Šiuo metu yra prisijungę 41 svečias ir 6 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
COX

Apklausa

Ar \"Laisvės partija\" turėtų palikti daugumą, jei taip ir nesulauks koalicijos partnerių palaikymo dėl Narkotikų dekriminalizavimo ir Partnerystės įstatymo?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 120, komentarų: 0

Renginiai

Žmogaus teisių diena 12/10 - 12/10

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Martynas, antradienį, 2021.10.19 15:35. Perskaityta 216 kartų

Danishas yra translytis, Khalidas – gėjus. Tačiau Afganistane, valdant talibams, LGBTQ žmonėms gresia mirties bausmė. Taigi vienintelė jų išeitis yra bėgti iš šalies. „Deutsche Welle“ (DW) pasakoja, o LRT dalijasi jų istorija.

Ginklas // Max KleinenGinklas // Max Kleinen

Danishas jau keletą savaičių gyvena pusiau tamsoje. Nuo tada, kai rugpjūčio viduryje Talibanas perėmė šalyje valdžią, jis slapstosi belangiame šiuo metu uždarytos draugo parduotuvės Kabule sandėliuke. Jis nebedrįsta išeiti į lauką. Valdant islamistiniam Talibanui, jam ir daugeliui panašių į jį gresia mirties bausmė.

Gimęs moteriškos lyties ir augintas kaip mergaitė Danishas jau būdamas 13 metų žinojo, kad yra netinkamame kūne. Kūne, kurio, kaip pats sako, „nekenčia“. Siunčiamose nuotraukose jis pabrėžtinai dėvi vyriškus drabužius, yra trumpai nusikirpęs plaukus. Dabar jis tiesiog stengiasi užmušti laiką, „tiesiog kvėpuoju kambaryje, tapusiame man kalėjimu“. Vakarais, kad nusiramintų, jis geria migdomuosius. „Mano protas užstrigo. Aš einu iš proto nuo įvairių minčių“, – prisipažįsta jis. Labiausiai, kaip pats rašo, Danishas norėtų stovėti ant jūros kranto ir rėkti, kol gerklė paskaus.

Khalidas ėmėsi atsargumo priemonių. Talibanui artėjant prie Kabulo, jis pakeitė džinsus ir striukę su gobtuvu į tradicinius afganų drabužius. Jis net užsiaugino barzdą, kad neatkreiptų į save dėmesio. Tačiau, kaip pats sako, jis yra labai moteriškas vyras ir žino, kad vien tai gali būti jam pavojinga.

Eidamas gatve jis staiga pajuto aštrų skausmą dešiniajame petyje. „Pamačiau talibą. Prieš tai jo nebuvau pastebėjęs. Jis turėjo plastikinį vamzdį, naudojamą vandeniui. Vamzdis buvo storas ir sunkus. Jis trenkė man juo į dešinį petį. Man labai skaudėjo, iš akių pasipylė ašaros. Jis keletą kartų puštūnų kalba nusikeikė ir sušvokštė: „Ko vaikštai kaip koks boba, ar nežinai, kaip reikia [teisingai] vaikščioti?“. Nuo to laiko Khalidas nebuvo išėjęs iš namų.

Ką kasdien Afganistane patiria LGBTQ+ atstovai skaitykite plačiau LRT.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis