Šiuo metu yra prisijungę 30 svečių ir 2 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
patyčių prevencija

Apklausa

Ar pritariat, kad Lietuva privalo užtikrinti migrantų teisių apsaugą?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 67, komentarų: 0

ReklamaAtsiuntė Martynas, trečiadienį, 2021.05.05 09:00. Perskaityta 281 kartas

Krikščionys turi neužmiršti, kas jie yra. Mūsų „ginklai“ pirmiausia yra malda ir pasninkas. Ne brutalumas ir jėga“, – portalui Bernardinai.lt sako kunigas pranciškonas Arūnas Peškaitis OFM, turėdamas omenyje retoriką, vartojamą „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ dalies organizatorių ir palaikytojų.

Kun. Arūnas PeškaitisKun. Arūnas Peškaitis

Tarp katalikų ši būsima protesto akcija sulaukia skirtingų vertinimų. Palaikymą viešai išreiškė kai kurie dvasininkai; tuo metu Lietuvos vyskupų konferencija susilaiko nuo teigiamų žodžių šiam maršui, o Vilniaus bei Kauno arkivyskupai neketina dalyvauti renginyje.

Pasak A. Peškaičio, Lietuvos mažesniųjų brolių (pranciškonų) oficiali pozicija dar aiškesnė – jie atsiriboja nuo „Didžiojo šeimos gynimo maršo“.

„Mano supratimu, krikščionims derėtų absoliučiai palikti šitą iniciatyvą, netgi pasisakyti prieš ją. Tuo labiau kad abu arkivyskupai išreiškė labai aiškią savo poziciją. Man labai liūdna, kad prie maršo žada prisijungti mūsų brolis pranciškonas Paulius Vaineikis. Jis žiniasklaidoje minėjo, kad ten dalyvaus, „jei jo vyresnieji neprieštaraus“ – nors tai sakydamas jau žinojo, kad provincijolas jam neleido vyktį į tą renginį. Turiu pabrėžti, kad Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos šv. Kazimiero provincija atsiriboja nuo šios akcijos“, - sako kunigas.

Kaip minėjote, Kauno ir Vilniaus arkivyskupai neketina dalyvauti „Šeimų marše“. Lietuvos vyskupų konferencijos pranešime netgi su subtiliu priekaištu rašoma, kad, „puoselėjant šeimos vertybes ir saugant šeimos institutą“, tikintieji skatinami nevartoti „neapykantos kalbos ar užuominų į bet kokio – fizinio ar psichologinio – smurto naudojimą“.

Čia labai svarbu. Vienas dalykas, kai tam tikros ideologinės organizacijos vartoja žodžių junginį „neapykantos kalba“, kad pažabotų kitaip mąstančiuosius. To irgi šiandien yra, man tai akivaizdu. Bet kitas dalykas – reali neapykantos kalba, kuri yra apsisprendimas galios pozicijoje niekinti kitą. Ir tai išreikšti žodžiu ir veiksmais. Ta tikroji neapykantos kalba labai pavojinga, griaunanti tiek patį taip kalbantį asmenį, tiek tuos, kurie yra šalia, yra kitokie.

Tad vyskupų kreipimasis šiuo atveju yra laiku ir tikslus. O tai, kad mes turime ginti vertybes – tas, kurias priimame kartu su gyvuoju Kristumi – man irgi abejonių nekelia. Bet mes turime jas ginti taip, kad paskui nebūtų gėda. Kai mūsų paklaustų: „Palaukit, o tai kokias vertybes jūs iš tikrųjų ginat?“

Daugiau Bernardinai.lt.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis