Šveicarijoje bus rengiamas referendumas dėl tos pačios lyties asmenų santuokų įteisinimo
Data: 2021.05.04 19:40
Tema: Pasaulio įvykiai


Gruodžio mėnesį Šveicarijos parlamentas priėmė įstatymo projektą dėl tos pačios lyties asmenų santuokos įteisinimo. Tačiau šio projekto oponentams pavyko surinkti reikiamus parašus, kad dėl šio klausimo galėtų surengti referendumą, praneša Euronews.

Referendumas tapo realybe kai per 100 dienų nuo oficialaus teisės akto paskelbimo buvo surinkti 61 000 galiojančių piliečių parašų. Šveicarijos įstatymai numato, kad tokiu atveju reikia bent 50 000 parašų.

Populistinė partija SVP pareiškė, kad netoleruotina santuoką suvienodinti su bet kokia kita bendro gyvenimo forma.

Referendumo data dar nėra nustatyta.

Dėka atkaklios Žaliųjų liberalų partijos paramos, po ilgų parlamentinių kovų Šveicarija priėmė įstatymo projektą dėl tos pačios lyties asmenų santuokos 2020 m. Anksčiau tos pačios lyties poros galėjo registruoti partnerystę, kuri nesuteikdavo tokių pačių teisių kaip santuoka.

Naujieji teisės aktai leido jiems tuoktis ir turėti galimybę gauti spermą donorystei, o translyčiai piliečiai taip pat gali pakeisti savo lytį dokumentuose. Tiesa, teisės aktai nenumato leidimo tos pačios lyties poroms susilaukti vaikų.

2020 m. „Pink Cross“ užsakymu atlikta apklausa parodė, kad daugiau nei 80% Šveicarijos gyventojų palaiko tos pačios lyties asmenų santuokas, o tai rodo, kad įstatymas įsigalios nepaisant referendumo.

Daugiau EuroNews.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=13289