Gražulis prezidento rinkimuose dalyvauti negalės

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Gražulis prezidento rinkimuose dalyvauti negalės

Pir, 02/19/2024 - 17:30
Kategorija:
0 komentarų

Vyriausioji rinkimų komisija atsisakė registruoti Petrą Gražulį prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyviu. Šis sprendimas priimtas, nes praėjusiais metais po apkaltos jis neteko Seimo nario mandato ir 10 metų negalės būti renkamas parlamento nariu ar prezidentu.

Apkalta Petrui Gražuliui įvyko pernai gruodį. Prieš tai Konstitucinis Teismas pripažino jį sulaužius priesaiką ir šiurkščiai pažeidus Konstituciją, nes balsavo už šalia jo sėdėjusį kolegą - Liną Jonauską.

Nepaisant to, kad vienu homofobiniais pasisakymais garsėjančiu kandidatu šiuose rinkimuose bus mažiau, kovoje dėl šio posto žada dalyvauti ir daugiau prieš LGBTQ+ bendruomenę veikiančių asmenų. Vien ko verti G. Nausėdos, I. Vėgėlės ar V. Tutkaus pasisakymai.

Vyriausioji rinkimų komisija kandidatus į prezidentus registruos iki kovo 8 d. Reikiamus dokumentus jau pridavė Ingrida Šimonytė, Dainius Žalimas, Ignas Vėgėlė, Valdas Tutkus, Zenonas Andrulėnas, Arūnas Rimkus, Gintautas Kniukšta.

Visi užsiregistravusieji iki kovo 28 d. turės komisijai pristatyti bent 20 tūkstančių rinkėjų parašų. Tikėtina, kad ne visiems pavyks juos surinkti.