Lietuvoje

Konstitucinis teismas: Stambulo Konvencija “nėra paneigiama binarinė moters ir vyro lyčių samprata”

Šiandien Konstitucinis Teismas pripažino, kad Stambulo Konvencija neprieštarauja Lietuvos Konstitucijai. Jis taip pat paneigė kai kurių politikų skleidžiamus melus.

Akcijos Vilniuje dalyvė: „Nepagarbiai aptarinėti moterų kūnus - reiškia negerbti moterų“ (foto)

Minint tarptautinę moterų solidarumo dieną Rotušės aikštėje organizuotas renginys „Mano kūnas teisus!“. Jame pristatyta daina apie krūtis, šokio grupė „SpokŠok“ surengė pasirodymą, moterys turėjo progą pasisakyti susirinkusiesiems. Gilija Žukauskienė teigia, kad toks kovo 8 d. minėjimas jai suteikė prasmės.

Kritinė situacija Lietuvoje - LGBTQ+ diskriminacija beveik padvigubėjo

54 proc. lietuvių nenorėtų gyventi kaimynystėje su homoseksualiu asmeniu, 40 proc. nenorėtų turėto tokį bendradarbį. Tokią šokiruojančią statistiką atskleidė Lietuvos socialinių mokslų centro Sociologijos instituto Etninių tyrimų skyriaus ir nevyriausybinės organizacijos „Diversity Development Group“ atlikta apklausa.

Visuomenei pristatytas krūtų manifestas. Kovo 8 d. rengiamas solidarumo renginys

„Krūtų manifestas – mūsų atsakas į nuolatinį moterų kūno dalių kritikavimą, nepagarbų komentavimą bei moters kūno sudaiktinimą“, - pasidalinusi nauja daina apie krūtis socialiniame tinke Facebook rašo Gilija Žukauskienė. Ji taip pat pakvietė visas ir visus į kovo 8 d. 12 val. Rotušės aikštėje vyksiantį renginį „Mano kūnas teisus“. Ten dalyvaus ir šokio grupė „SpokŠok“.

Teismas: net ir vieno neapykantą kurstančio komentaro parašymas prieš LGBTQ+ turi būti vertinamas rimtai

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas padėjo tašką byloje, kurioje vyras kaltintas viešai niekinęs, įžeidinėjęs Seimo narį Tomą Vytautą Raskevičių dėl jo seksualinės orientacijos. Jis paliko žemesnės instancijos teismo paskirtą baudą, tačiau atmetė prokuratūros prašymą komentarą vertinti kaip kurstymą susidoroti.

Teismas pradėjo nagrinėti Gražulio bylą dėl LGBTQ+ žmonių niekinimo

Trečias kartas nemelavo - pagaliau Vilniaus apygardos teismas galėjo pradėti nagrinėti Petro Gražulio bylą, kurioje jis kaltinamas niekinęs LGBTQ+ žmones. Pirmajame posėdyje buvęs Seimo narys nepasirodė, antrajame teigę negalintis susirasti advokatės.

„Vaivorykštės miuziklas“ prisistato ir kviečia prisijungti!

Nepamirštamos spalvos, blizgesys ir nepatogiai tikros patirtys, kurios daug kam neegzistuoja: queer kultūra alsuoja didžiųjų scenų verta estetika ir kasdieniais dramatiškais išgyvenimais. Visa tai apjungti siekia „Vaivorykštės miuziklas“ – bendruomeniniais principais kuriamas muzikinis performansas siekiantis užaugti į šiuolaikinį miuziklą.

Raskevičius įsipareigojo prezidentui surinkti ir perduoti LGBTQ+ bendruomenės klausimus

Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius teigia, kad turi nemažai temų, kuriomis norėtų pakalbėti su Gitanu Nausėda. Socialiniame tinkle Facebook jis taip pat davė pažadą surinkti LGBTQ+ bendruomenės klausimus ir perduoti juos tiesiogiai kandidatui į prezidentus, kai jie susitiks prie kavos puodelio pasikalbėti.

Raskevičius teigia laimėjęs susitikimą su Nausėda. Atsirado ir daugiau pretendentų

Gitanui Nausėdai susiduriant su sunkumais renkant jo kandidatūrą prezidento rinkimuose palaikančių žmonių parašus, šis pasiūlė reklaminę akciją. Ja 5000, 7500, 10000, 15000 ir 20000 pasiraišusiajam pažadėtas susitikimas su prezidentu prie kavos puodelio. Apie tai, kad tapo 15000-uoju pranešė Seimo narys T. V. Raskevičius. Tiesa, netrukus dar keli žmonės pasidalino nuotraukomis, kurios rodo analogiškus jų pasirašymo eilėje duomenis.