Šiuo metu yra prisijungę 48 svečiai ir 7 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
COX

Apklausa

Ar \"Laisvės partija\" turėtų palikti daugumą, jei taip ir nesulauks koalicijos partnerių palaikymo dėl Narkotikų dekriminalizavimo ir Partnerystės įstatymo?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 120, komentarų: 0

Renginiai

Žmogaus teisių diena 12/10 - 12/10

Visi renginiai »

ReklamaAutorius Vert. Mantvydas Noreika, sekmadienį, 2021.10.24 20:15. Perskaityta 233 kartus

57% trans žmonių sako, kad atidėjo vėlesniam laikui arba nusprendė nesikreipti į savo šeimos gydytoją, kai sirgo. Tai rodo „TransActual“ organizacijos atlikta apklausa, praneša TheGuardian.

PagalbaPagalba

Tyrimo metu nustatyta, kad šeimos gydytojai 14% apklaustųjų atsisakė suteikti paslaugas dėl jų translytiškumo, net 70% patyrė transfobiją iš savo pirminės sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo. Maždaug 45% apklaustųjų teigė manantys, kad jų šeimos gydytojas gerai nesupranta jų poreikių.

Chay Brown, „TransActual“ direktorius, sako žinąs daugybę atvejų, kai žmonės kreipėsi į gydytoją dėl problemos, nesusijusios su translytiškumu ir pastebėjo, kad jų gydytojas iškart ligą susiejo su translytiškumu, arba net minėtą ligą panaudojo kaip priežastį pakeisti gydymą hormonais.

„Kalbėjausi su žmogumi, kuris sakė, kad buvo labai sunku priversti gydytoją skirti hormonų, kaip rekomenduojama, ir atlikti kraujo tyrimus. Man sakė, kad „nedrįstu su jais kalbėti apie savo psichinę sveikatą, nes jie atsisakytų skirti hormonų“.

Trans žmonės taip pat susiduria su kliūtimis pirminės sveikatos priežiūros administravimo srityje. Daugelis praneša, kad negali pakeisti savo vardo ar lyties savo šeimos gydytojo įrašuose, nepaisant Bendrosios medicinos tarybos nurodymų, aiškiai nurodančių, kad trans asmenys turi teisę pakeisti lytį.

Vyresniems nei 25 metų trans vyrams vis dar reikia atlikti gimdos kaklelio patikrą, o vyresnėms nei 60 metų moterims reikia atlikti prostatos patikrą, tačiau, skirtingai nuo ne trans asmenų, jie paprastai nekviečiami tai atlikti. Dėl to jiems gresia nepastebėti ankstyvų vėžio požymių.

Internetinėje apklausoje dalyvavo beveik 700 translyčių asmenų.

Daugiau TheGuardian.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis