Šiuo metu yra prisijungę 51 svečias ir 2 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
COX

Apklausa

Ar Jus tenkina pasiūlytos pataisos dėl partnerystės įteisinimo?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 20, komentarų: 0

Renginiai

Visi renginiai »

ReklamaAutorius Andrius N., ketvirtadienį, 2021.04.29 12:30. Perskaityta 246 kartus

Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos šešėlinis sveikatos apsaugos ministras A. Veryga socialiniame tinkle Facebook išsakė savo poziciją LGBT santuokų, lyties keitimo klausimais.

Aurelijus VerygaAurelijus Veryga

Žeidžianti ironija

A. Veryga sukritikavo galimybę pasikeisti lytį. Anot jo, taip bandoma paneigti prigimtinę biologiją.

„Mokyklose jau pasakojama, kad normalu nebūti apsisprendus dėl savo lyties. Manau normalu turėti įvairių klausimų, bet daugumai toks klausimas iki ultraliberalizmo net nekildavo. Absoliuti dauguma žinojo kokios jie lyties. Ultraliberalai mano, kad to nepakanka.

Jie mano, kad reikia sudaryti galimybes net nesulaukus pilnametystės lytį pasikeisti. Tiesiog nuostabu. Lyties pakeisti neįmanoma, nes ji užkoduota mūsų genuose, jei jau kalbame apie biologinę lytį. Ją keisti, tai reiškia sunkiai žaloti kūną operacijomis ar itin agresyviomis hormonų dozėmis. Dažnai šiame kontekste paminima, kad tai nėra liga ar sutrikimas. Tokiu atveju mielieji norisi paklausti, o tai ką mes ten tada operacijomis ir hormonais ruošiamės gydyti, jei tai nėra sutrikimas?“, - rašo buvęs ministras.

„O jei kalbame apie socialinę lytį, kuomet asmuo įsivaizduoja kuo nors esąs, tai skirtinguose gyvenimo etapuose mes turim skirtingų įsivaizdavimų ir jie greitai keičiasi. Yra net labai egzotiškų įsivaizdavimų. Juos taip pat pildysim? Ir dar toks vienas nekuklus klausimas. O kiek kartų planuojama leisti pasikeisti lytį? Jei jau galima vieną kartą, tai kodėl negalima du, keturis ar net kasmet?“, - šios temos aptarimą užbaigia ministras ironiškais klausimais, kurie galėtų įžeisti ne vieną, kuriam teko patirti ilgą ir varginantį lyties keitimo procesą.

Gąsdina leidimu įsivaikinti

Puikiai suprasdamas temos jautrumą Lietuvoje, tos pačios lyties santykių įteisinimą A. Veryga sąmoningai susieja su įsivaikinimo tema.

„Šeima. Dar vienas kertinis vertybinis bastionas. Šeima yra darbas. Pirmiausia su savimi. Sunkus, kartais nuviliantis, bet galutiniame rezultate apdovanojantis darbas. Šeimoje gimsta gyvybė. Tačiau manoma, kad dabar to nebereikia. Dabar šeima galima vadinti bet ką.

Jei jau norite, kad tai būtų vyro ir moters santuoka, tai štai jums moters ir moters, kuri save laiko vyru, santuoka ir bus šeima. Jei tai bus dviejų vyrų „šeima“, jiems vaikus gimdys surogatinės motinos. Niekada neapsigaukite, vienos lyties asmenų santuoka nėra joks galutinis tikslas. Po vienos lyties asmenų šeimos įteisinimo neabejotinai bus siekiama galimybės jiems įvaikinti vaikus”, - apie neva politines grėsmes įspėja buvęs ministras.

A. Verygos įrašą galite rasti ČIA.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

irasramus

2021-04-29 14:02:58 (prieš 7 d.)

O ką čia Verygą blogo pasakė??? Tai jo nuomonė ir tokia turi Konstitucinę teisę. Visų nuomones reikia gerbti ;)

zekas

2021-04-29 17:14:13 (prieš 7 d.)

kiekvienas šuva gali turėti tą savo nuomonę, bet niekas negali būti verčiamas tą šunišką nuomonę gerbti. nei jokia konstitucija, nei jokios normos negali priversti jos gerbti. tad neklaidžiokim.

tragiskasvaikinas

2021-04-30 21:31:57 (prieš 5 d.)

Na, gal visų pirma nederėtų buvusiam SAM ministrui ir psichiatrui kvestionuoti hormonų terapijos ir lyties keitimo operacijos "gydymo" paskirties. Tai tik parodo buvusio psichiatro nekompetenciją ir (ar) net galimą politiko priešišką poziciją translyčių žmonių atveju bei tai, kad vadovaujamasi ne Amerikos Psichiatrų Asociacijos, PSO ir kitomis Europos direktyvomis, o kažkokia atsilikusia posovietine bibline dogma. Lyties disforija anksčiau buvo klasifikuojama kaip lyties tapatybės "sutrikimas", tačiau dėl stigmos prieš vieną pažeidžiamiausių socialinių grupių pavadinimas pakeistas švelnesne forma, bet terapinės priemonės vis tiek yra taikomos. Žmogaus lytinės tapatybės suvokimas nėra liga, bet lyties disforija (diskomofortas ir psichologinių simptomų puokštė, kylanti iš savęs suvokimo priešinga lytimi) yra psichiatrinė diagnozė, kuriai gali būti skiriamas lyties keitimo procedūrų kursas. Tai, kad pašalintas žodis "sutrikimas", nereiškia, kad problemos nebėra, kad to nereikia spręsti ir tiesiog pasyviai plaukti pasroviui iki mirties. O kad Lietuva tam net neturi pakankamai lėšų (ir ilgai neturės) ar kad mokyklose mokantys transfobiški mokytojai (dėstytojai) dar labiau viską komplikuos, tai čia kitas klausimas ir tikriausiai kol kas net neišsprendžiama problema. Bet politikas ir turėtų nuo to pradėti, o ne menkinti translyčių problemas ir apeliuoti į nieko apie lyties keitimą nenutuokiančios daugumos žinių trūkumą. Net jeigu žmogus būtų transrūšis "ateivis", jis nenusipelno būti menkinamas politiko kartu su kitais žmonėmis, kurie tiesiog nori būti savimi ir ieško savęs visą likusį gyvenimą. Tai yra sunkus ir nelengvas procesas. Lyties kaip kojinės nepakeisi. Bet galima žengti žingsnį iki siekiamybės.