Šiuo metu yra prisijungę 66 svečiai ir 6 nariai Jūs esate neprisijungęs |
Naudotojas Slaptažodis Prisiminti mane šiame kompiuteryje
| registruotis | Lietuvos vėliava Angliška vėliava
Visuomeninė Lietuvos LGBT svetainė
Visuomeninė Lietuvos LGBT+ svetainė
Pranešk!

Apklausa

Ar \"Laisvės partija\" turėtų palikti daugumą, jei taip ir nesulauks koalicijos partnerių palaikymo dėl Narkotikų dekriminalizavimo ir Partnerystės įstatymo?

Rezultatai | Kitos apklausos

Balsų: 121, komentarų: 0

Renginiai

Žmogaus teisių diena 12/10 - 12/10

Visi renginiai »

ReklamaAutorius GayLine.LT, sekmadienį, 2013.08.18 11:00. Perskaityta 4340 kartų

Istoriko John Boswell knyga apie tos pačios lyties santuokų ištakas „Tos pačios lyties sąjungos ikišiuolaikėje Europoje“ (Same-Sex Unions in Premodern Europe) bus šį mėnesį naujai išleista skaitmeniniu formatu.

Sergijus ir Bakchas, homoseksualūs šventiejiSergijus ir Bakchas, homoseksualūs šventieji

i09 tinklapyje Annalee Newitz pasakoja apie Boswell‘ą, Jeilio aspirantą ir tikintįjį kataliką bei jo darbą. Newitz prisimena, kad didžiąją dalį savo tyrimų Boswell‘as skyrė vėlyvosios Romos imperijos, o taip pat ankstyvosios katalikų bažnyčios studijoms, kurios nustebino savo atradimais.

„Buvo aptikta daugybė bažnyčios ceremonijų, kuriose du vyrai sudarydavo sąjungas, visiškai primenančias heteroseksualias santuokas. Nors mokslininkas nerado praktiškai jokių įrašų apie lesbietiškas santuokas, galbūt tai galima paaiškinti tuo, kad istorijoje apskritai išliko daugiau įrašų apie vyrus“.

Kaip ten bebūtų, tačiau Boswell‘as tvirtina, kad vėliau bažnyčia bandė paslėpti informaciją apie tos pačios lyties santuokas ir suteikė naują santuokos apibrėžimą XIII amžiuje: „vaikų gimdymo tikslams“, kaip ir mums kiekviename žingsnyje primena rėksmingi konservatoriai. Tačiau, jei bažnyčia, net nekalbant apie Oksfordo žodyną, galėjo pakeisti santuokos apibrėžimą vienąkart, kas draudžia tai atlikti dar sykį?

Sąjungos, pabrėžia Newitz, nebūtinai patekdavo po santuokos apibrėžimu, kuris priimtinas šiais laikais. Tačiau daugelyje tokių sąjungų, kaip rašo Boswell‘as, iš tiesų buvo dviejų tos pačios lyties žmonių meilė

Daugiau Gay.ru.

Spausdintuvas versija spausdinimui | Pasidalinti pasidalinti | Klaida pastebėjote klaidą?

Dalinkimės

Email E. paštu

Dalintis su Facebook Facebook

Dalintis su Twitter Twitter

Dalintis su Myspace MySpace

Dalintis su Frype.lt Frype.lt

Dalintis su Blake.lt Blake.lt

Komentarai

Norėdamasi komentuoti, turite būti užsiregistravęs ir prisijungęs

prisijungti | registruotis

pasitikejimas

2013-08-18 11:52:47

Įdomu. :-).

DrugeliuMetas

2013-08-18 12:10:05

Nu va. Aleliuja.

Laura_Sadzeviciute

2013-08-18 14:49:36

Nu :D ne pirmąkart žmonija atranda dviratį penkioliktą kartą ie negali atsistebėti, atsižavėti ir atsibjaurėti tokiais monais.... macabre.

toltec

2013-08-18 19:03:43

Skaitmeniniu formatu (kindle) ši knyga jau išleista :)

Kita vertus, pirmąją knygą ("Christianity, Social Tolerance and Homosexuality") apie homoseksualumą Viduramžiais Boswellas buvo išleidęs dar 1981 m. Tai buvo išties revoliucinė knyga, nes pasirodė, kad tais laikais tolerancijos galbūt buvo daugiau nei vėliau.

O 2006 m., pažymint pastarosios knygos 25-metį, įvairūs mokslininkai paskelbė straipsnių rinkinį (sudarytojas M. Kuefler), kuriuo pamėginta į Boswello tezę pažvelgti iš naujo.

Tai, kad išties gerai dokumentuoti J. Boswello darbai išlieka aktualūs iki šių dienų, patvirtina jų rimtumą ir svarbą.