Čečėnijoje sulaikyti broliai gėjai pradeda bado streiką

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Čečėnijoje sulaikyti broliai gėjai pradeda bado streiką

Ket, 12/30/2021 - 12:40
Kategorija:
0 komentarų

Broliai Salekh Magamadov ir Ismail Isaev trečiadienį, pasinaudodami vietine LGBTQ+ teisių grupe pranešė, kad pradeda bado streiką, skelbia Advocate. Šį žingsnį jie žengė teisėjui atmetus jų prašymą perkelti jų bylos svarstymą į kitą regioną.

Broliai pabėgo iš pusiau autonominio Rusijos regiono 2020 m., tačiau buvo priverstinai grąžinti į Čečėniją dėl kaltinimų terorizmu. Jei jaunuoliai bus pripažinti kaltais, jiems gresia iki 15 metų nelaisvės. Vietos aktyvistai teigė, kad kaltinimai yra išgalvoti.

Rusijos LGBT tinklas pasinaudodamas savo krizių grupės Šiaurės Kaukazo SOS programą paskelbė brolių pareiškimą, kuriame jie pranešė apie bado streiko pradžią.

„Magamadov ir Isajev daugiau nei 10 mėnesių jau praleido įkalinimo centre Nr. 1 Grozne, Čečėnijos Respublikoje. Jie pranešė, kad buvo kankinami, tačiau Tyrimo komitetas atsisakė tirti kankinimo faktą ir iškelti baudžiamąją bylą“, – teigiama grupės pranešime. - „Magamadov ir Isajev sakė, kad jiems buvo daromas spaudimas ir kad jie buvo priversti atsisakyti teisinės pagalbos“.

Grupė pranešime taip pat išvardijo priežastis, dėl kurių byla turėtų būti perkelta, įskaitant tai, kad Čečėnijos pareigūnai jau viešai išreiškė savo nuomonę, kad broliai yra kalti, jų advokatams buvo uždrausta susipažinti su kai kuriomis bylos aplinkybėmis.

Čečėnijos policija kovo mėnesį dviem valandoms sulaikė 20 jų giminaičių, bandydama surasti vyrų tėvus, kurie pabėgo iš regiono. Jų motina nufilmavo prašymą Rusijos žmogaus teisių komisarui, kuriame prašoma paleisti jos sūnus ir apkaltino valdžios institucijas kaltinimų suklastojimu.

Čečėnijos vyriausybė buvo apkaltinta smurtu ir žiauriu elgesiu su LGBTQ+ piliečiais, kuris lėmė mirtį. Nors viso pasaulio šalys pasmerkė prieš LGBTQ+ nusiteikusią Čečėnijos vyriausybę, Rusija neigia, kad kada nors buvo vykdomas susidorojimas.

Daugiau Advocate.