Šiuo metu yra prisijungę 45 svečiai ir 7 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Pranešk

Apklausa

Ar \"Laisvės partija\" turėtų palikti daugumą, jei taip ir nesulauks koalicijos partnerių palaikymo dėl Narkotikų dekriminalizavimo ir Partnerystės įstatymo?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 120, komentarų: 0

Renginiai

Žmogaus teisių diena 12/10 - 12/10

Visi renginiai »

ReklamaAutorius Mantvydas Noreika, ketvirtadienį, 2021.10.21 08:26. Perskaityta 208 kartus

Lietuvoje atliktas pirmasis tyrimas apie tos pačios lyties šeimas neseniai buvo įteiktas Seimo nariams. Viktorija Čmilytė-Nielsen savo facebook paskyroje pasidalino mintimis, kurios jai kilo skaitant šią ataskaitą.

Viktorija Čmilytė-Nielsen // Nuotr. iš LRSViktorija Čmilytė-Nielsen // Nuotr. iš LRS

„Ramiai skaityti šią ataskaitą labai sunku. Bent jau man“, - savo įrašą pradeda Seimo pirmininkė. - „Šio tyrimo ataskaitoje – realūs pavyzdžiai, ką tai reiškia vienos lyties šeimoms. Taip, vadinu jas šeimomis, nes, kaip ir pavasarį, sveikindama visas šeimas Šeimų dienos proga akcentavau, kad šeima visų pirma yra jausmas. O ne valstybės kuriami rėmai. Į kuriuos vis tiek kas nors nepataikys ir jausis užribyje“.

Viktorija Čmilytė-Nielsen atkreipia dėmesį į situacijas, kuriose vienalytės šeimos neturi jokių teisių:

„Įsivaizduokite, kad, neduokdie, jūsų artimas žmogus patenka į ligoninę. Bet kurią ligoninę Lietuvoje. Jūs, viską metęs lekiate pas jį, nes tai – jūsų gyvenimo ramstis, jūsų antroji pusė. Ir jums tiesiog gyvybiškai svarbu būti šalia savo žmogaus. Ne, jūs negalite, nes esate tik „svetimas“. Liksite už durų. Nes taip nutarė stereotipų vedami politikai.

Neduokdie, jūsų artimas žmogus miršta. Gal jis buvo apdairus ir paliko testamentą. Bet ir čia jūs susiduriate su „svetimo paveldėtojo“ statusu. Nes paveldite, pavyzdžiui, kartu įgyto buto dalį ne kaip šeimos narys, o kaip... kampininkas. Buvo toks žodis lietuvių buityje“.

Seimo pirmininkė viliasi, kad Seimas yra pasiruošęs priimti partnerystės įstatymą.

„Lietuvoje visada buvo ir yra įvairių šeimų. Skirtingų lyčių, tu pačių, vienišų tėvų, senelių ir anūkų. Yra visko, nepaisant to, kiek kai kurie politikai nekartotų, kad „negali būti“. Įdomu, kiek dar metų mes neigsime realybę. Nes kai jau „yra“, kalbėti, kad „negali būti“ yra tas pats, kas ginčyti saulėtekį ir saulėlydį. Aš viliuosi, kad šios kadencijos Seimas yra pasiruošęs Partnerystės įstatymui“, - rašo Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Su straipsnyje minimu tyrimu galite susipažinti ČIA.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis