Prieš beveik 2000 metų krikščionys sudarydavo homoseksualias santuokas
Data: 2013.08.18 11:00
Tema: Įdomybės, pikantiškos naujienos


Istoriko John Boswell knyga apie tos pačios lyties santuokų ištakas „Tos pačios lyties sąjungos ikišiuolaikėje Europoje“ (Same-Sex Unions in Premodern Europe) bus šį mėnesį naujai išleista skaitmeniniu formatu.

i09 tinklapyje Annalee Newitz pasakoja apie Boswell‘ą, Jeilio aspirantą ir tikintįjį kataliką bei jo darbą. Newitz prisimena, kad didžiąją dalį savo tyrimų Boswell‘as skyrė vėlyvosios Romos imperijos, o taip pat ankstyvosios katalikų bažnyčios studijoms, kurios nustebino savo atradimais.

„Buvo aptikta daugybė bažnyčios ceremonijų, kuriose du vyrai sudarydavo sąjungas, visiškai primenančias heteroseksualias santuokas. Nors mokslininkas nerado praktiškai jokių įrašų apie lesbietiškas santuokas, galbūt tai galima paaiškinti tuo, kad istorijoje apskritai išliko daugiau įrašų apie vyrus“.

Kaip ten bebūtų, tačiau Boswell‘as tvirtina, kad vėliau bažnyčia bandė paslėpti informaciją apie tos pačios lyties santuokas ir suteikė naują santuokos apibrėžimą XIII amžiuje: „vaikų gimdymo tikslams“, kaip ir mums kiekviename žingsnyje primena rėksmingi konservatoriai. Tačiau, jei bažnyčia, net nekalbant apie Oksfordo žodyną, galėjo pakeisti santuokos apibrėžimą vienąkart, kas draudžia tai atlikti dar sykį?

Sąjungos, pabrėžia Newitz, nebūtinai patekdavo po santuokos apibrėžimu, kuris priimtinas šiais laikais. Tačiau daugelyje tokių sąjungų, kaip rašo Boswell‘as, iš tiesų buvo dviejų tos pačios lyties žmonių meilė

Daugiau Gay.ru.

Šis straipsnis yra Visuomeninė Lietuvos
LGBT+ svetainė
https://www.gayline.lt

Šio straipsnio URL:
https://www.gayline.lt/article.php?sid=7981