Šiuo metu yra prisijungę 52 svečiai ir 2 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė

Apklausa

Ar Jus tenkina pasiūlytos pataisos dėl partnerystės įteisinimo?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 20, komentarų: 0

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Martynas, antradienį, 2021.05.04 09:00. Perskaityta 186 kartus

Naujas tyrimas, paskelbtas žurnale „Seksualinės orientacijos psichologija ir lyčių įvairovės žurnalas“, rodo, kad 66 proc. 13–18 metų jaunuolių yra atskleidę savo orientaciją mamoms, ir 49 proc. - tėvams, praneša Advovate.com.

Sūnus ir tėvasSūnus ir tėvas

Tai ryškus pokytis lyginant su kitomis kartomis. Pavyzdžiui, 1990-aisiais 40 procentų berniukų prisipažino savo motinoms, ir mažiau nei 30 procentų - tėvams.

Tyrimo metu apklausta beveik 1 200 paauglių gėjų berniukų, kurie yra gimę nuo 1998 iki 2018 m. Jie priskiriami Z kartai.

Nors išvados tyrėjus nudžiugino, pagrindinis tyrimo autorius, daktaras David A. Moskowitz, pažymi, kad nemažai kliūčių dar teks įveikti.

„Šis tyrimas džiugina tuo, jog atskleidžia, kad daugeliui paauglių, įskaitant ir jaunesni nei 18 metų, jaučiasi patogiai dėl savo seksualumu“, - teigė Šiaurės vakarų universiteto Seksualinių ir lyčių mažumų sveikatos ir gerovės instituto medicinos socialinių mokslų daktaras A. Moskowitz. - „Tuo pačiu metu turime būti atsargūs, nes tyrimo metu surinkti duomenys taip pat paodo, kad susiduriama su tomis pačiomis kliūtimis ir diskriminacija, su kuria susidūrė ir ankstesnės kartos. Nemažai reikia nuveikti“.

Apklausa atskleidė, kad respondentų pasitikėjimo lygis buvo susijęs su rase, identitetu ir religija. Europidai buvo labiau linkę prisipažinti savo tėvams nei juodaodžiai. Tokie pat rezultatai gauti palyginus gėjų ir biseksualų norą atvirauti. Nenuostabu, kad apie save mažiau kalbėti buvo linkę religingi jaunuoliai.

„Tai leidžia suprasti veiksnius, skatinančius paauglius dalytis tokio tipo informacija su artimiausiais žmonėmis“, - sakė A. Moskowitzas.

Daugiau Advocate.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis