Šiuo metu yra prisijungę 209 svečiai ir 37 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Birželis - LGBT išdidumo mėnuo
Visuomeninė Lietuvos gėjų ir lesbiečių svetainė
EMIS

Apklausa

Kaip dažnai masturbuojatės?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 436, komentarų: 5

Reklama
Renginiai

PRIDE mėnuo 06/20 - 06/28

Lietuvoje panaikintas BK 122 07/02 - 07/02

Endless Kisstory Friday @ SOHO 06/22 22:00 - 06/23 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Twink Party @ Glamour Gay Sauna 06/22 22:00 - 06/23 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

My Own Burning Desire @ SOHO 06/23 22:00 - 06/24 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Drag Queen LIVE - Kitty Tray & Kitten T (UK) @ SOHO CLUB 06/29 22:00 - 06/30 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Visi renginiai »

Autorius GayLine.LT, sekmadienį, 2008.12.28 13:22. Perskaityta 14348 kartus

1640 metais John Atherton Vaterfordo ir Lismoro vyskupas buvo pakartas Airijoje už sodomiją, remiantis tuo pačiu įstatymu, kurį jis ir padėjo sukurti. Sensacingasis Atherton atvejis buvo dažnai cituojamas XVII ir XVIII a. kaip perspėjimas, koks likimas laukia vyrų, kurie įsitraukia į tos pačios lyties santykius.

John AthertonJohn Atherton

Atherton gimė turtingoje šeimoje 1598 metais Anglijoje, Somersetshire, gavo išsilavinimą Oksfordo universitete. Kažkuriuo metu jaunystėje, tikriausiai Oksforde, jis turėjo lytinių santykių su kitu vyru. Nėra žinoma kiek ilgai šie santykiai truko ir ar jis nuolat siekė lytinių kontaktų su kitais vyrais.

Atherton pradėjo savo tarnystę Anglijos Bažnyčiai netrukus po to, kai išvyko iš Oksfordo. Apie 1620 metus jis vedė ir sukūrė šeimą.

Neaišku, kodėl jis išvyko iš Anglijos į Airiją 1634 metais, nors gali būti, kad jis buvo susikūręs palaidūno reputaciją ir tai nulėmė jo kelionę. Vienas amžininkas savo rimuotame pamflete, paskelbtame po Atherton mirties, kaltino, kad dvasininkas pabėgo įvykdęs daugybę nusižengimų, tarp jų incestas su žmonos seserimi.

Atherton vėliau prisipažino įvykęs nemažai nuodėmių, tarp jų „nepadorių“ knygų skaitymas, nekuklių paveikslėlių žiūrėjimas, dažni lošimai, girtuokliavimas ir Dešimties įsakymų nesilaikymas.

Globojamas Strafordo grafo ir Airijos Lordo pavaduotojo Thomas Wentworth, Atherton 1636 metais buvo paskirtas Vaterfordo ir Lismoro vyskupu. Būdamas vyskupu Atherton sėkmingai „prastūmė“ įstatymą, kuris numatė mirties bausmę už iškrypusius santykius. 1640 metais jis pats tapo vienu iš pirmųjų vyrų, apkaltintu pagal šį įstatymą.

Teisininkas Butler įsivėlė į ginčus su vyskupu dėl žemių nuosavybės netoli Vaterfordo ir apskundė vyskupą parlamentui. Skunde teisininkas apkaltino, kad Atherton užsiima iškrypusiais santykiais su savo ekonomu ir dešimtinės proktoriumi John Childe. Vyskupas neigė šiuos kaltinimus, bet Childe prisipažino.

Atherton bičiuliai dvasininkai bandė jį apginti, iš dalies ir dėl gėdos, kuri tektų bažnyčiai po nuosprendžio, bet jiems nepavyko. Vyskupas buvo nuteistas.

Teismo žiūrovai sveikino nuosprendį ir Atherton beveik užmušė pakeliui iš teismo salės į kalėjimą Korke. Jis labai neprieštaravo sprendimui, įžvelgdamas Dievo ranką. Jis taip pat prisipažino įvykdęs šlykščias nuodėmes, kurios, jei būtų žinomos, dar labiau sustiprintų skandalą.

Egzekucijos rytą Atherton pareiškė, kad yra nevertas Mirusiojo Komunijos, nors savo žmonai rašė, kad tikisi ją sutikti Rojuje. Ruošiantis kelionei, vyskupo rankos surišamos juoda juostele, tačiau šerifas pareikalavo, kad jo rankos būtų surištos paprasta viela, kaip ir įprastų nusikaltėlių.

Atherton buvo pakartas 1640 metų gruodžio 5 dieną. Dešimtą valandą vakaro jis buvo užkastas bažnyčios kiemo tolimajame kampe, ten kur buvo pilamos šiukšlės. Jo partneris Childe buvo pakartas kitų metų kovo mėnesį.

Stiuartų Anglijoje John Atherton atvejis tapo pamokslų ir moralizuojančių raštų tema, kuriuose buvo smerkiami vienos lyties santykiai.

Šaltinis LGBTQ.com

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Pranešimas apie klaidą

Jūsų vardas:

Komentaras: