Vyras kreipėsi į medikus, kai dezodoranto buteliukas „pasimetė“ jo tiesiojoje žarnoje (foto)

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Vyras kreipėsi į medikus, kai dezodoranto buteliukas „pasimetė“ jo tiesiojoje žarnoje (foto)

Ket, 06/01/2023 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Medikai buvo priversti skubiai gelbėti trisdešimties metų vyrą, kuris įsikišo dezodoranto buteliuką į išeinamąją angą ir jis nuslinko giliau.

Nuotr. freepik.com

 

Vyrui prireikė medicininės pagalbos „praėjus dviem valandoms po dezodoranto pakuotės įkišimo į tiesiąją žarną“, skelbiama „Visual Journal of Emergency Surgery“.

Irano pacientas jautė „ūmų pilvo skausmą“. Medikai teigė, kad tokių atvejų pasitaiko retai, tačiau dažniausiai jie kyla tuomet, kai tam tikrų pojūčių užsimanę vyrai sugalvoja pasinaudoti tam puikiai tinkama dezodoranto buteliuko forma. Tiesa, ne visuomet pagalvojama, kad buteliukas yra pakankamai mažas ir gali įlysti kiek giliau.

Pacientas iš pradžių nejautė jokių pašalinių simptomų. Kiek vėliau jis pajuto didelį skausmą, todėl gydytojai nesiryžo apžiūrėti svetimkūnio įprastais būdais. Vyrui reikėjo atlikti rentgeną, kuris nustatė, kad buteliukas buvo gerokai „palipęs“ į viršų.

rentgenas

Pacientui atlikta operacija ir svetimkūnis pašalintas. Po paros stebėsenos, vyras išleistas namo.

Pastebima, kad apie svetimkūnius tiesiojoje žarnoje yra įrašų, kurie siekia net XVI amžių. Medikai pastebi, kad dažniausiai pasitaikantys svetimkūniai šiais laikais yra sekso žaislai, po to seka stikliniai buteliai, maisto produktai - ypač agurkai, bei mediniai daiktai.

Ekspertai įspėja, kad svetimkūniai gali pradurti žarnas. Dėl to išmatos gali prasiskverbti į pilvą ir net sukelti mirtiną nekrozinę. Pabrėžiama, kad svetimkūniui patekus į vidų, būtina kuo skubiau kreiptis į medikus ir nebandyti objekto pašalinti patiems.