Katalikų kunigų tyrimas – vaikus tvirkina ne kunigai gėjai
Data: 2009.11.30 15:17
Tema: Mitai ir stereotipai apie homoseksualumą


Jei norite lakmuso popierėlio, kuriuo galėtumėte atskirti kairiuosius katalikus nuo dešiniųjų, paklauskite jų ką reikia kaltinti dėl kunigų pedofilų skandalų. Dešinieji sakys, kad kalti - kunigai gėjai; kairieji atsakys, kad tai nenatūralaus celibato pasekmė. Šio reiškinio analizė - didysis klausimas, kaip bažnyčia prisiderins prie šiuolaikiškos seksualumo sampratos, kuri yra ir žmogaus suvokimas. Konservatoriai mano, kad homoseksualumas yra moralės sutrikimas, liberalai taip pat mano apie celibatą. Žinoma, katalikai per vidurį sako, kad celibatas tinka kai kuriems vyrams, nepriklausomai nuo jų orientacijos.

Dabar jau turime nedidelį tyrimą, kuris nuramins visas puses. Amerikos Katalikų vyskupų konferencija pavedė kriminologams iš Manheteno teisingumo sistemos John Jay koledžo atlikti tyrimą dėl vaikų išnaudojimo bažnyčioje, tokiu pat būdu, kaip ir jie tirtų bet kokią kitų nusikaltimų bangą. Preliminarūs tyrimo rezultatai jau buvo pateikti.

Neabejojama, kad dauguma aukų - berniukai, ne mergaitės (santykis 80% ir 20%). Šiuos skaičius dešinieji katalikai naudoja akcentuodami, kad problema – kunigai, kuriuos traukia berniukai. Tačiau du tyrėjai, kurie šnekėjo konferencijoje apie tyrimo rezultatus, nustatė, kad tai daugiau lemia pasiekiamumas, o ne potraukis. Tyrėja pabrėžė, kad šis santykis yra toks, todėl, kad berniukai kunigams yra daug lengviau pasiekiami.

„Svarbu atskirti lytinį identitetą nuo elgsenos“, sakė vadovaujantysis tyrėja. Karen Terry sakė: „Kai kas gali atlikti seksualinius veiksmus, kurie būtų homoseksualūs, tačiau pats nebūdamas homoseksualiu“. Jos padėjėja Margaret Smith, panaudojo kalėjimo, kur homoseksualūs santykiai tarp vyrų yra įprasti, populiacijos analogiją. Tačiau šie vyrai, jei turėtų galimybę – rinktųsi moteris.

Tai nėra tik teorija. Jei Smith ir Terry yra teisios, tuomet homoseksualūs kandidatai į kunigus neprievartaus savo parapijiečių dažniau, nei jų heteroseksualūs kolegos. O tai gali nulemti naujų kunigų priėmimo sąlygas Amerikos bažnyčiose. Nepaisant įtikinančių įrodymų, kad kunigai yra labai homoseksuali profesija, atviri homoseksualai nėra priimami, net jei jie laikosi celibato.

Plačiau: The Guardian

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=3599