Pozicija

Pramogų centras Titanikas atsitrenkė į etikos ledkalnį. Žvaigždės skęsta kartu...

Pinigai, pinigėliai ir pramogos už bet kokią kainą - panašu, kad būtent tai siūlo pramogų centras Titanikas Šventojoje birželio 25 d. pakvietęs papramogauti kartu su Artūru Orlausku. Tuo pačiu veikėju, kuris grasino sukišti „Šeimų gynimo maršo“ deklaraciją Seimo narių vaikams.

Joe Bideno žinutė LGBTQ+ jaunimui: būkite savimi, jūs turite užnugarį

Twitter Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentas parašė žinutę, kurios mūsų šalies prezidentas (sąmoningai rašoma iš mažosios raidės) niekada nedrįstu paskelbti. Nepaisant to, kad G. Nausėda prisiekė būti visiems vienodai teisingas - nuo savo darbo pradžios jis rodo, kad vienos žmonių grupės Lietuvoje jam svarbesnės nei kitos, vieni žmonės turi turėti daugiau teisių - nei kiti.

Joe Bidenas Twitter rašo:

Mano žinutė LGBTQ+ jaunimui:

Būkite savimi.

Jus mylimi.

Jūs esate girdimi.

Jus mes suprantame.

JAV prezidento Joe Bideno pasiuntinė: santuokos lygybė padaro šeimas ir santuokos institutą stipresnius

JAV prezidento J. Bideno paskirta JAV specialioji pasiuntinė LGBTQI+ asmenų žmogaus teisėms remti - Jessica Stern LRT duotame interviu sako, kad „kai LGBTQI žmonės yra priimami kaip valstybės dalis, tada klesti ir pati šalis”.

Nuo kvailumo vaistų nėra. Vilijos Targamadzės pasisakymai stebina visko mačiusius

Civilinės partnerystės įstatymas nieko nekalba apie įsivaikinimą. Dar daugiau, jis nesuteikia ir vieno iš poros gyvenančių vaikų apsaugos. Būtent dėl šios priežasties įstatymo pataisos buvo kritikuojamos daugelio Lietuvos žmogaus teisių gynimo organizacijų.

Nepaisant to, politikė tvirtino, kad siūlomas Civilinės sąjungos įstatymas leis tos pačios lyties asmenims įsivaikinti vaikus, jie dėl to esą patirs patyčias.

„Vinted“ generalinis direktorius: neteisinga, kad įstatymai nepripažįsta LGBTQ+ žmonių meilės

"Būsiu atviras, dėl to šiandien pritraukti talentingus darbuotojus į Vilnių yra žymiai sudėtingiau, nei į „Vinted“ biurus Amsterdame ar Berlyne – į miestus šalyse, kuriose labiau rūpinamasi įvairių mažumų lygiomis teisėmis ir gerove", - sako Thomas.

Jo nuomone, nepaisant kai kurių įmonių pasiekimų lygybės srityje - dar daug turi būti padaryta.

Aliona Polujanova: Buvimas atviru yra aktyvizmo forma

"Buvimas atviru yra aktyvizmo forma, kurią galiu taikyti. Galiu bet kada ateiti į naują grupę žmonių ir pasakyti: esu biseksuali. Ir nuo dabar jie pažinos bent vieną biseksualų žmogų", - sako biseksuali Aliona Polujanova. - "Arba, jei nepažįsta lesbiečių, gėjų ir translyčių žmonių, bent vieną LGBT bendruomenės žmogų. Aš tuomet galiu būti geriausiu biseksualaus žmogaus pavyzdžiu, kokį tik jie sutiks gyvenime. Ir nuo tada jie jau nebe taip bijos biseksualių žmonių ar kurių kitokia lytinė orientacija ar tapatybė.“

Povilas Aleksandravičius. Ar Bažnyčia negriauna pati savęs?

Mykolo Romerio universiteto Humanitarinių mokslų instituto docentas Povilas Aleksandravičius atkreipia dėmesį į neseniai publikuotą pokalbių seriją su kardinolu Jean‘u-Claude‘u Hollerichu, Liuksemburgo arkivyskupu ir Europos Sąjungos vyskupų konferencijos pirmininku. Tekstuose kardinolas ragina pripažinti homoseksualių asmenų meilės ryšį, jų seksualinių santykių moralumą. Šiai pozicijai viešai pritaria ir Miuncheno arkivyskupas kardinolas Reinhardas Marxas. "Manau, mūsų Seime svarstant Civilinės sąjungos įstatymą, jo nariai katalikai (ir ne tik) turėtų įsiklausyti į šių įtakingų kardinolų argumentus", - sako P. Aleksandravičius LRT paskelbtoje nuomonėje.

Kunigas Evaldas Darulis: neklijuokime etikečių dėl žmogaus orientacijos

„Žmogus kaip asmuo yra vienodai svarbus, kad ir koks jis bebūtų“, – teigė E. Darulis. Jis taip pat pažymėjo, kad visi žmonės negali ir neturi būti vienodi. Jie yra skirtingi. 

„Lytiškumo žmogus nepasirenka, jis ateina iš Dievo. Tad būti LGBTQ+ nėra nuodėmė“, – pažymėjo kunigas. Jo nuomone, apie tai reikia kalbėti atvirai ir viešai. Štai kodėl jo parapijoje veikia LGBTQ+ grupelė.