Latviją sukrėtė homofobijos aukos mirtis
Data: 2021.05.02 19:40
Tema: Homofobija


29 metų Normundas Kindzulis, greitosios medicinos pagalbos tarnybos darbuotojas, balandžio 23-iosios paryčiais nudegė 85 proc. kūno paviršiaus ir trečiadienį mirė, praneša Delfi.

Praeityje N. Kindzulis buvo gavęs homofobinių grasinimų mirtimi ir iš Rygos persikraustė į ramų Tukumo miestelį maždaug 70 km į vakarus nuo sostinės, sakoma spaudos pranešimuose. Tačiau ir Tukume jis tapo homofobinių išpuolių taikiniu: buvo fiziškai užpultas mažiausiai keturis kartus.

Vietos policija, kaip pranešama, nieko netyrė. Policija neatmeta galimybės, kad jis dėl grasinimų norėjo nusižudyti.

„Privedimas prie savižudybės irgi yra nusikaltimas“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė Latvijos kriminalinės policijos vadovas, valstybinės policijos vadovo pavaduotojas Andrejus Grišinas.

„Pabudau nuo klyksmo koridoriuje. Normundas liepsnojo kaip deglas, – naujienų portalui „Delfi“ sakė A. Jaunklavinis. – Bandžiau užgesinti liepsnas, įnešiau jį ir padėjau į vonią, bet nudegimai buvo per dideli, jo drabužiai prikepė prie odos.“

Prie apdegusio įėjimo į namus dabar iškabinta daugybė vaivorykštės spalvų vėliavų ir LGBT žmones palaikančių plakatų. Vietos policija iš pradžių atsisakė pradėti oficialų tyrimą ir pareiškime nurodė, jog „nėra išsamių įrodymų, kad įvykdytas nusikaltimas“.

Jei susidūrėte su sunkumais, skambinkite nemokama emocinės pagalbos linija numeriu 1809

Daugiau Delfi.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=13279