Šiuo metu yra prisijungę 45 svečiai ir 9 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
VOX club

Apklausa

Ar \"Laisvės partija\" turėtų palikti daugumą, jei taip ir nesulauks koalicijos partnerių palaikymo dėl Narkotikų dekriminalizavimo ir Partnerystės įstatymo?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 120, komentarų: 0

Renginiai

Žmogaus teisių diena 12/10 - 12/10

Visi renginiai »

ReklamaAtsiuntė Martynas, sekmadienį, 2021.06.27 08:26. Perskaityta 858 kartus

Kaunas Pride organizatoriai įsitikinę, kad renginys galėtų tapti Kauno kultūrinio atsinaujinimo dalimi. Deja, šiuo metu jie yra priversti ieškoti teisnių kelių, kaip pakeisti Kauno savivaldybės sprendimus. GayLine.LT redakcijai Kaunas Pride atstovai teigė, kad jie siekia, jog LGBTQ+ atstovų reikalavimai būtų matomi, pripažinti tiek miesto, tiek valstybės bendruomenės dalimi. Jie prakalbo, jog siekia ne tolerancijos, kuri iš esmės reiškia asmens tapatybės ignoravimą, o bendradarbiavimo ir pagarbos.

Protestas prieš homofobišką politikąProtestas prieš homofobišką politiką

Kas organizuoja Kaunas Pride?

Eitynės Kaune yra neformaliai organizuojamos LGBTQ+ bendruomenės, vadovaujantis nehierarchiniais principais, neatstovaujant jokių politinių partijų ar organizacijų. Organizacinę grupę sudaro apytiksliai 30 žmonių. "Apytiksliai" teigtina todėl, kad nesame formali organizacija, fiksuojanti narių skaičių. Žmonės gali tiek prisijungti prie organizacinės veiklos, tiek iš jos pasitraukti – juolab, kad viskas daroma savanorystės pagrindu.

Kaip juridinis vienetas mus atstovauja Gegužės 1-osios profesinė sąjunga. Dalis mūsų grupės yra šios profsąjungos nariai, taip pat profsąjunga palaiko Kaunas Pride, kaip ir daugelį kitų emancipacinių ir saviorganizacinių iniciatyvų. Eitynes palaiko ir kitos LGBTQ+ bei LGBTQ+ bendruomenei draugiškos organizacijos ir judėjimai, tokie kaip queer kino festivalis „Kreivės“, socialinis centras „Emma“, Sapfo festivalis, Luna6.

Kokie pagrindiniai eitynių Kaune siekiai?

Eitynėmis siekiama atkreipti dėmesį į LGBTQ+ bendruomenės patiriamus sunkumus bei reikalauti reikiamų teisinių ir socialinių apsaugų. Plačiau apie tai – mūsų manifeste. Iš esmės siekis yra saugumas ir orumas visiems, nepaisant tapatybinių aspektų, ir matydami bei asmeniškai jausdami grėsmę dėl savo lytiškumo ir/ar seksualumo, mes reaguojame ir kovojame už LGBTQ+ teises.

Atsižvelgiant į tai, kad LGBTQ+ žmonių teisių situacija negerėja, siekiama kurti alternatyvą Baltic Pride, kuris Lietuvoje vyksta tik kas trejus metus, yra rengiamas formalių organizacijų. Tiek pernai metais vykusios Vilnius Pride eitynės, tiek ir šios, yra organizuojamos pačios bendruomenės – savo sunkumus ir reikmes siekiame išsakyti patys, be organizacinių "tarpininkų" ar įsipareigojimų rėmėjams.

Koks jūsų atsakymas būtų žmonėms, kurie sako, kad jie toleruoja LGBTQ+ bet tik jei jie nesiafišuoja?

Tolerancijos rodymas tik tiems LGBTQ+ asmenims, kurie viešai nekalba apie savo tapatybę, iš esmės reiškia gebėjimą toleruoti LGBTQ+ asmenis tik tada, kai galima apsimesti, kad LGBTQ+ žmogus šiai bendruomenei nepriklauso. Vargu, ar tokį LGBTQ+ asmens tapatybės ignoravimą galima vadinti tolerancija. Bendrai, tolerancija yra terminas, kuris išsaugo esamą padėtį ir pripažįsta, kad yra toleruojantys ir toleruojami, tame lygybės nėra.

