Lietuvoje

Širinskienė nieko nepešė. Civilinės sąjungos įstatymas lieka Seimo darbotvarkėje

Šiandien parlamentarai balsavo dėl Agnės Širinskienės siūlymo išbraukti civilinės sąjungos įstatymą iš Seimo rudens sesijos darbotvarkės. Tokį siūlymą palaikė 49 Seimo nariai, prieš balsavo 57, 11 - susilaikė.

Seimas atmetė siūlymą uždrausti kelti LGBTQ+ vėliavas ant valstybinių institucijų pastatų

Seimas netenkino Mariaus Kadelsko peticijos, kuria jis siūlė įvesti draudimą kelti mažumas reprezentuojančias vėliavas. Tokiam sprendimui nepritarė Seimo peticijų komitetas. Pastarojo nuomonei pritarė ir 75 Seimo nariai. Tiesa, net 15 jų buvo kitos nuomonės, o 12 susilaikė.

Mokytoja: informacija apie homoseksualias poras nėra įtraukta į mokymo programą

Kraštutinės jėgoms ir toliau keliant sąmyšį apie Gyvenimo įgūdžių programą, LNK kalbinta istorijos mokytoja Auksė Michailinaitė teigia - jog informacijos apie homoseksualias poras joje nėra. Tiesa ji pažymi, kad vaikams klausimų apie homoseksualumą kyla.

„Valstiečiai“ renka parašus reikalaudami stabdyti Gyvenimo įgūdžių mokymą mokyklose

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga prisijungė prie tų, kurie kuria nebūtus mitus apie mokyklose startavusią atnaujintą Gyvenimo įgūdžių programą. Jie parengė peticiją, kurią per dvi dienas jau pasirašė beveik 5000 žmonių.

Konservatorių frakcijos seniūnė Seime pripažino, kad balsų civilinei sąjungai įteisinti trūksta

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos vicepirmininkė ir partijos seniūnė Seime Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė duodama interviu Žinių radijui sako, kad civilinę sąjungą palaikančių ir nepalaikančių parlamentarų skaičius nepasikeitė. Taip ji pripažino, kad vis dar nėra daugumos, kuri leistų sprendimą priimti Seime.

Nausėda vėl sužibėjo homofobija: Konstitucijos „turinys neturi būti išplaunamas per užpakalines duris“

Šiandien Ginatas Nausėda ir vėl pademonstravo savo neišmanymą žmogaus teisių srityje. Komentuodamas ar vetuotų Seime paskutinio balsavimo laukiantį civilinės sąjungos įstatymą, jis ir vėl užsiminė apie tariamą jo prieštaravimą Konstitucijai, prisiminė bažnyčios poziciją ir teigė, kad jam tos pačios lyties asmenų teisės yra to paties lygmens kaip noras turėti lengvesnė prieigą prie narkotinių medžiagų.

Žmogaus teisių klausimais koalicijoje ir vėl trūksta vienybės

Lietuva ilgus metus kritikuojama dėl Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatų, kuriomis ribojamas informacijos prieinamumas ir apie LGBTQ+ žmones. Panašų įstatymą, tik jau dabar gerokai griežtesnį, taiko Rusija. Teisingumo ministerija nori šios nuostatos atsisakyti, tačiau koalicijoje ir vėl, panašu, nėra palaikymo.

Į Sibirą tremti gėjus pasiūlęs komentatorius turės patuštinti piniginę

48 metų Šiaulių rajono gyventojas socialiniame tinkle Facebook po straipsniu apie Petro Gražulio užsipultus LGBTQ+ atstovus parašė komentarą. Jame jis neslėpė pykčio. Pareigūnams pradėjus tyrimą, vyro namuose rastas ir nelegaliai laikomas dujinis revolveris.

Skundžiamas teismo sprendimas neregistruoti tos pačios lyties asmenų santuokos

Teismui atmetus tos pačios lyties asmenų prašymą registruoti jų santuoką, šis sprendimas apskųstas apeliacine tvarka. Pareiškėjai mano, kad Vilniaus miesto apylinkės teismas priėmė nepagrįstą nutartį, nes ignoravo tarptautinės teisės normas, jų nenagrinėjo bei paneigė poros teisę į šeimą tik dėl jos narių seksualinės orientacijos.