Šiuo metu yra prisijungę 205 svečiai ir 3 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė

Apklausa

Kurie politiniai rinkimai jums svarbiausi?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 246, komentarų: 0

ReklamaRenginiai

BloodyRED Halloween @ SOHO 10/26 22:00 - 10/27 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Twink Party @ Glamour Gay Sauna 10/26 22:00 - 10/27 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Gay Naked party @ Glamour Gay Sauna 10/27 22:00 - 10/28 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Progress Bar x Rupert @ SOHO 10/27 20:00 - 10/28 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Sunday Chill @ Glamour Gay Sauna 10/28 20:00 - 10/29 03:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Visi renginiai »

Atsiuntė Oxious, pirmadienį, 2008.05.26 14:08. Perskaityta 6728 kartus

6. Valstybė turi sustabdyti nežabotą nuodėmės plitimą, sugražinti straipsnį į baudžiamąjį kodeksą dėl homoseksualių santykių ir apriboti gėjų užimamų pareigybių ratą.

„Nežabotas nuodėmės plitimas“ kol kas statistiškai nėra patvirtintas net tose šalyse, kur vyriausybės požiūris yra pakantus gėjų ir lesbiečių atžvilgiu, jų procentas 3-5% gyventojų tarpe išlieka pastoviu daugelį dešimtmečių. Tai, kad gėjai ir lesbietės „išeina iš pogrindžio“ gali sudaryti įvaizdį, kad jų vis daugiau ir daugiau. Tačiau taip nėra: tiesiog jie kruopščiai nebeslepia savo orientacijos. Toliau, daugelis tyrinėtojų, istorikų ir seksologų vieningai sutaria, kad baudžiamojo kodekso 121 straipsnis („vyro lytinis santykiavimas su vyru“), pirmiausia buvo naudojamas ne tam, kad „išvalyti visuomenę nuo degeneratų“, o kaip represyvios priemonės šalinant nepalankius ideologinius priešininkus, kadangi suteikė plačią erdvę visokioms manipuliacijoms teisinėje erdvėje.

Panašus įstatymas bei homoseksualams draudžiamų pareigybių sąrašas, kaip ir sovietiniais laikais, tarnaus nepalankių valdžiai ar kitiems žmonių šmeižimui. Dar daugiau, visuomenė neteks talentingų pedagogų, rašytojų, dainininkų, dizainerių, stilistų, menininkų, architektų, baleto šokėjų, nes jų orientacija valdininkams taps svarbesnė nei tas vertingas indėlis, kurį jie sukurtų mene, moksle ir visuomenės vystymesi. Mažiau talentingi, bet labiau „teisingi“ heteroseksualai sieks aukštų socialiai reikšmingų vadovaujančių postų, o nepalankų bendradarbį gėjų ar lesbietę visada bus galima jau teisiškai pastumti į žemesnį, neužtarnautą, postą.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

Aquel

2008-05-26 18:29:44

Siame straipsnelyje yra siek tiek mitologijos del pastovaus geju/lesbieciu procento. Niekur nera irodyta, kad tas procentas pastovus, o istoriniai duomenys rodo, kad netaikant represiju uz homoseksualius seksualinius santykius ju buna daugiau. Tai yra naturalu, nes biseksualus zmones (o tai ne maziau kaip 80% visos populiacijos) nesant represiju linke uzmegzti santykius su abieju lyciu atstovais.
Mitas del homoseksualiu santykiu nedaugejimo yra zalingas, kadangi stato tokius santykius palaikancius zmones i defektuotos mazumos, kuria galima marginalizuoti pozicija. Aisku, tai leidzia apsisaugoti nuo kaltinimu itraukimu i geju gretas, bet tuo paciu palaiko nuostata, kad buti homoseksualiu yra blogai.
Uzuot palaikius si mita apie pastovu homoseksualu (o kur biseksualai?] procenta reiketu akcentuoti psichologine ir socialine zala, kuria patyria zmones del prigimties suvarzymo, vertimo slopinti savo jausmus. Ir nepalaikyti mito, kad homoseksualus zmones yra kazkokia genetiskai defektuota mazuma, nes taip nera.

Singuliaras

2008-05-26 20:16:21

Viskas gerai dėl to pastovumo, bet dabar tingiu plėtotis (ne dėl duomenų, kurių iš tikrųjų nėra, bet dėl pagrįstumo).

O iš kur ištraukei tuos 80%?

UTF16

2008-05-26 22:59:06

O iš kur ištraukei tuos 80%?

Turbūt ne pirmą kartą jis yra to klausiamas.

Aquel

2008-05-27 19:27:37

Ne karta esu nurodes saltini:

http://www.sciencedaily.com/releases/2003/11/031118074946.htm

For their study, the scientists first talked with approximately 80 sexually active men in their 20s and 30s. Among that group, they choose eight exclusively homosexual and eight exclusively heterosexual men for further study. Other men in the larger group experienced fantasies or had had sexual experiences with both men and women.

Is 80, pagal Kleino skale tik 16 buvo isskirtinai homoseksualus ar heteroseksualus, o like biseksualus.
Man sie duomenys atrodo patikimesni uz apklausas, nes cia maziau tiketina tylos spirale - melas atsakant i nepatogius klausimus. O kad ji veikia rodo:
In addition, major historical shifts can occur in reports of the prevalence of homosexuality. For example, the Hamburg Institute for Sexual Research conducted a survey over the sexual behavior of young people in 1970, and repeated it in 1990. Whereas in 1970 18% of the boys aged 16 and 17 reported to have had same-sex sexual experiences, the number had dropped to 2% by 1990. "Ever since homosexuality became publicly argued to be an innate sexual orientation, boys'' fear of being seen as gay has, if anything, increased," the director of the institute, Volkmar Sigusch, suggested in a 1998 article for a German medical journal (nuoroda Kregus poste). Paprasciausiai, kai seksualine orientacija tapo viesu debatu objektu zmones eme vengti pasakyti tiesa, kad nebutu palaikyti gejais.

Kregus

2008-05-26 19:59:17

http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_sexual_orientation

Čia yra pateiktos apklausos, kur klausiama tai apie homoseksualumą, tai apie homoseksualų potraukį. Jeigu neskaičiuosime visų apklausų, kur galėjo patekti daug biseksualų, tai faktiškai - vidutiniškai homoseksualų yra nuo 1 iki 6 procentų, per du dešimtmečius, dešimtmetį. Statistikos problematika pasireiškia tuo, kad daug biseksualų save dėl bifobijos vadina homoseksualais, ar heteroseksualais. Pasakyti, kad mane traukia tos pačios lyties atstovai, dar nereiškia pripažinti, kad esi homoseksualus, juk galimas biseksualumas.