Apklausa
Jūsų santykiai su antrąja puse šiuo metu?
Balsų: 403, komentarų: 2
Renginiai
Zodiac Shifters Taurus Jam @ SOHO 04/21 22:00 - 04/22 07:00, SOHO CLUB, Vilnius
Gay Naked party @ Glamour Gay Sauna 04/21 22:00 - 04/22 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius
Sunday Chill @ Glamour Gay Sauna 04/22 20:00 - 04/23 03:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius
SOHO LIVE - Birutė Dambrauskaitė 04/27 22:00 - 04/28 07:00, SOHO CLUB, Vilnius
Sauna Afterparty @ Glamour Gay Sauna 04/27 22:00 - 04/28 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius
Keep Calm and Party w Me @ SOHO 04/28 22:00 - 04/29 07:00, SOHO CLUB, Vilnius
Visi renginiai »Atsiuntė Oxious, sekmadienį, 2010.07.18 15:26. Perskaityta 12241 kartas
Kaip matome, tos pačios lyties poros, nors ir nepatenkančios į įstatymų reguliavimo sferą, gali imtis iniciatyvos ir pačios sutartinai reglamentuotis dalį santykių ar pareikštinai užsitikrinti savo teises. Tai jokiu būdu nėra patogu ar priimtina, nes tokia iniciatyva reikalauja pastangų ir laiko, be to, nebūtinai bus pripažinta valstybės institucijų.
Būti kitokiu...
Daugeliu atvejų valstybė apibrėžia sąvokas, nurodo baigtinį subjektų, galinčių pretenduoti į tam tikras teises, sąrašą, o homoseksualios poros, be abejo, į jį nepatenka. Bene svarbiausia įstatymo leidėjo pasisavinta sąvoka yra šeima. Šeima, šeimos nariai gauna įvairių įstatyminių teisių ir garantijų. Jei paklaustume: „Kas teisiniu požiūriu yra šeima?“, pilno atsakymo nerastumėme nė viename šaltinyje, mat kiekvienas pateikia skirtingus atsakymus, kurie galioja tik tam tikroje teisės šakoje. Pavyzdžiui Baudžiamojo proceso kodekso (toliau – BPK) 38 straipsnis nurodo, jog šeima yra „kartu su tuo asmeniu gyvenantys tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), broliai, seserys ir jų sutuoktiniai, taip pat asmens sutuoktinis sutuoktinio tėvai“, o taip pat ir „asmuo, su kuriuo asmuo bendrai gyvena neįregistravęs santuokos (partnerystė)“ – pažymėtina, kad šioje vietoje BPK daro nuorodą į Civiliniame kodekse (toliau – CK) reglamentuotą, bet, kaip žinia, neveikiančią partnerystę. Faktiniai sugyventiniai, net jei jie būtų priešingų lyčių, tikriausiai nebūtų pripažinti šeimos nariais ir negautų teisių pagal BPK. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šeimą supranta kitaip: „Šeima – sutuoktiniai arba bendrai gyvenantys neįregistravę santuokos pilnamečiai vyras ir moteris, taip pat susituokęs asmuo, su kuriuo teismo sprendimu dėl sutuoktinių gyvenimo skyrium yra likę gyventi jų vaikai, arba vienas iš tėvų, jų vaikai iki 18 metų* .“ Taigi šeimos narys pagal BPK socialinės apsaugos šakoje gali akimirksniu virsti nepažįstamuoju. Ir vis tik nepriklausomai nuo to, kokia netvarkinga Lietuvos teisinė sistema ar kurios teisės šakos sąvokomis remsimės, galima galvą guldyti, kad nė vienas šeimos apibrėžimas neapims faktinių sugyventinių, taigi ir tos pačios lyties porų.
Jūsų dėmesiui pateikiamas sąrašas teisių, suteikiamų sutuoktiniams, kurių neturi tos pačios lyties sugyventiniai. Tos pačios lyties poros narys:
Komentarai
Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs