Šiuo metu yra prisijungę 205 svečiai ir 5 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Sauna

Apklausa

Kurie politiniai rinkimai jums svarbiausi?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 519, komentarų: 2

Reklama
Renginiai

Transseksualų atminimo diena 11/20 - 11/20

Pasaulinė AIDS diena 12/01 - 12/01

Twink Party @ Glamour Gay Sauna 11/23 22:00 - 11/24 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Play House Saturday Inc. @ SOHO 11/23 22:00 - 11/24 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Gay Naked party @ Glamour Gay Sauna 11/24 22:00 - 11/25 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Just Party w Compliments @ SOHO 11/24 22:00 - 11/25 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Sunday Chill @ Glamour Gay Sauna 11/25 20:00 - 11/26 03:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Keep It - Classy Weekend @ SOHO 11/30 22:00 - 12/01 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

Atsiuntė kandis, antradienį, 2017.09.19 08:29. Perskaityta 881 kartas

Neseniai pasirodė amerikiečių jėzuito kun. Jameso Martino knyga „Building a Bridge: How the Catholic Church and the LGBT Community Can Enter into a Relationship of Respect, Compassion, and Sensitivity“ („Tiesiant tiltą: kaip Katalikų Bažnyčia ir LGBT bendruomenė gali užmegzti pagarba, atjauta ir jautrumu pagrįstus santykius“).

James Martin: „Tiesiant tiltus tarp Bažnyčios ir LGBT katalikų“James Martin: „Tiesiant tiltus tarp Bažnyčios ir LGBT katalikų“

Kardinolas Kevinas Farrellis, Vatikano Pasauliečių, šeimos ir gyvybės dikasterijos vadovas, pavadino tai „laukta ir labai reikalinga knyga, kuri padės vyskupams, kunigams, sielovados bendradarbiams ir visiems Bažnyčios vadovams su didesne atjauta patarnauti LGBT bendruomenei“.

San Diego vyskupas Robertas McElroy sakė, jog „knyga pateikia žodyną, perspektyvą ir svarbos pojūtį imtis drąsios, bet monumentaliai panašios į Kristų užduoties – atstūmimo kultūrą pakeisti gailestingo įtraukimo kultūra“.

Christopheris White'as paskelbė interviu su kun. Martinu portale „Crux“, o „Jesuitical“ taip pat publikavo išsamų pokalbį – abu šie tekstai padeda susidaryti bendrą vaizdą apie svarbiausias knygoje liečiamas temas.

„Bernardinai.lt“ skaitytojams siūlome „Millennial“ (Tūkstantmečio karta) redaktoriaus Roberto Christiano interviu su kun. Jamesu Martinu bei jo atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus, susijusius su knygoje analizuojama tema.

Tiek daug tūkstantmečio kartos žmonių užaugo kartu su draugais arba šeimos nariais, kurie atvirai deklaruoja esantys gėjai, ir tai, kaip šie draugai ar šeimos nariai yra traktuojami, jiems labai svarbu, – žinoma, tai ypač svarbu patiems jauniems homoseksualiems asmenims. Ką, jūsų manymu, šis tiltų tiesimas, kurį pateikiate knygoje, reikštų tūkstantmečio kartos (bendrai) žmonėms ir jų santykiams su Bažnyčia?

Tai, ką dabar pasakėte, yra vienas iš labiausiai nustebinusių dalykų, su kuriais susidūriau vis geriau įsigilindamas į LGBT sielovadą. Pirmiausia tai, kad kuo daugiau žmonių atvirai prabils apie savo lytiškumą ir tapatybę, tuo dažniau katalikai savo šeimos ir draugų būryje susidurs su LGBT atstovais. Tai kur kas platesnis reiškinys, nei aš įsivaizdavau.

Kitas nuostabą sukėlęs dalykas buvo kaip tik tas, apie kurį kalbate jūs: daugumai tūkstantmečio kartos žmonių LGBT priėmimo klausimas iš esmės neegzistuoja. Dauguma šios kartos mano pažįstamų žmonių sako: „Žinoma, kad juos priimu! Žinoma, kad juos myliu! Žinoma, kad jie priklauso Bažnyčiai!“

Jiems dažnai kelia siaubą žodynas, kurį jie girdi iš oficialių Bažnyčios atstovų. Kai kurie jų sakė man, kad viena iš priežasčių, dėl kurių jie paliko Bažnyčią, buvo būtent ši problematika – nors jie ir yra teisūs. Tad tiltas, kurį aš pristačiau – suvesti draugėn LGBT katalikus ir institucinę Bažnyčią – daliai jų yra paskutinė prieplauka Bažnyčios uoste. Priešingu atveju, jie nenori priklausyti Bažnyčiai, kurią jie laiko homofobiška arba kaip nors nesvetinga.

<...>

Manau, jūs teisingai pasielgėte knygoje pavartodamas tokius terminus kaip gėjus ir liesbietė, užuot vartojęs formalesnį „homoseksualūs asmenys“ ar pan., tačiau ar Bažnyčia – pradedant jos ganytojais, baigiant formaliais dokumentais – privalėtų įtvirtintų tokius terminus kaip panseksualumas ar poliseksualumas? Bet kuris toks ribų neturintis savęs identifikavimas prieštarauja Bažnyčios pateikiamai žmogaus asmens prigimties sampratai. Tad gal vertėtų daryti skirtį tarp įvairių terminų, vartojamų LGBT bendruomenėje?

Geras klausimas. Mūsų giliausia tapatybė yra buvimas mylimais Dievo vaikais, pakrikštytais krikščionimis ir Katalikų Bažnyčios nariais. Visa tai yra pirmiau nei lytinė tapatybė ir orientacija.

Kalbant apie konkrečių terminų vartojimą, žinau, kad tai kelia karštų diskusijų. Santrauka LGBT atrodo keičiasi vos ne kas savaitę. Išties dar vakar vakare aš paklausiau vieno vyro gėjaus ir vienos moters lesbietės apie šį reiškinį, ir jie abu man atsakė: „Nespėjame sekti pokyčių.“

Stebime revoliuciją to, kaip žmonės supranta ir tapatina save. Tačiau jokia žmogaus patirtis neturėtų būti svetima Bažnyčiai, tad Bažnyčia turėtų giliai apmąstyti šį žmogiškos patirties aspektą.

Tuo pačiu metu pamatinė mūsų tapatybė kaip Dievo vaikų, pakrikštytųjų krikščionių ir Katalikų Bažnyčios narių, privalo būti išlaikyta.

Būsiu atviras: nemanau, kad labai gerai suprantu lytiškumo takumą ar psichologijos subtilybes, arba dabartinę terminologiją, kad galėčiau visiškai tvirtai pasisakyti šiais klausimais.

Mano pamatinis požiūris toks: kai susiduri su kuo nors, ko nesupranti kito žmogaus gyvenime, esi kviečiamas įsiklausyti į jo patirtis, žvelgti į ją Evangelijų ir Bažnyčios mokymo šviesoje – tada ir pasieksi tam tikrą supratimą, kaip palydėti tuos žmones. Tačiau pirma reikia išklausyti.

Visas pokalbis: Bernardinai.lt

GayLine pastaba. Pavasarį Vatikanas paskyrė Jėzuitų kunigą tėvą James Martin skyriaus ryšiams su visuomene (PER‘o) konsultantu.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis