Šiuo metu yra prisijungę 231 svečias ir 34 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė

Apklausa

Kurie politiniai rinkimai jums svarbiausi?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 236, komentarų: 0

ReklamaRenginiai

Sunday Chill @ Glamour Gay Sauna 10/21 20:00 - 10/22 03:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

BloodyRED Halloween @ SOHO 10/26 22:00 - 10/27 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Twink Party @ Glamour Gay Sauna 10/26 22:00 - 10/27 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Gay Naked party @ Glamour Gay Sauna 10/27 22:00 - 10/28 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Progress Bar x Rupert @ SOHO 10/27 20:00 - 10/28 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

Atsiuntė Oxious, penktadienį, 2017.12.29 10:21. Perskaityta 1135 kartus

Saugi Lietuva – tai saugūs ir patys pažeidžiamiausi mūsų visuomenės nariai. Deja, įstatymų leidėjas jau daugiau nei šešiolika metų piktybiškai neveikia ir atsisako apsaugoti labai nedidelę savo skaičiumi, bet itin pažeidžiamą Lietuvos visuomenės grupę – translyčius asmenis.

Tomas Vytautas RaskevičiusTomas Vytautas Raskevičius

Nors įpareigojimas įstatymu sureguliuoti lyties keitimo sąlygas ir tvarką numatytas dar 2001 metais įsigaliojusioje Civilinio kodekso redakcijoje, iki šios dienos toks teisinis reguliavimas išlieka nepriimtas. Tačiau „neveikti“ dar nereiškia „piktybiškai kenkti“. Matyt, supratę, kad galima žengti dar toliau, prieš keletą savaičių penktadalis Seimo narių registravo Civilinio kodekso pataisų projektą, pagal kurį lyties keitimas Lietuvoje būtų apskritai draudžiamas. Vienas iš projekto rengėjų, konservatorius Paulius Saudargas, komentuodamas su šiuo klausimu susijusią problematiką viešojoje erdvėje, translyčius asmenis lygino su asmenimis, kurie nori būti drambliais arba tigrais – suprask, jiems ten išvis galvelėje viskas pasimaišę. Nors už lango jau beveik 2018-ieji, nenustebčiau, jei kai kurie Seimo nariai vis dar būtų įsitikinę, jog žemė plokščia.

Translytiškumas – kas tai? Kiekvienas žmogus, net ir Seimo nariai, turi lytinę tapatybę, kuri apibūdina kiekvieno iš mūsų subjektyvų lyties pajautimą, t. y. buvimą „vyru“ ar „moterimi“. Lytinė tapatybė yra labai glaudžiai susijusi su biologine lytimi. Biologinę lytį atpažįstame nesunkiai – ji yra identifikuojama gimimo metu ir ją dažniausiai lemia mūsų genetika (chromosomų rinkiniai XX ir XY) bei išoriniai lytiniai požymiai. Tuo tarpu lytinė tapatybė apibūdina, su kokia lytimi tapatinamės, kokios lyties jaučiamės. Absoliučios daugumos žmonių lytinės tapatybės pajautimas sutampa su jų biologine lytimi. Tačiau yra ir tokių žmonių, kurių lytinės tapatybės pajautimas nesutampa su jų biologine (arba anatomine) lytimi. Tokius žmones vadiname translyčiais asmenimis. Remiantis užsienyje atliktų mokslinių tyrimų duomenimis, kai yra vertinamas tam tikrų būklių paplitimas populiacijoje, Lietuvoje turėtų būti ne daugiau nei 300 translyčių asmenų

Lyties pakeitimo procesas, savo ruožtu, apima du tarpusavyje glaudžiai susijusius, bet skirtingus aspektus – asmens tapatybės dokumentų pakeitimą (teisinis aspektas) ir medicininį lyties keitimą (medicininis aspektas). Ne visi translyčiai asmenys pageidauja atlikti chirurginę lyties pakeitimo operaciją. Kita vertus, šiems asmenims yra itin svarbu, kad visuomenė juos matytų esant tos lyties, su kuria jie tapatinasi. Dėl šios priežasties visi translyčiai asmenys pageidauja pasikeisti asmens tapatybės dokumentus, kad šie atspindėtų jų lytinę tapatybę, o ne biologinę lytį. Tai, kokių medicininio pobūdžio procedūrų pageidauja translyčiai asmenys, yra kiekvieno asmens individualus reikalas. Pažymėtina, jog medicininis lyties keitimas gali apimti įvairias procedūras, įskaitant psichologo konsultacijas, pakaitinę hormonų terapiją, plastinės chirurgijos priemones ir panašiai.

Daugiau: Delfi.lt.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

DrugeliuMetas

2017-12-29 23:14:41

Liuks.