Pietų Afrika svarsto leisti moterims turėti kelis vyrus
Data: 2021.08.01 09:00
Tema: Pasaulio įvykiai


Pietų Afrikos parlamentas ketina svarstyti pasiūlymą šalyje įteisinti poliandriją (daugvyrystę), rašoma tinklalapyje cnn.com. Toks nutarimas sukėlė dideles diskusijas ne tik pačioje Pietų Afrikoje, bet ir už jos ribų.

Poligamija, kai vyrai turi kelias žmonas, šalyje yra legali, rašo Delfi. Pagal dabartinius įstatymus, taip pat leidžiamos nepilnamečių santuokos, santuokos po to, kai abu ar vienas iš jos narių pakeičia lytį.

Siekdamas sustiprinti santuokos politiką, parlamentas konsultavosi su šalies lyderiais, taip pat su žmogaus teisių aktyvistais bei kitomis svarbiomis grupėmis. Žmogaus teisių aktyvistai teigė, kad „lygybė reikalauja, jog poliandrija būtų teisiškai pripažinta santuokos forma“.

Jei įstatymas būtų priimtas, dėl lyties požiūriu neutralaus elemento galimybė turėti ne vieną sutuoktinį būtų taikoma tiek moterims, tiek vyrams. Tiesa, ne visi tam pritaria. Šalies konservatoriai dėl siūlymo liko nepatenkinti. Vienas iš kritikuojančių pasiūlymą yra TV realybės žvaigždė Musa Mseleku, turintis keturias žmonas. Anot jo, dėl poliandrijos vaikų tėvystė bus abejojama. Šiam pasiūlymui prieštaravo ir Afrikos krikščionių demokratų partijos lyderis Kennethas Meshoe. Interviu Pietų Afrikos transliuotojui jis teigė, kad nors poligamija yra „priimta praktika“, poliandrija niekada tokia nebuvo.

Daugiau Delfi.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=13725