susidorojimas

Turkija nori įvesti baudas LGBTQ+. Gresia kalėjimas iki šešiolikos metų

Turkijos parlamente svarstomas įstatymo projektas, kuriuo norima įvesti griežtas baudžiamąsias priemones LGBTQ+ asmenims. Tuo pačiu metu ir toliau suimami žmogaus teisių aktyvistai, LGBTQ+ aktyvistai, kurie nepritaria valdančiųjų kėslams griauti demokratiją.

Vengrijos prezidentas pasirašė įstatymą draudžiantį rengti LGBTQ+ eitynes

Nepaisant protestų, Vengrijos prezidentas pasirašė ministro pirmininko Viktoro Orbano valdančiosios partijos pasiūlytą įstatymą, kuris uždraus rengti kasmetines „Pride“ eitynes. Sprendimas parlamente priimtas žaibišku greičiu. Juo paneigiamos fundamentalios žmogaus teisės – pavyzdžiui susirinkimų laisvė.

Klaipėdos teismas kuria chaosą. Už raginimus susidoroti nebebus baudžiama?

Klaipėdos apylinkės teismas vakar priėmė sprendimą, kuris šokiravo daugelį. Jis išteisino vyrą, kuris ragino sudeginti homoseksualų žmogų. Savo sprendimą teismas grindė tuo, kad komentare socialiniame tinkle nebuvo nurodyta tokio kvietimo priežastis. Jei minėtas teismo sprendimas nebus apskųstas ir įsigalios – tai sukurs visišką chaosą.

Rusija „kuria LGBTQ+ piliečių duomenų bazę“. Tikėtina, kad rengia represijas

Rusijos vyriausybė veikiausiai kuria elektroninę LGBTQ+ žmonių duomenų bazę, pranešė nepriklausoma Rusijos naujienų agentūra įsikūrusi Latvijoje. Panašius veiksmus ši šalis jau atliko 2022 metais, kai rengė „ukrainiečių, kurie turi būti nužudyti arba išsiųsti į koncentracijos stovyklas“ sąrašus. Tuomet britų žvalgyba teigė, kad į juos buvo įtraukti disidentai, žurnalistai ir kovos su korupcija aktyvistai“ bei „LGBTQI+ asmenys“.

Rusija vykdo susidorojimą su LGBTQ+ žmonėmis. Tai pripažino ir teismas

Šis nuosprendis paskelbtas, kai šeši Rusijos piliečiai, kurie savo šalyje buvo apkaltinti „homoseksualumo propagavimu tarp nepilnamečių“, kreipėsi į EŽTT, skelbia BNS. Į teismą jie kreipėsi tada, kai buvo pripažinti kaltais dėl administracinių pažeidimų ir jiems buvo užblokuota prieiga prie jų interneto svetainių, tinklalapių ir internetinių grupių.

Kaip gėjai susipažįsta šalyse, kur už santykius baudžiama?

Nors daugelyje pasaulio šalių LGBTQ+ asmenys jaučiasi vis laisviau, kai kuriose vietose homoseksualumas vis dar laikomas nusikaltimu, o už santykius gali būti taikomos griežtos bausmės - kalėjimas, fizinės bausmės ar net mirties bausmė. Šalyse, kuriose LGBTQ+ teisės yra griežtai varžomos, gėjai susiduria su daugybe iššūkių – ne tik gyvendami nuolatiniame nesaugume, bet ir bandydami užmegzti pažintis ar santykius. Tai kaip tai vyksta?

Uzbekistane rengiamas Kremliaus ideologijos įstatymas prieš „LGBTQ+ propagandą“

Uzbekistano valdančiosios Milliy Tiklanish (Nacionalinio atgimimo) partijos lyderis Alisher Qodirov savo „Telegram“ kanale paskelbė, kad šalis rengia teisės aktus, draudžiančius skelbti informaciją apie LGBTQ+, praneša „The Times of Central Asia“.

Maskvoje už „satanizmą“ ir „LGBTQ propaganda“ sulaikytas gydytojas

Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FSB) apkaltino Ilją Žuravliovą, dviejų Uljanovsko srities medicinos centrų direktorių, propaguojant satanizmą, kuris neva yra platesnės „LGBT propagandos“ skleidimo kampanijos dalis.