Šiuo metu yra prisijungę 240 svečių ir 20 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Sauna

Apklausa

Kurie politiniai rinkimai jums svarbiausi?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 211, komentarų: 0

ReklamaRenginiai

Funky Fall Flipside @ SOHO 10/19 22:00 - 10/20 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Jump! Feel The Joy @ SOHO 10/20 22:00 - 10/21 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

BloodyRED Halloween @ SOHO 10/26 22:00 - 10/27 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

Atsiuntė Oxious, penktadienį, 2017.12.15 12:03. Perskaityta 1014 kartų

„Mane stebina, kad lytiškumo, lytinės tapatybės klausimai Lietuvoje vis dar sukelia tokią reakciją, lyg gyventume viduramžiais, kai buvo deginamos raganos. Kitoniškumas, translytiškumas negali ir neturi kelti baimės interneto amžiuje“, – kalbėjo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narė Dovilė Šakalienė surengtoje spaudos konferencijoje „Lietuvos politinių partijų nuostatų žmogaus teisių atžvilgiu indeksas“.

M. KluonisM. Kluonis

Seimo narės teigimu, ypač diskriminacija dėl negalios ar orientacijos jaučiama darbo rinkoje. „Mes kaip politikai turime prisiimti atsakomybę. Man labai gaila, kad negalime įteisinti civilinės partnerystės instituto. Dėsime visas pastangas jo įteisinimui ir kiek kartų reikės teikti (Seime – aut. past.), tiek ir teiksime“, – kalbėjo ji ir pridūrė: „Man gaila, kad Lietuvoje tik dvi partijos laiko žmogaus teises svarbiomis – tai liberalai ir socialdemokratai“, – kalbėjo D. Šakalienė.

Pabėgėlių nemėgsta labiau nei LGBT

Socialinių tyrimų centro mokslinė darbuotoja Vilana Pilinkaitė-Sotirovič pristatė neseniai atliktą visuomenės nuostatų tyrimą įvairių socialinių grupių atžvilgiu. Kalbėdama apie homoseksualių ir translyčių asmenų (LGBT) bendruomenes pabrėžė, kad Lietuvoje situacija yra gerėjanti: vis daugiau gyventojų apie šią visuomenės grupę pakeitę savo nuostatas į labiau teigiamas arba iš neigiamų į neapsisprendusiųjų poziciją.

„Kalbant apie 2013-2017 metų laikotarpį, apžvelgiant tokius aspektus kaip šių asmenų gyvenimas kaimynystėje, darbas vienoje darbovietėje ir būsto nuoma – jaučiamas pagerėjimas, bet LGBT išlieka visuomenės nemėgstamų grupių hierarchijoje. Lietuvių nuostatos rusų, lenkų, ukrainiečių atžvilgiu yra palankesnės nei į LGBT“, – kalbėjo ji.

Pranešėjos teigimu, LGBT grupė iš tradicinės trečios vietos nukrito į šeštą, bet tai paaiškinama tuo, kad išryškėjo kita grupė – pabėgėliai. „Išpuoliai Paryžiuje. Londone turėjo savo poveikį – gyventojų nuostatos pabėgėlių musulmonų atžvilgiu žymiai pablogėjo“, – kalbėjo mokslininkė. „Manyčiau, kad 2016 metų „Baltic pride“ įvykiai ir jų nušvietimas žiniasklaidoje turėjo labiau teigiamą poveikį negu neigiamą“, – kalbėjo V. Pilinkaitė-Sotirovič.

Nepalankiai nusiteikę – valstiečiai ir konservatoriai

Politologas Mindaugas Kluonis teigė, kad nepalankios nuostatos LGBT bendruomenių atžvilgiu atsispindi ir tam tikrų politinių partijų veikloje, jų teikiamuose teisės aktuose. Nepalankias teisėkūros iniciatyvas yra pateikę valstiečiai, „Tėvynės sąjunga“ ir „Tvarka ir teisingumas“, o liberalai ir socialdemokratai yra pateikę po palankų LGBT bendruomenėms projektą.

Politologas atkreipė dėmesį, kad didžiąją dalį parašų po LGBT nepalankiais projektais sudaro konservatorių ir valstiečių parašai. Žinoma, tam tikros įtakoje šiuo atveju turi partijos dydis.

Daugiau LRytas.lt.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

naktinis

2017-12-16 04:09:56

Ką dar stebina.. Mums dar vis lieka nugagalėti.