Rugpjūčio 9 d. - Liubarto tiltas Vilniuje - Barbaros Hammer filmo peržiūra

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Rugpjūčio 9 d. - Liubarto tiltas Vilniuje - Barbaros Hammer filmo peržiūra

Pir, 08/08/2022 - 11:00
Kategorija:
0 komentarų

Nors Vilniaus queer festivalis „Kreivės“ duris atvers už mėnesio, rugpjūčio 9 d. 21 val. po Liubarto tiltu visi norintys nemokamai galės išvysti eksperimentinio queer kino kūrėjos Barbaros Hammer filmą „Mano babuška: ukrainietiškų tapatybių paieškos“. Jame kūrėja dokumentuoja savo 2000-aisiais vykusią kelionę į Ukrainą.

Barbaros giminės paieškos apima keliones po mažus kaimelius, pokalbius su ten gyvenančiais žmonėmis, prarastas viltis rasti tuos, su kuriais sietų kraujo ryšiai, bet ir džiaugsmą naujomis pažintimis.

Čia ukrainietiški identitetai daugiausia randami (o gal  tik ieškomi?) per negatyvius istorinius ir politinius aspektus ir tragedijas – antisemitizmą, homofobiją, queer žmonių nematomumą ir diskriminaciją, lyčių nelygybę, įvairias ekonomines ir branduolines nelaimes. 

Tačiau prie giminės paieškų ir keblių problemų sprendimų atsiranda ir trumpi pozityvūs epizodai. Be specialiai iš šaldiklio ištrauktų naminių virtinukų, šventinio šokinėjimo per laužą bei liaudies dainų, randasi tuomet besikuriančius feminizmo bei LGBT judėjimus palaikantys bei jais besidomintys žmonės – tradicinį Ukrainos vaizdinį, jo niekur nepradangindami, papildo ir tuometinės dabarties atgarsiai.

 

Filmas „Mano babuška: ukrainietiškų tapatybių paieškos“ rodomas rugpjūčio 9 d. po Liubarto tiltu kaip vienas iš „Meno avilio“ organizuojamų „Gilios upės tyliai plaukia“ seansų.