Istorinė praktika byloja, kad reikšmingi pokyčiai galimi tik jų aktyviai reikalaujant, o ne pasyviai laukiant, kol jie įvyks. Sakyti LGBTQ+ žmonėms, kad pagarba bus rodoma tik tiems, kurie „nesiafišuoja“, yra viso labo paliepimas kęsti dabartinę situaciją tyloje. Neveltu eitynių šūkių pasirinkome „Mes esame visur“ – nesiruošiame slėptis, gyventi baimėje ar stengtis įtikti kitiems.

Kasdieniame gyvenime homoseksualai kaip tik daugiau slepiasi, stengiasi neužkliūti, nei afišuojasi. Žinoma, yra jaunų žmonių (tiek tradicinės, tiek spalvotos orientacijos), kurie savo patiriamų jausmų demonstravimu viešoje erdvėje sukelia pavydą ar kokius nors kitus neigiamus jausmus. Kas liečia paradus - Lietuvoje tiesiog taip susiklostė, kad spalvingų, kitokio požiūrio į žmogaus kūną ar seksualumą, paradų tiesiog nebuvo. Tai bet kokiu atveju yra džiaugsmo iliustracija, o ne propaganda.

Jūsų nuomone ar eitynės Kaune prisidėtų prie Kauno Europos Kultūros sostinės vardo puoselėjimo?

Yra įvardyti keturi Europos kultūros sostinių siekiai:
Pabrėžti Europos kultūrų turtingumą ir įvairovę;
Švęsti kultūrą, kuri sieja visus europiečius;
Stiprinti Europos piliečių priklausymą bendriems kultūros laukams;
Skatinti kultūros indėlį į miesto vystymąsi.

Kaunas Pride solidarumo eitynės prisideda prie šių siekių įgyvendinimo. LGBTQ+ bendruomenės kultūra, kilusi iš pasipriešinimo priespaudai, yra ir Europos kultūros dalis. Šiame kontekste, Kaunas Pride gali būti suvokiamas kaip LGBTQ+ žmonių reikalavimas būti matomiems, pripažintiems tiek miesto, tiek valstybės bendruomenės dalimi. Kaunas Pride – reikalavimas dalyvauti viešajame miesto ir valstybės gyvenime.

Kaunas Europos kultūros sostinė 2022 savo šūkiu pasirinko frazę „Iš laikinosios į šiuolaikinę“. Panašu, kad į miesto tapimą šiuolaikiniu, jo atsinaujinimą yra žiūrima pro fizinę prizmę – vystoma miesto struktūra, vykdomi gatvių remontai, tačiau atmetamas miesto bendruomenių ir sugyvenimo drauge skatinimas. Kaunas Pride yra tokio skatinimo, o kartu ir kultūrinio atsinaujinimo dalis.

Kokie jūsų tolimesni žingsniai siekiant, kad eitynės Kaune įvyktų?

Kauno miesto savivaldybei atmetus tris pranešimus su skirtingais galimais maršrutais Kaunas Pride eitynėms, su teisininku ruošiame skundą, kurį artimiausiu metu teiksime administracinių ginčų komisijai. Tikimės, kad pavyks jį išnagrinėti skubos tvarka.

Šiuo metu labai svarbu yra informacijos sklaida apie mūsų reikalavimus bei situaciją, ir žmonių susitelkimas į LGBTQ+ bendruomenę palaikantį judėjimą, kurio galia ateitų iš apačios: kauniečių bei kitų Lietuvos gyventojų.

Tam, kad Kaunas Pride įvyktų, mums labai svarbus ir finansinis palaikymas. Surinktus pinigus planuojame naudoti saugumui eitynių metu užtikrinti, tiek pandemijos, tiek eitynių eigos atžvilgiu, ir greta eitynių vyksiančioms bendruomenės palaikymo iniciatyvoms įgyvendinti. Likusius pinigus ketiname skirti trans žmonių sveikatos apsaugai, kuria iki šiol niekaip nepasirūpina valstybė. Labai pikta ir liūdna, kad šiuo metu reikia kalbėti apie susirinkimų įstatymą, o ne reikalavimus, kuriuos išdėstėme savo manifeste.

Mus paremti galite pervesdami norimą pinigų sumą į šią sąskaitą:

Sąskaitos numeris: LT094010051005544463
Gavėjas: Gegužės 1-osios profesinė sąjunga
Mokėjimo paskirtis: Parama Kaunas Pride

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

UTF16

2021-06-27 15:21:10

Koks jūsų atsakymas būtų žmonėms, kurie sako, kad jie toleruoja LGBTQ+ bet tik jei jie nesiafišuoja?

Mano atsakymas būtų: tie žmonės akivaizdžiai meluoja. Nė velnio jie ten nieko netoleruoja. Gali visi gėjai į žemę sulįsti, jie vis tiek netoleruos.