Sveikata

Prezervatyvų gamintoja „Nikkei“: pandemijos metu pasaulis žymiai rečiau mylisi

Koronaviruso pandemija nepasigailėjo didžiausio pasaulyje prezervatyvų gamintojo: per pastaruosius dvejus metus jo produkcijos naudojimas sumažėjo net 40 proc. Įmonė nusprendė pakeisti savo gamybos liniją ir gaminti medicinines pirštines.

Seksologas: atėjus karantinui pasipylė skambučiai dėl priklausomybės nuo sekso

Psichoterapijos ir lytinių sutrikimų klinikos vadovas, gydytojas seksologas Vitalijus Žukas sako, kad karantino metu kas savaitę gaudavęs maždaug po 10 skambučių, daugiausiai iš moterų, kurios klausė, ką daryti dėl pasikeitusio vyrų seksualinio elgesio – reto sekso ir padažnėjusio pornografijos žiūrėjimo.

Seksologas atvėrė lietuvių miegamųjų duris: turime atskirti, kas sveika, o kas jau nebe

Vis dažniau kalbant apie šiuolaikinių žmonių susvetimėjimą, nieko keisto, kad jis persikelia ir į lovą, rašo Delfi. O šiandien joje problemos tokios rimtos, kad seksologams belieka griebtis už galvų. Gydytojai dažnai pabrėžia, kad reguliarūs ir kokybiški lytiniai santykiai – ilgesnio ir sveikesnio gyvenimo paslaptis, tačiau panašu, kad šiandien ji prieinama toli gražu ne visiems.

Ar Covid tyrimai gali paskatinti skiepus nuo ŽIV?

Dėl COVID-19 pandemijos ženkliai sumažėjo išteklių ŽIV tyrimams, paslaugoms, gydymui, nes pagrindinis dėmesys buvo skiriamas vakcinos nuo naujojo viruso kūrimui, rašo HivPlusmag. Tačiau kai kurios technologijos, sukurtos kaip atsakas į dabartinę pandemiją, gali būti pritaikytos į diegiant efektyvesnius gydymo nuo ŽIV būdus ir net pereiti prie vakcinos.

Gydytojas įspėja vyresnio amžiaus vyrus: prostatos vėžys gali vystytis be aiškių simptomų

Tiek Lietuvos urologai, tiek JAV urologų asociacija rekomenduoja visiems vyresniems nei 50 metų amžiaus vyrams bent kartą per metus atlikti būtinus prostatos vėžio žymenų tyrimus. Nors Lietuvoje kasmet nustatoma apie 2000 naujų prostatos vėžio atvejų, tikrieji sergančiųjų šia liga skaičiai gali būti kur kas didesni, kadangi dalis pacientų vengia tirtis net ir jusdami įvairių simptomų.

Psichologė: šiais laikais intymumas poros gyvenime pradeda užimti ne visai sveiką vietą

Apie tai, koks turėtų būti intymus poros gyvenimas, seksualinį suderinamumą vis dar sklando daugybė mitų. Vis dėlto psichologė skuba juos sklaidyti tvirtindama, kad šiandien seksualiniai santykiai, nors ir svarbūs, poroje darosi per daug sureikšminti ir kartais netgi gali apsunkinti tvarių santykių kūrimą.

Patvirtintas pirmasis leidžiamas prevencinis vaistas nuo ŽIV

JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) patvirtino pirmąjį švirkščiamą vaistą nuo ŽIV. Apretude skirtas naudoti rizikos grupėms priklausantiems suaugusiems ir paaugliams. Dvi vaisto dozės bus sušvirkščiamos padarius vieno mėnesio pertrauką, o vėliau – kas du mėnesius.

Erekcijos sutrikimai kartais vadinami 21-ojo amžiaus rykšte

Erekcijos sutrikimai, erekcijos arba erektilinė disfunkcija – tai nesugebėjimas pasiekti ir (arba) išlaikyti varpos erekcijos, būtinos seksualiniam pasitenkinimui pasiekti. Paprastai tariant, erekcijos sutrikimai trukdo kokybiškam lytiniam gyvenimui ir gali priversti vyrą nepasitikėti savimi, bijoti lytinio suartėjimo.