Sveikata

Prostatos vėžys nėra baubas - tik reikia laiku nustatyti

Prostatos vėžio atvejų daugėja visame pasaulyje, ne išimtis ir Lietuvoje. Mūsų šalyje kasmet šia liga suserga apie du su puse tūkstančio vyrų, rašo TV3. Deja, apie 500 iš jų liga baigiasi mirtimi. Vienintelis patikimas būdas neuždelsti ir pradėti laiku gydytis - nuolatinė profilaktika.

Aktorius pasidalino video apie užsikrėtimą beždžionių raupais (video)

Per pastarąjį mėnesį beždžionių raupų atvejai išplito daugelyje Europos šalių. Virusas nėra susijęs su seksualine orientacija, tačiau daugiausiai apie užsikrėtimo atvejus buvo pranešta tarp gėjų ir biseksualių vyrų. Kaip atrodo šie raupai ir kokius negalavimus sukelia pasidalino ir aktorius, režisierius J Matthias Ford.

Erekcijos sutrikimas gali signalizuoti ir kitas ligas

Pavieniai ar trumpą laiką nesitęsiantys erekcijos sutrikimai tikėtina patiriami dėl streso ar nuovargio. Tačiau jei tai užtrunka ilgiau nei 3 mėnesius vertėtų kreiptis į specialistus pagalbos, skelbia Delfi.  Medicinos diagnostikos ir gydymo centro urologas Arūnas Jaškevičius sako, kad erekcijos sutrikimai pasireiškia dažniau nuo 40 metų amžiaus. "Priežasčių, lemiančių šį sutrikimą, yra įvairių, tad kreipiantis į gydytoją svarbu identifikuoti, dėl ko kyla problema", - sako specialistas.

Jungtinėje Karalystėje plinta beždžionių raupai

Trečiadienį Jungtinės Karalystės sveikatos apsaugos agentūra pranešė, kad Anglijoje buvo nustatyti dar du nauji beždžionių raupų užsikrėtimo atvejai. Pieš tai buvo užsikrėtę dar septyni žmonės. Virusas paprastai perduodamas per kontaktą su užsikrėtusiais gyvūnais, sukėlėjo plitimas tarp žmonių yra ribotas, retais atvejais mirtinas.

Šokių konkurse vyrų poroje šokęs John Whaite prabilo apie kovą su bulimija (video)

Šokių konkurso „Strictly Come Dancing“ dalyvis, kuriame John Whaite su savo partneriu pasiekė net finalą, prabilo apie savo kovą su bulimija. Kaip praneša Out, ji ypač paaštrėjo būtent konkurso metu.

Specialistė atsakė, ką daryti, jei sekso metu norisi šlapintis

Noras šlapintis sekso metu yra stebėtinai dažnas reiškinys, rašoma netdoctor.co.uk. Jį patiria net 60 proc. moterų. Tiesa vyrai su šiuo reiškiniu susiduria ypač retai, nes nes vyrams būdingas kitoks įgimtas mechanizmas, neleidžiantis šlapintis erekcijos metu.

Nusilpę vyrų ir moterų dubens dugno raumenys sukelia ne tik skausmą, kenčia ir seksualinis gyvenimas

„Jei čiaudint, kosint, juokiantis ar sporto treniruotės metu pajutote, kad šiek tiek nulašėjo šlapimo, tai gali būti pirmas rimtas požymis, kad reikia stiprinti dubens dugno raumenis“, – teigė kineziterapeutė Ieva Adomėnienė.

Pasak specialistės, dubens raumenų nusilpimas pasireiškia ir vyrams.

Viskas pasibaigia tik prasidėjus? Kelios priemonės prailginti malonumą

"Priešlaikinė ejakuliacija gali būti trunkanti visą gyvenimą, kai sutrikimas pasireiškia nuo pirmųjų lytinių patirčių ir įvyksta beveik kiekvienų santykių metu“, – tvirtina M.Danilevičius. Tokiais atvejais ejakuliacija dažniausiai įvyksta per 30–60 sekundžių po įsiskverbimo.

Šio sutrikimo priežastis gali būti įvairios: skydliaukės ligos, prostatitas, ar tiesiog paciento vartoti tam tikri medikamentai. Tiesa, neretai jis pasireiškia dėl serotonino trūkumo.

Kas yra analinė pienligė arba kandidozė?

Kandidozę, plačiau žinomą kaip pienligę, sukelia Candida grybelis. Ir jis auga ne tik makštyje. Analinė pienligė pasitaiko seksualiai aktyvių gėjų tarpe, kurių imunitetas nusilpęs, rašo hivplusmag. Nors dažnai lengvai gydoma nereceptiniais vaistais, negydoma infekcija gali sukelti rimtesnių sveikatos sutrikimų.