Šiuo metu yra prisijungę 126 svečiai ir 31 narys Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Su Šv. Kalėdomis ir Naujaisiais Metais
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
LGBT paramos gruopė

Apklausa

Kurie politiniai rinkimai jums svarbiausi?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 765, komentarų: 2

Reklama
Renginiai

Gayme night + prep for holidace 12/20 17:00 - 20:00, Kaunas

It’s Snowing Men Mode On @ SOHO 12/21 22:00 - 12/22 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Darkness @ Glamour Gay Sauna 12/21 22:00 - 12/22 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Need U (100%) For Dance @ SOHO 12/22 22:00 - 12/23 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Gay Naked party @ Glamour Gay Sauna 12/22 22:00 - 12/23 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Sunday Chill @ Glamour Gay Sauna 12/23 20:00 - 12/24 03:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

I'll be Good This X-mas | SOHO LIVE - Birutė Dambrauskaitė @ SOHO 12/25 22:00 - 12/26 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

Atsiuntė kandis, šeštadienį, 2017.12.23 10:00. Perskaityta 1275 kartus

Kad Lietuva – konservatyvus ir katalikiškas kraštas, puikiai parodo Lyties keitimo įstatymas. 2003 m. blokuotas tuometinio Seimo pirmininko Artūro Paulausko, šis įstatymas iki šiol nėra priimtas. Tačiau panašu, kad jo nelabai ir reikia – lietuviai fiziškai pasikeisti lytį gali ir užsienyje, ir tėvynėje, o teisinė sistema rado būdą, kaip, snaudžiant valdžiai, lyties pakeitimą įteisinti ir juridiškai.

Asmens tapatybės dokumentaiAsmens tapatybės dokumentai

Kol Seimas miega, teisėjai gelbsti translyčius

Lietuvoje faktiškai įmanoma pakeisti lytį, byloja į Alfa.lt rankas patekę keturi Vilniaus miesto apylinkės teisme – didžiausiu bylų srautu pasižyminčiame teisme Lietuvoje – priimti sprendimai. Užbėgant už akių, reikia pasakyti, kad tai – dar ne visos bylos, kurias pavyko sužiūrėti. Alfa.lt žiniomis, penkta byla dėl lyties pakeitimo užbaigimo nėra prieinama, nes nagrinėta neviešai, dar vienoje, greičiausiai šeštoje, sprendimas dar nėra priimtas.

2016 m. spalio 7 d. teisėjas Gintaras Seikalis visiškai patenkino pareiškėjo, save laikiusio moterimi, prašymą ir nurodė Registrų centrui bei Vilniaus miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriui visuose pareiškėjo asmens dokumentuose – gimimo akto įraše, asmens liudijime ir pase – pakeisti vardo, pavardės ir lyties įrašus, taip pat pirmąjį asmens kodo skaičių 3, bylojantį apie vyrišką lytį, pakeisti skaičiumi 4. Moterimi tapusiam vyrui užsienyje jau atlikta lyties keitimo operacija, todėl vieninteliai praeities reliktai buvo įrašai asmens dokumentuose.

„Kadangi pareiškėjui lyties pakeitimo operacija (iš vyriškosios į moteriškąją) yra atlikta pilnai ir šiuo metu <...> asmuo fiziškai yra moteris, akivaizdu, jog vardo, pavardės, lyties įrašo bei asmens kodo įrašų pakeitimas yra būtinas tolesniam šio asmens gyvenimui, ir šis faktas privalomai turi būti įregistruotas“, – rašoma dėl neviešai nagrinėtos bylos priimto sprendimo tekste, kurį Alfa.lt visgi pavyko gauti.

Šių metų balandžio 7 d. kitas Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas, Žilvinas Terebeiza, patenkino analogišką moterimi gimusio, tačiau vyru save laikiusio translyčio asmens prašymą asmens dokumentuose įrašyti jį kaip vyrą. Pareiškėjas dar nebuvo galutinai pakeitęs lyties, tačiau privačioje plastinės chirurgijos klinikoje savo lėšomis apmokėjo jam atliktą krūtų pašalinimo operaciją, jau buvo pradėjęs pakaitinę hormonų terapiją, kurios tikslas – padėti išryškėti vyriškiems bruožams.

„Pareiškėja, <...> pradėjusi negrįžtamą lyties pakeitimo procesą Lietuvoje, yra priversta gyventi su jos faktinės išvaizdos, tikrosios lytinės tapatybės ir besikeičiančios lyties neatitinkančiais asmens tapatybės dokumentais, kas laikytina konstitucinės teisės į privatų gyvenimą neliečiamumo ribojimu“, – rašoma teismo sprendime, kuriuo atitinkamos institucijos įpareigotos pakeisti asmens dokumentuose pareiškėjo lytį ir asmens kodą. Teisėjas Ž. Terebeiza šiuo metu, Alfa.lt žiniomis, nagrinėja dar vieną bylą, kur prašoma ištaisyti asmens dokumentuose ir kituose įrašuose vardą ir pavardę, lytį ir asmens kodą.

Šių metų gegužės 2 d. teisėja Rūta Poniškaitytė tenkino vyru virtusios moters, kuriai šiuo metu dėl duomenų vagysčių pagarsėjusioje klinikoje „Grožio chirurgija“ buvo pašalintos krūtys, prašymą dokumentuose pataisyti jos lytį ir asmens kodą, o rugpjūčio 9 d. teisėjas Gintaras Pašvenskas įpareigojo Registrų centrą ir Civilinės metrikacijos skyrių pakoreguoti dar vieno asmens dokumentus.

Daugiau Alfa.lt.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis