytos pataisos dėl partnerystės įteisinimo?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 20, komentarų: 0

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAutorius Mantvydas, penktadienį, 2021.04.30 12:38. Perskaityta 596 kartus

Ketvirtadienio rytiniame Seimo posėdyje Mišri Seimo narių grupė pasiūlė įtraukti į darbotvarkę rezoliuciją, kuria siekiama paremti Šeimų gynimo maršą. 52 Seimo nariams balsavus už, 36 – prieš ir 28 – susilaikius, šiam pasiūlymui nebuvo pritarta. Tačiau rezoliuciją, kuri nukreipta prieš LGBT bendruomenę, norima siūlyti svarstyti jau kitą savaitę.

Balsavimo rezultataiBalsavimo rezultatai

Balsavimo rezultatai sukrėtė

Nenuostabu, kad už rezoliucijos įtraukimą į darbotvarkę balsavo 26 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos narių, 10 Mišrios Seimo narių grupės, 8 Darbo partijos nariai. Tačiau daugeliui sukėlė šoką faktas, kad net 7 Lietuvos socialdemokratų partijos, 1 Liberalų sąjūdžio frakcijų narių taip pat tam pritarė. Tarp balsavusių už yra ir garsių socialdemokratų pavardžių, net buvęs partijos pirmininkas. Gayline.lt pateikia šių parlamentarų sąrašą: Zigmantas Balčytis, Rasa Budbergytė, Liudas Jonaitis, Linas Jonauskas, Vidmantas Kanopa, Gintautas Paluckas, Vilija Targamadzė, Kęstutis Vilkauskas. Iš Liberalų sąjūdžio frakcijos už balsavo Juozas Baublys. Apie partijos deklaruojamas vertybes pamiršo ir po Lietuvos žaliųjų partijos vėliava į Seimą patekęs Algirdas Butkevičius.

Pasak LGBTQ+ bendruomenės nario Mariaus S, pritarimas įtraukti į darbotvarkę nereiškia, kad visi Seimo nariai vėliau ją palaikytų. „Vis dėlto, skubus tokios rezoliucijos svarstymas rodytų, kad Lietuvos parlamentarams šis klausimas yra svarbus. Tereikia perskaityti rezoliucijos tekstą, kad suprastum, jog tokio turinio dokumentai apskirtai diskredituoja Seimą, kaip instituciją“, - sako Marius.

Iš Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos prieš balsavo tik trys nariai: Algirdas Sysas, Orinta Leiputė, Julius Sabatauskas. Tokių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijoje buvo 17, Laisvės - 8, Liberalų sąjūdžio - 6, Lietuvos socialdemokratų partijos - 3, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos – 1 narys – Tomas Tomilinas.

Rezoliucija nukreipta prieš LGBT

Rezoliucija norima išreikšti „susirūpinimą dėl Lietuvoje vis agresyviau skleidžiamos LGBT, genderistinės propagandos“, tariamą kėsinimąsi „ištrinti Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintą šeimos, kaip vyro ir moters sąjungos, kurioje gimsta vaikai, sampratą“. Maža to, net kalbama apie leidimus prekiauti vaikais.

„Atstovaudami Lietuvos žmonių valią reiškiame susirūpinimą dėl (...) kėsinamasi ištrinti Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintą šeimos, kaip vyro ir moters sąjungos, kurioje gimsta vaikai, sampratą, liberalizuoti narkotikus, primesti savo invazinę ideologiją mūsų vaikams mokyklose, įteisinti lyties keitimą ir prostituciją, leisti surogatinę motinystę ir prekybą vaikais, ratifikuoti Stambulo konvenciją, kurioje apskritai ištrinama prigimtinės lyties sąvoka“, - rašoma Mišrios Seimo narių grupės parengtame dokumente.

Rezoliucija siekiama, kad Lietuvos Respublikos Seimas ne tik paragintų žmones dalyvauti šeimų gynimo marše, bet ir įsipareigotų neratifikuoti Stambulo konvencijos, imtų kištis į švietimo programas koreguojant informaciją apie lytiškumą. „Mokyklose vaikams nebūtų diegiamos LGBT proteguojamos genderistinės propagandinės programos“, - teigiama tekste.

„Rezoliucijoje naudojamos tos pačios klišės ir stereotipai, kaip ir visoje prieš seksualines mažumas nukreiptoje komunikacijoje. Nors nei viena šalis, kuri įteisino partnerystę, dėl to nenukentėjo, tačiau norint sutirštinti spalvas ir parodyti, kad LGBT yra kažkoks baubas naudojama „vaikų“, prostitucijos ir panašios kortos“, - sako Marius S.

Jo nuomone, tokio tipo rezoliucijos demokratinėse vakarų valstybėse nepasiektų plenarinio posėdžio, arba būtų atmestos iškart po pateikimo.

„Tai, kad yra frakcijų, kurios palaiko tokią retoriką, rodo, kad mūsų demokratija serga. Lietuvoje gyvena įvairios seksualinės orientacijos žmonės ir Seimo nariai turėtų atstovauti juos visus. Seimo nariai prisiekė sąžiningai tarnauti „demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei”. Visų žmonių gerovei, o ne tam tikrų žmonių”, - teigia Marius.

Rezoliucijos tekstą, už kurio įtraukimą į Seimo sesijos darbotvarkę balsavo beveik pusę Seimo narių, galite rasti ČIA.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis