Šiuo metu yra prisijungę 202 svečiai ir 48 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
EMIS

Apklausa

Kokie festivalio „Kreivės“ renginiai jums patinka labiausiai?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 135, komentarų: 0

Reklama


Renginiai

Sunday Chill @ Glamour Gay Sauna 08/19 20:00 - 08/20 03:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Like Friday Party Booster @ SOHO 08/24 22:00 - 08/25 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Twink Party @ Glamour Gay Sauna 08/24 22:00 - 08/25 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Pink Passion Dance Night @ SOHO 08/25 22:00 - 08/26 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Gay Naked party @ Glamour Gay Sauna 08/25 22:00 - 08/26 08:00, Glamour Gay Sauna, Vilnius

Last Ocean Blue Friday @ SOHO 08/31 22:00 - 09/01 07:00, SOHO CLUB, Vilnius

Kreivės 2018 09/12 00:00 - 09/16 23:00, Vilniaus erdvės, Vilnius

Visi renginiai »

Atsiuntė Oxious, sekmadienį, 2009.01.04 12:15. Perskaityta 14395 kartus

Ilgiausiai trukęs tyrimas dėl lesbiečių motinų JAV aptiko, kad diskriminacija, o ne tėvų lytinė orientacija kenkia vaikams.

Homoseksualios motinosHomoseksualios motinos

JAV Nacionalinis Tęstinis Lesbiečių Šeimų Tyrimas (NLLFS) paskelbė dvi ataskaitas Amerikos Ortopsichiatrijos ir Lesbiečių Tyrimų žurnaluose. NLLFS yra ilgiausiai trukęs tyrimas dėl amerikiečių lesbiečių ir gėjų šeimų, kuris kada nors buvo atliktas JAV. Jo metu 22 metus nuo 1986-ųjų buvo stebimos lesbiečių šeimos, susilaukusios vaikų donoro pagalba.

Rezultatai paskelbti remiantis interviu su vaikais, kai jie sulaukdavo 10 metų. NLLFS patvirtina daugiau nei 40 kitų tyrimų apie tėvus gėjus ir lesbietes rezultatus ir remia visų pagrindinių profesionalių asociacijų poziciją dėl vaikų gerbūvio augant lesbiečių ir gėjų šeimose.

NLLFS nustatė, kad nors tėvų lytinė orientacija nekenkia vaikams, diskriminacija – kenkia. Tyrėjai praneša, kad kenksmingi diskriminacijos poveikiai ženkliai sumažėjo, kuomet tėvai, mokyklos ir bendruomenės buvo raginamos pripažinti įvairovę.
„Mūsų tyrimo išvados rodo, kad vaikai augantys lesbiečių šeimynoje yra sveiki, laimingi ir visokeriopai išsivystę (puikiai funkcionuojantys)“, sakė Dr. Nanette Gartrell. „Motinos sukuria sveiką, saugią ir meilės kupiną aplinką, kur jų vaikai gali augti ir klestėti. Net neigiamas homofobijos poveikis buvo labai sušvelnintas, kuomet jų motinos aktyviai dalyvavo lesbiečių bendruomenėje ir vaikai lankė mokyklas, kurios mokė vertinti įvairovę.“

NLLFS tiria socialini, psichologinį ir emocinį vaikų vystymąsi, o taip pat alternatyvių šeimų ir lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų (LGBT) tėvų vaikų dinamiką. Dr. Gartrell kolega Henny Bos, Ph.D. iš Amsterdamo Universiteto yra pagrindinis olandų tęstinio tyrimo, sukurto pagal NLLFS modelį, tyrėjas.
Olandų lyginamasis tyrimas nagrinėjo vaikų auklėjimo patirtį, poros santykius, socialinę paramą, vaikų auginimo tikslus ir vaikų prisitaikymą 100 lesbiečių (dviejų motinų) šeimų ir 100 heteroseksualių šeimų, turinčių abu tėvus. Olandų tyrimas taip pat dokumentavo homofobiją lesbiečių šeimose.

Lesbiečių tėvų efektyvumas buvo truputį anksčiau šiemet nagrinėjamas Didžiojoje Britanijoje, kai parlamente vyko debatai dėl žmogaus apvaisinimo ir embriologijos įstatymo. Įstatymas buvo priimtas ir suteikė galimybę abiems tos pačios lyties poros partneriams būti pripažintais tėvais, kuomet vaikas gimsta dirbtinio apvaisinimo metu. Taip pat įstatymas panaikino reikalavimą klinikoms spręsti ar reikalingas tėvas.

Gegužės mėnesį torių lyderis Iain Duncan Smith pasiūlė įstatymo papildymą, kuris numato gydytojams reikalavimą, kad jie įvertintų tėvo poreikį. Jis pateikė daugybę statistikos apie vaikus be tėvo, galimai kaip pasekmė heteroseksualiuose santykiuose. „Tyrimas, kurį mes neseniai paskelbėme, kuriame yra daugiau nei 3000 įrodymo sesijų, parodė, kad poveikis šiose iširusiose šeimose yra ženklus“, sakė jis. „75 procentais labiau šiems vaikams sunkiau seksis mokykloje, 70 procentų - lengviau gali išsivystyti priklausomybė nuo narkotikų, 50 procentų - gali turėti alkoholio problemų, o 35 procentų - gali patirti bedarbystę ar skurdą“.

Tuo tarpu leiboristų parlamentarė Emily Thornberry užsistojo tėvus lesbietes ir gėjus: „Mano patirtis, pagrįsta lesbietėmis motinomis, kurias aš pažįstu, rodo, kad jos priima labai rimtą sprendimą – turėti vaikų pasaulyje, kuris nėra jokiu atveju liberalus, jos žiūri į vaikų gerbūvį ir kaip jos geriausiai galėtų juos užauginti“, sakė ji. „Joms tikrai nereikia gydytojo, kuris neturi jokios patirties ir išsilavinimo šioje srityje, kad nuspręstų kokio tėvo joms ieškoti, kaip ilgai tėvas turėtų būti įsitraukęs jų gyvenime, ir ką tiksliai reiškia ši „tėvo figūra“ šiomis aplinkybėmis. Tai turėtų spręsti ne daktaras. Mes turėtume pasikliauti gerais tėvų – motinų – pojūčiais, kurioms tikrai nereikia kažkieno globėjiško elgesio ar nurodymų kaip auginti vaikus. Motinystė yra rimtas reikalas, kaip ir tėvystė, ir mes turime leisti tėvams priimti svarbius sprendimus patiems“.

Šaltinis: PinkNews

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Pranešimas apie klaidą

Jūsų vardas:

Komentaras: