Šiuo metu yra prisijungę 64 svečiai ir 11 narių Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Pranešk!

Apklausa

Kaip vertinate G. Nausėdos pasisakymus LGBTQ+ temomis?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 23, komentarų: 0

Renginiai

Biseksualų diena 09/23 - 09/23

E-BANYA @ Glamour gay sauna 09/18 22:00 - 09/19 07:00, Glamour gay sauna, Vilnius

SoHot Autumn Saturday @ SOHO 09/18 22:00 - 09/19 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

UNderwear party @ Glamour gay sauna 09/24 22:00 - 09/25 07:00, Glamour gay sauna, Vilnius

GayNaked party @ Glamour gay sauna 09/25 22:00 - 09/26 07:00, Glamour gay sauna, Vilnius

Weekend Horoscopes: Libra @ SOHO 09/25 22:00 - 09/26 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

ReklamaAutorius Junona Breznitski , pirmadienį, 2015.12.28 12:48. Perskaityta 4808 kartus

Ketverius metus su LGBT+ žmonėmis dirbanti psichologė Junona Berznitski renka naują grupę. Šį kartą ne savipagalbos, o terapinę, kuri atveria naujų galimybių jos dalyviams. Psichologė pasakoja, kodėl jai dirbti su LGBT+ asmenimis ypač svarbu ir ką tokios grupės gali duoti jos dalyviams.

Junona Breznitski Junona Breznitski

Su LGBT+ žmonėmis dirbate jau ne vienerius metus, kodėl Jums ši grupė yra svarbi ir kas motyvuoja dirbti būtent su ja?

Prieš pradėdama dirbti su LGBT+ grupėmis, kelerius metus vedžiau grupes žydų bendruomenėje. Žinau, ką reiškia būti mažuma, žinau, ką reiškia būti kitokiam mūsų visuomenėje. Taip pat ne vieną kartą bendraudama su LGBT+ žmonėmis girdėjau apie baimes ir sunkumus kreiptis pas psichologus, apie įvairias patirtis ieškant pagalbos. Prieš ketverius metus grupės LGBT+ žmonėms neegzistavo, todėl man ir kilo mintis sukurti grupę, kurioje LGBT+ žmonės jaustųsi ypač saugūs. Jaučiau, kad tai labai prasminga, bet, žinoma, turėjau ir pati baimių, nes nežinojau, ar pavyks suburti žmones, ar pavyks sukurti saugią erdvę, ar grupė bus naudinga jos dalyviams. Tada suburti žmones man padėjo „Įvairovės namai“. Dabar, žiūrėdama atgal, matau kokį ilgą kelią nuėjome. Iš viso jau vyko keturios grupės, viena ‒ prieš 3 metus, dvi ‒ prieš 2 metus ir viena grupė ‒ prieš metus. Kiekviena grupė buvo kitokia, kiekvieną kartą vykdavo skirtingi ir panašūs procesai. Aš pati labai daug gavau iš grupių dalyvių, labai daug ko išmokau, gavau ypatingų drąsos ir atvirumo pamokų ir tikrų emocijų dovanų. Kiekvienas grupių dalyvis atnešė dalelę savęs.

Kuo skiriasi savipagalbos grupė nuo terapinės?

Pradėjau dirbti įvardydama LGBT+ grupę kaip savipagalbos, o savipagalbos grupės ‒ tai įvairių problemų, sprendimo būdas, pagrįstas dalijimusi asmenine patirtimi. Savipagalbos grupės gali gyvuoti ir be psichologo ar psichoterapeuto, kai atsakomybe dalijasi visi grupės dalyviai. Psichoterapinė grupė veikia padedant specialistui, psichologui ar psichoterapeutui, grupės dalyviai sprendžia vidinius konfliktus, mokosi bendrauti, pažinti savo jausmus ir save. Psichoterapinėje grupėje svarbus psichoterapeuto vaidmuo ir terapijos, ir atsakomybės prasme. Šiais metais, rinkdama naują grupę, kviečiu prisijungti žmones, norinčius ne tik atsidurti saugioje aplinkoje su LGBT+ žmonėmis, bet ir pokyčių savo gyvenime, pasiruošusius emociniams ir analitiniams iššūkiams.
Su kokiomis problemomis susiduria LGBT+ žmonės Lietuvoje? Kuo terapinės grupės gali būti naudingos jiems?
Manau, didžiausia problema yra nesaugumo ir atskirties jausmas. LGBT+ žmonės dažnai turi slėpti savo orientaciją nuo šeimos, bendramokslių ir kolegų. Taip pat, eidami savęs pažinimo keliu, jie patiria sunkumų pažindami save, išgyvena į save nukreiptus neigiamus jausmus. Tenka meluoti ir kitiems, ir sau, o taip gyventi yra labai sunku. Todėl atėjimas į grupes padeda dvejopai ‒ ir žengti žingsnius link kitų, ir žengti žingsnius link savęs. Kartais priimti save yra daug sunkiau metu atskleisti save visuomenei. O nugalėjus baimes ir atskirtumą galima pradėti visavertį gyvenimą, pradėti pasitikėti savimi ir kitais, sukurti santykius, atrasti gyvenimo džiaugsmą, realizuoti save visapusiškai.

Ar skiriasi LGBT+ asmenų poreikiai terapijai? Jei taip, kuo?

Manau, kad terapija yra terapija, kiekvienam žmogui tai visiškai skirtingas procesas. LGBT+ asmenims ypač svarbus supratimas, kad terapeutas supranta ir priima jo kitoniškumą, nemėgina „gydyti“ ir keisti kliento orientacijos ar lytinės tapatybės. Džiugu, kad vyksta seminarai psichologams apie LGBT+ žmones, manau, kad mažės baimių ir atsiras vis daugiau galimybių terapijai.

Pasidalykite istorija, kuri jus labiausiai įkvėpė per tuos ketverius metus?

Ne vieną kartą po LGBT+ grupės susitikimo aš grįždavau namo pakylėta, išgyvenusi ypatingą vienybės jausmą. Tai dažniausia įvykdavo tada, kai kas nors išdrįsdavo poelgiui, kai nugalėdavo savo baimę, leisdavo sau jausti ir dalydavosi tuo jausmu su kitais. Atvirumas sukeldavo emocinę bangą, kai įvykdavo stebuklas, aš tai vadinu – kai širdis kalba su širdimi. Žinoma, buvo ir sudėtingų situacijų ir sunkių išgyvenimų, bet jie vyko saugioje, palaikančioje aplinkoje, kur buvo susirinkę drąsūs žmonės. Ne vienas šių grupių dalyvis išdrįso eiti pokyčių gyvenime keliu. Tikiu, kad daugeliui dalyvavusiųjų grupėse ši patirtis padėjo tęsti savęs atradimo procesą.

Daugiau informacijos apie LGBT+ asmenims skirtą grupę: LGBT grupė
Registracija vyksta iki 2016 sausio 6 d.
Registracijos forma: registracija
Grupė mokama, susitikimai vyks Vilniuje.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis