Lietuvoje

Merų akibrokštai: nenori įsivertinti ar yra pasirengę spręsti LGBTQ+ bendruomenės problemas

Dėl esančių skirtumų tam tikrų grupių atstovams reikia jiems pritaikytų paslaugų. Juo labiau – kai jie patiria diskriminaciją. Nepaisant to, net keli merai sužibėjo homofobija ir pareiškė, kad net neketina įvertinti ar jų savivaldybės teikiamų paslaugų kokybė atliepia LGBTQ+ žmonių poreikius.

Ir vėl prie Seimo sudeginta LGBTQ+ vėliava. Ar tai teisėta?

Šiandien prie Lietuvos Respublikos Seimo liūdnai pagarsėjęs Raimondas Šimaitis surengė protesto akciją prieš civilinės partnerystės įstatymą ir sudegino LGBTQ+ vėliavą. Vaivorykštės vėliavos sunaikinimo veiksmus minėtas asmuo atliko jau antrą kartą. Viešojoje erdvėje kilus diskusijai dėl šių veiksmų GayLine.LT pateikia atsakymus kada vėliavų deginimas gali būti vertinamas kaip pažeidimas, o kada ne.

Žmogaus teisės Lietuvoje tapo politinių žaidimų arena

Visi Lietuvos piliečiai turėtų būti vienodai gerbiami ir lygiateisiai. Deja, taip nėra jau daugiau nei dvidešimt metų dėl vis dar neįteisintos partnerystės. Vakar civilinės sąjungos įstatymas tapo pretekstu manipuliuoti visuomene, nepaisant to, kad tokie žaidimai žemina dalį visuomenės.

Straipsnis apie dviejų vyrų meilę įsiutino brolį. Teismas skyrė 6 mėnesių laisvės apribojimą

Tado ir Arijaus interviu Delfi portalui, kuriame vyrai pasakojo apie savo šeimą, neliko nepastebėtas vieno iš vaikinų brolio. Praeityje teistas ir bausmę atlikęs brolis ėmėsi grasinti savo atrimtajam bei jo draugui. Pora kreipėsi į policiją, buvo atliktas tyrimas ir teismas paskelbė nuosprendį.

Seimo nariai raginami apsaugoti vaikus nuo seksualinio išnaudojimo religinėse bendruomenėse

Nevyriausybinės organizacijos kreipėsi į Seimo narius, ragindamos apsaugoti vaikus nuo seksualinio smurto religinėse bendruomenėse. Šiandien Seime bus svarstomos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos, kuriomis siekiama įpareigoti darbovietes užtikrinti, kad asmenys, bausti už seksualinius nusikaltimus, negalėtų dirbti su vaikais. Toks draudimas apimtų darbuotojus, savanorius bei asmenis, besiverčiančius individualia veikla, kurie turi tiesioginių ir reguliarių kontaktų su vaikais, jų darbas yra susijęs su vaikų auklėjimu, mokymu, priežiūra ar jų saugumo užtikrinimu. Pataisa, kaip teigia jos iniciatoriai, apimtų ir religines organizacijas.

Gražulio byloje daroma pertrauka iki rugsėjo. Viskas užsitęs

Ketvirtadienį, nepaisant VRK išaiškinimo, kad Petras Gražulis gali būti teisiamas baudžiamojoje byloje, teismas nusprendė daryti pertrauką iki rugsėjo. Generalinės prokurorės buvo paprašyta kreiptis į Europos Parlamentą dėl minėto asmens imuniteto atėmimo.